Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Prag Uçak Bileti

Prag Hakkında Bilgiler

Prag Prag seyahati planlayanlar Çek Cumhuriyetinin başkentine seyahat etmiş olacaklardır. Tarihi dokusundan hiçbir şey kaybetmeyen Prag Avrupa’daki en fazla turist çeken şehirlerin başında gelmektedir. Şehrin her yeri neredeyse bir açık hava müzesini andırmaktadır. 2. Dünya savaşı sırasında diğer Avrupa şehirlerine nazaran daha az hasar görmesi sebebiyle tarihi dokular olduğu gibi korunabilmiştir. Şehrin nüfusu 1.2 milyonun üzerindedir ve en büyük gelir kaynaklarından birisini turizm oluşturmaktadır. Vlata nehrinin kenarına kurulan şehirde iki yaka arasındaki geçişler birçok köprüyle sağlanmaktadır. Kışların oldukça soğuk geçtiği kentte bahar ve yaz aylarında hava ılıman bir hal almaktadır. Turistik bir şehir olması sebebiyle konaklama alternatifleri oldukça fazladır. Şehri elinize bir harita alarak rahatça dolaşmanız mümkündür. Ulaşım anlamında oldukça gelişmiş bir şehir olan Prag’da şehir merkezi 5 bölüme ayrılmıştır. Kuzeybatı bölümündeki Prag Şatosu, şehrin ilk bölümünü oluşturmaktadır. Bu bölgeden aşağıya doğru ilerleyerek Lesser Town bölümü ve arkasından şehrin iki yakasını bağlayan Charle köprüsünden geçerek şehrin diğer kısmını ziyaret edebilirsiniz. Old Town olarak isimlendirilen şehrin bu kısmı aynı zamanda Prag 1 olarak da bilinmektedir ve şehir merkezini oluşturur. Bu bölge tamamıyla eski binalarda oluşmaktadır ve şehrin tarihini gözler önüne serer. Prag tam olarak 22 bölgeye ayrılmaktadır ve bu bölgeler nereye gideceğiniz konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

 • Prag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Prag Prag uçak bileti alanlar Václav Havel Havalimanına iniş yapacaklardır. Havalimanından şehir merkezine alternatif ulaşım araçları bulunuyor. Havalimanı şehir merkezinin 10 km batısında yer almaktadır. Her sene bu havalimanını 11 milyonun üstünde yolcu ziyaret etmektedir. Václav Havel Havalimanından şehir merkezine servis, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleriyle gidebilirsiniz.

  Servis

  Çek Demiryolları tarafından sağlanan servis on beş dakika ve yarım saat aralıklarla hareket etmektedir. Ekspres olan bu otobüsler Náměstí Republiky, Hlavní Nádraží ve Masarykovo Nádraží istasyonlarına gitmektedir. Biletler servis şoföründen temin edilebildiği gibi online olarak da alınabilir. Online biletlerin fiyatları daha uygundur.

  AAA Taksi firması tarafından da bir servis sunulmaktadır. Minibus Cedaz ismi verilen bu servisler özel minibüsler olarak hizmet sunar. Bu servis yarım saatte bir kalkarak Náměstí Republiky istasyonuna yolcu taşır. Çek Demiryolları’nın servislerinden biraz daha maliyetli olarak hizmet vermektedir.

  Havalimanında ayrıca kapıdan kapıya hizmet sunan toplu taşıma servisleri de yer almaktadır. Bunlar diğer iki seçeneğe göre daha yüksek fiyatlara hizmet sunarlar. Özel kapıdan kapıya götüren servisler için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

  Otobüs

  Havalimanından hareket eden otobüsler çeşitli metro istasyonlarına gitmektedir. Bu otobüslerle havalimanından şehir merkezine seyahat yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürmektedir. Toplu taşıma araçları için biletler havalimanının gelen yolcu salonundaki toplu taşıma büfelerinden alınabilir. Havalimanından şehir merkezine 191, 119 ve 100 numaralı otobüslerle seyahat edebilirsiniz. Gece saatlerinde ise 510 numaralı otobüsü de kullanabilirsiniz. 191 numaralı otobüsle A metro hattında bulunan Petřiny istasyonuna 24 dakikada ulaşabilirsiniz. B hattındaki Anděl isyasyonuna 191 numaralı otobüs 48 dakikada gitmektedir. 119 numaralı otobüs C metro hattına bulunan ve 5 ile 20 dakika aralıklarla trenlerin hareket ettiği Nádraží Veleslavín istasyonuna 17 dakikada ulaşıyor. 100 numaralı otobüs ile trenleri on iki ile otuz dakika aralıklarla hareket eden Zličín istasyonuna 18 dakikada ulaşılabiliyor. 510 numara ile sefer yapan gece otobüsü ise trenleri yarım saatte bir kalkan Arbesovo náměstí istasyonuna 6 dakikada, I. P. Pavlova istasyonuna ise 42 dakikada gitmektedir. Metrolar ile istediğiniz yere rahatça seyahat edebilirsiniz.

  Taksi

  Havalimanından taksi ile şehir merkezine rahatça ulaşılabilir. Prag’da taksi ulaşımı pahalı bir yöntemdir. Havalimanında Fix Taksi ve Taksi Praha resmi olarak hizmet sunmaktadır.

  Araç Kiralama

  Havalimanından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Burada sekiz firma hizmet vermektedir. Bunlar; Rent Plus, Avis, Czechocar, Budget, Sixt, Hertz, Dvorak ve Europcar firmalarıdır.

 • Prag’da Gezilecek Yerler

  Prag Prag ucuz uçak bileti alanlar Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan ve tarihi bakımdan eşsiz güzelliğe sahip bir şehre gitmiş olacaklardır.  Prag gezilecek yerler konusunda Orta Avrupa’nın en zengin kentlerinin başında geliyor. İçerisinde birçok tarihi yapının yer aldığı ve en güzel Ortaçağ kentlerinden biri olarak gösterilen Prag’da gezilecek onlarca yer var. Vltava Nehri şehrin ortasından geçmektedir. Prag; kanalları, köprüleri, mimari yapıları, mistik havası ve Ortaçağ eserleriyle şehre gidenlere farklı alternatifler sunmaktadır.

  Eski Şehir Meydanı

  Prag’ın en önemli turistik yerlerinden birisi Eski Şehir Maydanı’dır. Meydanda Eski Belediye Sarayı, Astronomik Saat, Aziz Niklaus Kilisesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Kinsky Sarayı gibi pek çok gezilecek nokta bulunmaktadır. Ayrıca burada pek çok hediyelik eşya satan dükkan ve yemek yenebilecek resteronlar yer almaktadır. Meydan gece ve gündüz saatlerinde şehirdeki en hareketli noktalardan bir tanesidir.

  Astronomik Saat Kulesi

  Prag’da bulunan en önemli yapılar arasında Astronomik Saat ve saatin bulunduğu meydan gelmektedir. Astronomik Saat Kulesi’nde her saat başı çeşitli gösteriler düzenlenmektedir. Saatin üzerinde bulunduğu kuleye çıktığınızda muhteşem bir Prag manzarası ayaklarınızın altında olacaktır.

  Karl Köprüsü

  Prag Kalesi, Stare Mesto ve Mala Strana bölgelerini birbirine bağlayan Karl Köprüsü 1357 senesinde inşa edilmiştir. Oldukça güzel bir yapı olarak karşımıza çıkan 516 metre uzunluktaki köprünün üzerinde 30’a yakın heykel yer almaktadır. Şehrin simgelerinden birisi olan köprü üzerinde sokak sanatçıları çeşitli performanslar sergilemektedir.

  Prag Kalesi

  Şehrin tarihi ve turistik açıdan en güzel yapılarından birisi olan Prag kalesinin içerisinde Eski Kraliyet Sarayı, Aziz Vitus Katedrali, Aziz George Bazilikası, Altın Yol, Prag Kalesi Resim Galerisi, Aziz George Manastırı ve Kraliyet Bahçeleri gibi görülmeye değer birçok eşsiz eser yer almaktadır. Prag Kalesi’ni kendi başına gezebileceğiniz gibi şehir içerisinden kaleye turlar da düzenlenmektedir.

  Yahudi Mahallesi

  Josefov Prag ismiyle anılan Yahudi Mahallesi, Prag’ın en eski ve önemli yerleşim alanları arasında yer almaktadır. Şehre Yahudilerin geliş tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte 13’üncü yüzyılda burada ilk yerleşim yerlerinin oluştuğu düşünülmektedir. Bölgede birçok tarihi yapı yer almaktadır. Pinkas Sinagogu, Bohemyalı Azize Agnes Manastırı, İspanyol Sinagogu, Eski Yahudi Mezarlığı, Eski Yeni Sinagog burada ziyaret edebileceğiniz önemli yapılar arasında yer alır.

 • Prag’da Ne Yenir?

  Prag mutfağı herkese hitap edecek bir yemek kültürüne sahiptir. Genel itibariyle yemekler doyurucu öğünlerle servis edilir. Uzun süre boyunca Avusturya – Macaristan egemenliğinde kalmış olan şehir birçok farklı yemek kültürünün etkisi altındadır. Prag’da kahvaltı menüleri 06.00 ile 10.30 saatleri arasında verilmektedir. Konaklanan yere göre kahvaltıda sadece kızarmış ekmek ve reçel menüsü bulunurken, başka yerlerde zengin bir menüyle karşılaşılabilir. Öğle yemekleri Prag kültüründe ana yemek olarak değerlendirilmektedir. Öğle yemeklerinde domuz eti, tavuk, patates ve diğer sebzelerin oluşturduğu menüler servis edilmektedir. Dumplings isimli hamur içerisine farklı ürünlerin koyulduğu yemek çeşidi öğle yemeklerinde servis edilmektedir. Prag’da akşam yemekleri 19.00 civarında servis edilmeye başlar ve 22.30 gibi servisler kapanır. Hafta sonlarında bu saatler değişiklik göstermektedir. Akşam yemeklerinde et ve hamur en fazla tercih edilen yemeklerdir. Şehirde belli bir saatten sonra restoran bulmak oldukça zordur. Özellikle gece yarısından sonra şehirde fazla seçenek bulunmaz.

 • Prag’da Kültür ve Eğlence

  Prag hareketli gece hayatıyla ünlenmiş bir şehirdir. Gece olmasıyla birlikte sokaklar ışıl ışıl bir hale bürünmektedir. Şehirde herkese hitap edecek çeşitli eğlence mekanları yer almaktadır. Havanın kararmasıyla birlikte başlayan gece hayatı sabah gün ışığına kadar devam eder. Özellikle Old Town bölgesi birbirinden farklı konseptleri içerisinde barındırmaktadır. Burada; striptiz kulüpler, kokteyl barlar, publar, gece  kulüpleri gibi birçok mekan bulunur. Gece hayatı her mevsim devam etmekle birlikte en yoğun olduğu dönemler Haziran ile Ağustos arasındadır. Şehirde yıl boyunca birbirinden farklı festivaller yapılmaktadır. Yüzlerce kişinin katıldığı festivaller şehrin en hareketli zamanlarını oluştururlar. Opera performansları, klasik ve modern müzik konserleri, çeşitli sergiler, maratonlar, film festivalleri, bira festivalleri benzeri birçok festival şehirde yapılır. Her yıl Ocak ayında Prag Kış Müzik Festivali, Ocağın sonu ile Şubat ayının başında Avrupa Film Günleri, Şubat sonu ve Mart başı gibi Bohemya Karnavalı düzenlenmektedir. Mart ve Nisan aylarında Paskalya Bayramı, Nisan başında yaklaşık 20 bin koşucunun atıldığı Runczech maratonu, Nisan sonunda Cadılar Gecesi, Mayıs ayında Çek Bira Festivali, Mayıs ayında şehirdeki en büyük festival olan United Islands Festival, Temmuz ayında Bohemya Caz Festivali, Ağustos ayında Verdi Festivali, Ekim ve Kasım aylarında Prag Uluslararası Caz Festivali, Kasım ayında Prag Yazarlar Festivali, Kasım ve Ocak arasında Çek Fotoğraf Sergisi yapılmaktadır. Şehir alışveriş yapmayı sevenler için de cazip olanaklara sahiptir. Özellikle Old Town’da bin bir çeşit hediyelik eşya dükkanı ve alışveriş yapılabilecek AVM bulunmaktadır. şehirden alabileceğiniz klasikleşmiş hediyeler tişört, magnet ve kupa benzeri eşyalardır. Eğer kukla seviyorsanız, Prag’da el yapımı kukla satan birçok mağaza bulabilirsiniz. 

  Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag’a en uygun Prag Prag uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden arama yapabilir, en düşük fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Uçuşunuzu planladığınız tarihe rezervasyonlarınızı yaptırarak, biletlerinizi kolayca satın alabilirsiniz.

   

   

Prag Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Prag ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Prag en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Prag uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Prag uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Prag  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Prag 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Prag uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Prag uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Prag uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Prag uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Prag uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Prag şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.