Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Rennes Uçak Bileti

Rennes Hakkında Bilgiler

Fransa’nın kuzeybatısında konumlanmış olan Rennes, Brittany (Breton) bölgesinin başkentidir. Şehrin tarihi 2.000 yıldan daha eski tarihlere dayanmaktadır. Tarihte Condate ismiyle yer alan Rennes, 16. yüzyılda Fransız hakimiyetine girmiştir. Bu döneme kadar tüm tarihi boyunca Franklar Kralı Şarlman’a, Vikinglere, Normanlara ve Fransızlara karşı büyük bir direniş göstermiştir. 1700’lü yıllarda yaşanan büyük bir yangın sebebiyle şehir epey tahribata uğramış ve büyük bir kısmı yeniden inşa edilmiş. Tarihi ve kültürel dokusuyla turistlerin ilgi odağı olan şehir, soğuk rüzgarlarıyla ünlü. Breton kültürü bugün günlük yaşamda etkilerini kaybettiyse bile, gelenekler korunmaya ve Breton dili okullarda öğretilmeye çalışılmaktadır. İkinci Dünya Savaşı’nda oldukça hasar gören şehir, 1950’li yılardan itibaren gelişmeye ve toparlanmaya başlamış ve özellikle otomotiv alanında endüstriyel gelişmelerde oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. 1980’lere gelindiğinde Rennes telekomünikasyon ve ileri teknolojide oldukça gelişmişti, burası günümüzde Fransa’nın dijital inovasyon şehri olarak biliniyor. Üniversiteli genç nüfusu oldukça yoğun olmasının yanı sıra Toulouse, Nantes ve Bordeaux ile birlikte ülkenin oldukça hızlı büyüyen şehirleri arasında yer alıyor. Rennes nüfusunda özellikle üniversite tatil dönemlerinde gençlerin memleketlerine ve evlerine gitmesiyle beraber belirgin bir azalma görülüyor. Şehri hangi amaçla ziyaret edeceğinize bağlı olarak MartiGO ile  Rennes uçak bileti alacağınız tarihler değişkenlik gösterebilir. Rennes uçak bileti fiyatları da dönemsel olarak farklılaşabiliyor, avantajlı fiyatlar için erken rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.

 • Rennes Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Rennes Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede konumlanmıştır. Buradan şehre ulaşmak için kullanabileceğiniz farklı ulaşım alternatiflerini sizler için derledik. İstanbul Rennes arası aktarmalı uçuşlar arasından en ucuz Rennes uçak bileti almak istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Alternatif bir yolculuk rotası arıyorsanız Paris’ten hızlı tren seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

  Taksi

  Şehir merkezine ulaşımda konforlu bir alternatif arıyorsanız taksi her zaman en iyi seçenekler arasında yer alır. Havalimanında konumlanmış olan taksiler daima en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Gece ve gündüz tarifesi değişkenlik göstermekle birlikte bagaj veya evcil hayvan taşınması ekstra ücrete tabi tutulabilir.

  Araç Kiralama

  Rennes uçak bileti aldığınız seyahatiniz boyunca kendi aracınızla konforlu bir şekilde gezmek istiyorsanız ve özellikle aile, arkadaş gibi kalabalık gruplarla birlikteyseniz araç kiralamak sizin için oldukça pratik olacaktır. Havalimanında vakit kazanmak için online rezervasyon yapabilir veya dünyaca ünlü araç kiralama şirketlerinin ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından şehre giden toplu ulaşım araçları arasında sadece otobüs bulunuyor. Her gün hizmet veren ve hafta içi 20 veya 30 dakikada bir hareket eden 57 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

 • Rennes’de Gezilecek Yerler

  Rennes, düzenli ve sakin bir Avrupa şehri olarak pek çok güzelliğe sahip ve şehre en büyük canlılığı üniversite öğrencileri kazandırıyor diyebiliriz. Küçük sayılabilecek şehir merkezini gezmek için yürüyebilir veya halka uyum sağlamak üzere bisikleti tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyorsa tamamen otomatik ve sürücüsüz işleyen metroyu tercih edebilirsiniz. Rennes uçak biletleri alıp yola çıkmadan önce sizler için hazırladığımız Rennes gezi rehberini inceleyin.

  Parc du Thabor / Thabor Parkı

  Doğayı ve yeşili seviyorsanız Rennes’i çok seveceksiniz! Şehrin büyük bir kısmını kaplayan Thabor Parkı’nda çimlerin üzerine serilerek piknik yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  Botanik Bahçe

  Thabor Parkı’nda yer alan Botanik Bahçe Fransız tarzı rengarenk çiçek düzenlemelerine ev sahipliği yapıyor. Çiçeklerin keyfini çıkarırken fotoğrafçılık becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Kış aylarında daha erken saatlerde kapanan parkın tarihi 1600’lü yıllara uzanıyor.

  Parlamento Binası

  Eski şehir bölgesinde konumlanmış olan Parlamento Binası, şehrin Orta Çağ mirasını yaşatıyor diyebiliriz. Şehrin sembollerinden biri haline gelmiş olan bina 1994 yılında yaşanan yangından sonra restore edilmiştir. Burada rehberli turlara katılabilirsiniz. Ayrıca Parlamento Binası’nın önünde Aralık ayında Noel pazarı kuruluyor.

  Musee de Bretagne / Brittany Müzesi

  Şehrin tarihinde bir yolculuğa çıkmak isterseniz Rennes ucuz uçak biletiniz burada da işe yarayacak! Tarih öncesi çağlardan modern dönemlere kadar zengin arkeolojik koleksiyon ve eserlerin sergilendiği Brittany Müzesi’ni mutlaka gezi rotanıza alın.

  Museum of Fine Arts

  Rennes’de sanatın neredeyse her alanına rastlamak mümkün. Klasik ve çağdaş sanatla ilgileniyorsanız resim ve heykel gibi eserler bulabileceğiniz Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

  Broceliande Ormanı

  Efsaneler, masallar ve muhteşem manzaralar eşliğinde Broceliande Ormanı’nı keşfe çıkabilirsiniz. Hikaye anlatıcılarla düzenlenen turlar oldukça etkileyici.

  Saint Anne Meydanı

  Şehrin kalbi sayılan Saint Anne Meydanı turistlerle lokal halkın birbirine karıştığı en kalabalık noktadır. Burada tarihi mimariye sahip binaları seyrederek cafe ve restoranlarda gezinize keyifli bir mola verebilirsiniz. Meydanda yer alan sarmaşıklarla kaplı katedral tarihi atmosfere bambaşka bir hava kazandırıyor.

  Place de Lices

  Lices Meydanı şehrin hem buluşma noktası, hem de ünü sınırlarını aşmış ve tarihi 15. yüzyıla uzanan pazarın kurulduğu oldukça keyifli bir meydandır. Özellikle Erasmus programı ile üniversiteye gelen öğrencilerin düzenlediği partiler bu civarda yapılıyor.

  Rennes Katedrali

  Şehrin dini sembolü olarak ziyaretçilerini ağırlayan katedral neoklasik tarzıyla Rennes’in en dikkat çeken yapılarından biridir. Kilisenin bir kısmı 12. yüzyılda inşa edilmiş, bir kısmı da 1700’lü yıllarda yıkılmıştır ve daha sonra restore edilmiştir. Farklı çağların mimarisinden izler taşıyan kiliseden Saint Anne Meydanı’na kısa sürede yürüyebilirsiniz.

  Fest-Noz

  Breton dilinde gecenin festivali anlamına gelen Fest-Noz, Orta Çağlardan beri düzenlenen bir eğlencedir. 2012 yılında UNESCO Kültürel Miraslar listesine giren etkinlik, gençler ve yaşlıların bir araya gelerek geleneksel müzikler dinleyip lokal tatlar ve danslarla eğlenmesi amacıyla düzenleniyor.

 • Rennes’de Ne Yenir?

  Okyanus kıyısında konumlanmış olan Breton bölgesi, coğrafi konumu sebebiyle Fransa genelindeki gibi şarap üretimi için pek de uygun bir konuma sahip değildir. Bölgede şarap üretimi yok, tüketimi oldukça fazla diyebiliriz. Şaraba alternatif bir içecek denemek isterseniz elma veya meyve sularından fermente edilerek hazırlanan elma şarabı, diğer ismiyle cider mutlaka denenmesi gereken içeceklerdendir. Rennes’de sıkça karşılaşacağınız krepler tercihe göre tatlı veya tuzlu olarak hazırlanabiliyor. Bu krepler beyaz unla yapıldığında crep, karabuğday unuyla yapıldığında gallette ismini alıyor. Güne pratik ve leziz bir başlangıç yapmak isterseniz Fransa’nın ünlü baget ekmeğinden yapılan sandviçleri deneyebilirsiniz. Deniz mahsulleri bakımından oldukça zengin olan Rennes mutfağında, farklı soslardan hazırlanan midye seçeneklerini mutlaka tadın. Karışık deniz mahsullerinden oluşan fruit de mar, yani deniz meyveleri olarak adlandırılan karışık tabak içeriğine göre fiyatlarda değişkenlik gösteriyor. Breton bölgesine has lezzetleri keşfetmek istiyorsanız chateaubriand mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yerini alıyor. Özellikle hafta sonları kebapçılar dışında açık dükkanlara pek fazla rastlanmıyor.

 • Rennes’de Kültür ve Eğlence

  Şehirde bulunan müze ve galerilerde kültür ve sanat eserlerini keşfe çıkabilirsiniz. Rennes uçak bileti aldığınızda şehrin oldukça sakin olduğunu göreceksiniz, oysa Rennes keşfedilmeyi bekleyen bir şehir ve pek çok aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Her Perşembe Öğrenci Gecesi olarak anılıyor ve ücretsiz aktivitelerden konserlere ve partilere kadar geniş bir etkinlik yelpazesi bulunuyor. Şubat ayında Rennes Metropole Film Festivali, Mart ayında Les Embellies de Printemps müzik festivali, Nisan ayında Söz Sanatları Festivali, Mayıs ayında Fransa’nın en eski öğrenci festivali, Haziran ayının ilk haftasında pek çok sanatçının katılımıyla bir sanat festivali düzenleniyor. Aralık ayında ise Noel coşkusu şehri kucaklıyor. Sadece festivallere bakarak neredeyse her mevsimde en uygun Rennes uçak bileti almak için oldukça fazla sebebiniz olduğunu söyleyebiliriz. Şehirde alışveriş yapmak için yer altında bulunan Place du Colombier alışveriş merkezi, Saint Anne Meydanı’na oldukça yakın olan La Visitation veya Fransa’nın alışveriş mağaza zinciri Galleries Lafayette’i değerlendirebilirsiniz. Butik ve mağazaları keşfetmek için ise şehir merkezinde yer alan Rue d’Orleans ve Rue le Bastard caddelerini ziyaret edebilirsiniz. İster turistik amaçlarla ister eğitim sebebiyle şehri ziyaret ediyor olun, en ucuz Rennes uçak bileti almak ve size özel ödeme kolaylıklarından yararlanmak için MartıGO avantajlarını keşfedin.

Rennes Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Rennes ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Rennes en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Rennes uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Rennes uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Rennes  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Rennes 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Rennes uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Rennes uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Rennes uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Rennes uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Rennes uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Rennes şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.