Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available9.Haz.2023,Cum
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Reggio Calabria Uçak BiletleriReggio Calabria Uçuşları Hakkında Bilgiler

Reggio Calabria bölgesi İtalya’nın gerçekten ziyaret edilmeye değer bölgelerinden birisidir. Şehir İtalya’nın güney bölgesinde yer alman Reggio Calabria tam olarak çizmenin ucunda bulunmaktadır. 560 bin kişilik nüfusu barındıran şehir sarp sıradağlar olan Aspromonte’nin eteklerinde yer almaktadır. Reggio Calabria, İtalya’nın güneyinde bulunan en büyük ve en eski şehir olarak kabul edilmektedir ve şehir İtalya genelinde yer alan en eski ikinci şehir olarak bilinmektedir. Reggio Calabria aynı zamanda bir üniversite şehri olarak anılmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra şehir aynı zamanda bir liman şehridir. Ayrıca Reggio Calabria bölgenin en büyük üçüncü ekonomi şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Burayı ziyaret eden turistleri ilk etkileyen nokta kesinlikle uçaktan görünen manzarasıdır. Reggio Calabria oldukça ufak bir alan üzerine kurulmuştur. Bu küçük şehir az öncede bahsettiğimiz üzere bir liman şehridir ve denize kıyısı vardır. Bu da genellikle bölgeye turistlerin yaz aylarında gelmesini tetiklemektedir. Kentin tarihi M.Ö. 8. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Birçok medeniyetin yer aldığı bölgede; Osciler, Fenikeleriler, Truvalılar, Mikenler, Akalar uygarlıklar kurmuştur. Çok sayıda işgal gören şehir 16. Yüzyılda Napoli Krallığının kontrolüne geçmiştir. 1562 yılında büyük bir deprem sonucu hasar alan şehir, 1534 – 1594 yılları arasında Barbaros Hayrettin Paşa komutanlığındaki Osmanlı ordusu tarafından pek çok kuşatılmıştır. Depremlerin yakasını bırakmadığı şehir, 1806 yılında Napolyon’un eline geçmiştir. 1. Dünya savaşı sırasında İngilizlerin de eline geçen şehir günümüzde Sicilya sınırları içerisinde özerk bir bölgedir.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Tito Minniti Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Reggio Calabria uçak bileti satın alan kişiler buraya aktarmalı uçuşlarla ulaşabilirler. Burada sizleri son derece ufak ve şirin bir havaalanı karşılıyor olacak. Havaalanı diğer tüm şehirlere nazaran şehir merkezine son derece yakındır. Yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Burası oldukça ufak bir şehir olmasından ötürü yollar son derece dar ve engebelidir. Bölgedeki yolların bakımına çok önem verilmemiştir. Havaalanından şehir merkezine ulaşım için aslında üç farklı seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar otobüs, taksi ve araç kiralama, gemi ve trenle seyahat etmek mümkündür.

Otobüs

İtalya’da ulaşım aslında son derece kolay ve kullanışlı bir şekilde işliyor. Her şehirde gayet temiz ve rahat otobüsler ile ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor. Dilerseniz uygun fiyatlı otobüsleri kullanarak otelinize rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda havaalanından şehir merkezine çeşitli servilerde bulunuyor. İsterseniz bu servisler için yolculuk öncesi internetten indirimli bilet alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ATAM SpA otobüsleri hizmet vermektedir. Otobüs saatleri hafta içi ve hafta sonu değişmekle birlikte havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına otobüs sefer saatlerinin başlaması ve bitiş süreleri farklıdır. Genel olarak otobüsler sabah 08.00 saatinden başlayarak akşamüzeri 19.30 saatine kadar devam eder.

Taksi

Her havaalanının dışarısında olduğu gibi burada da bir taksi durağı bulunuyor. Bu taksi durağının çevresinde ufak bir tabela yer alıyor burada daha önceden belirlenmiş fiyatlar yazıyor. Bu fiyatlar üzerinden biraz pazarlık yaparak daha uygun bir meblağa ile şehir merkezine ulaşmak mümkün olacaktır. Aslında bu seçenek kalabalık gruplar için avantajlı oluyor denebilir. Çünkü daha konforlu ve rahat bir şekilde ortalama aynı parayı vererek otelinizin tam önüne kadar seyahat etme fırsatını yakalıyorsunuz. Fakat sadece bir veya iki kişi için fiyatlar biraz tuzlu olabilir. Burada Taxi Amico firması resmi olarak hizmet sunmaktadır. Bu firmanın ücret tarifleri standarttır ve iniş öncesi rezervasyon şansı bulunmaktadır.

Araç Kiralama

Bölgede araç kiralama hizmetleri bulunsa da yolların dar ve bakımsız olmasından ötürü araçla seyahat etmek burada oldukça zordur. Dilerseniz internet üzerinden de bir araç kiralama firması ile anlaşabilirsiniz. Buradaki bir diğer güzel nokta da şoförlü araç kiralama seçeneğinin bulunmasıdır. Havalimanının içerisinde Avis, Europcar, Maggiore, Hertz, Sixt, Auto Europa, Locauto, NLTsud firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Gemi

Buradan adalara gemiyle seyahat etmek mümkündür. Üç firma hizmet sunmaktadır. Bunlardan Usticalines, Messina ve Aeolian Adaları arasındaki hızlı transit bağlantı gerçekleştirmektedir. Bu firmaya 0923 873813 numaralı telefondan ulaşılabilir. Caronte Tourist firması ise Villa San Giovanni ve Messina arasındaki arabalar ve yayalar için bağlantı sağlar. 800627414 numaralı telefondan ulaşılabilir. Diğer bir firma da 0965 892021 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz RFI firmasıdır ve Villa San Giovanni ve Messina arasındaki arabalar ve yayalar için bağlantı sağlamaktadır.

Tren

Tren istasyonu havalimanı terminaline 1 km mesafededir. Buraya ulaşmak için ücretsiz servisler bulunmaktadır. Tren hatları RFI tarafından yürütülmektedir. Ücretsiz servis hizmeti sadece uçakla havalimanına gelen ya da uçakla havalimanından ayrılacak olanlar içindir.


Reggio Calabria Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Reggio Calabria uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Reggio Calabria şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Reggio Calabria şehrine uçan havayolları hangileridir?add

Reggio Calabria şehrine  en çok uçan havayolları  havayollari şirketleridir.

Reggio Calabria şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add

Reggio Calabria şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Reggio Calabria uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, Reggio Calabria uçak biletinizi telefon ile rezervasyon yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24  Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Reggio Calabria şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add

Ne yazık ki, bu soruyu cevaplamak kolay değil. Yıl içerisinde uçuşların daha uygun olduğu belirli bir zamanı yoktur. Fakat,uçmak isteğiniz Reggio Calabria şehrine sezon öncesi ya da sonrası seyahatler genelde daha ucuz olabilmektedir.  Haber Bültenimize abone olup Reggio Calabria özel fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Reggio Calabria uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Reggio Calabria uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.