Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Riga Uçak Bileti

Riga Hakkında Bilgiler

Riga seyahatinizi ülkenin başkenti aynı zamanda da en büyük şehrine yapacaksınız. Baltık denizine kıyısı bulunan şehir ülkenin aynı zamanda en kozmopolit yapısına sahiptir. Modern yapıları ile dikkat çeken şehir aynı zamanda Rönesans döneminden kalan yapıları ile tarih kokmaktadır. İlk yerleşim alanı eski şehir olarak isimlendirilen bölgedir. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan bu bölge ziyaretçiler için bulunmaz bir noktadır. Bulunduğu konum itibariyle bir ticaret merkezi görevini de yerine getirmektedir.

Riga’da yaşam yılın büyük bir bölümünün soğuk olması nedeniyle sakin bir şekilde ilerlemektedir. Yaşam daha çok birçok binanın da bulunduğu Kalku caddesinde hızlı bir şekilde akmaktadır. Şehir’in duvarları 1800’lü yıllarda kalkması ile halk bu noktalara yerleşerek hareketliliği arttırmıştır. Şehirde yaşayan insanlar gelirlerini ticaret, lojistik, teknoloji ve turizm ile sağlamaktadır.

Riga havalimanı şehir merkezinin batı tarafında yer almaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için otobüs, metro ve farklı araç seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu konuda gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Şehir bulunduğu konum itibariyle karasal iklime sahiptir. Kış mevsimi en uzun süren mevsim olarak dikkat çekmektedir. Bahar ve yaz ayları çok kısa sürmektedir. Şehir de yılın farklı dönemlerinde yapılan çok sayıda festival bulunmaktadır.

 • Riga Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Riga Riga  yolculuğunuzda ilk durak noktanız Riga uluslar arası havalimanı olacaktır. Şehrin batı tarafından bulunan havalimanından konaklayacağınız noktaya ulaşmak için otobüs, araç kiralama ve taksi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde tramvay, troleybüs hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Küçük bir şehir olması nedeniyle şehir içerisinde gezmek için bisiklette kiralayabilirsiniz.

  Taksi

  Merkeze ulaşmak için tercih edeceğiniz ilk araç taksiler olacaktır. Havalimanının etrafında 7 gün 24 saat boyunca aralıksız hizmet veren taksiler ile uygun fiyatlar ile merkeze rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yerel halk tarafından kullanılan taksilere bindikten sonra tek yapmanız gereken gideceğiniz noktayı söylemek olacaktır. 10 km’lik mesafeyi 20 ile 25 dakika arasında kat edebilirsiniz. Kalacağınız nokta eski şehirde ise buraya yürüyerek gitmeniz gerekebilir.

  Otobüs

  Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz toplu taşıma aracı otobüslerdir. Merkezde ise tramvay ve troleybüs hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler sabah saat 5’de çalışmaya başlayıp gece saat 1’e kadar aralıksız bir şekilde hizmet vermektedir. Otobüse binmek için istasyonlardan ve kamuya açık birçok alandan bilet alabiliyorsunuz. Toplu bilet için 5, 10 ve 20’lik seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Riga şehrine ulaşmak ve merkezde rahatlıkla tur atmak istiyorsanız size tavsiyemiz araç kiralamanız olacaktır. Havalimanında ve şehir merkezinde ki şirketler ile iletişime geçerek seyahatinizden önce aracınızı hazır hale getirebilirsiniz. Bu sayede tüm seyahat süresince hiçbir araca ihtiyacınız olmadan hem şehir merkezine hem de şehir içerisinde ki ulaşımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.Tabi bu seçenek otobüs ve taksi hizmetine bakarak biraz daha pahalı bir tercih olacaktır.  

 • Riga’da Gezilecek Yerler

  Riga Riga ucuz uçak bileti aldıktan sonra dünyanın en huzur verici şehirlerinden birisine gideceğinizi unutmamalısınız. Şehir merkezini Daugava nehri ikiye bölmektedir. Bu da şehre farklı bir hava katmaktadır. Şehrin iki yakası da nehir boyunca uzanarak devam etmektedir. Şehirde ilk yapılacak iş nehrin etrafında şehri tanımak için kısa bir yürüyüş yapmaktadır. Şehirde estetik yapısı ile dikkat çeken çok sayıda tarihi yapı vardır. Bunlarla birlikte farklı aktivitelere de dahil olabileceğiniz eğlencem merkezleri de bulunmaktadır. Bu güzel ve huzur verici şehirde seyahatiniz boyunca

  Riga Katedrali

  Ortaçağ’dan kalan bu katedral Baltık ülkeleri arasında ki en büyük kilise olarak kabul edilmektedir. Şehir de burası Rigas Doms olarak da bilinmektedir. Nehrin hemen yanında bulunmaktadır. 1211 yılında yapım çalışmalarına başlanan katedral günümüze gelene kadar birçok değişiklik yapılmıştır. Merkez binası 1200’lü yılların ortasında tamamlanmıştır. 1400’lü yıllarda şapel ve yan nef eklenmiştir. Son restorasyon çalışması 2011 yılında yapılan katedrali mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  Riga Kalesi

  Şehrin neredeyse her noktasından görülebilen bir noktada bulunmaktadır. Daugava Nehri kıyısında yer almaktadır. 1330 yılında Riga ve Livonya medeniyetlerinin arasında ki çatışmanın sonlanması şerefine inşa edilmiştir. Daha sonra İsveçliler tarafından ele geçirilmiştir. Bu zamanda eklemeler yapılmıştır. Bir dönem Rusya’nın da kontrolünde olan kale üç kattan oluşmaktadır. Dikdörtgen bir mimariye sahip olan kalenin bazı noktaları günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Yapıldığını andan itibaren sayısız kere zarar gören kale en son 2013 yılında yangın ile zarar görmüştür.

  Riga Bourse Sanat Müzesi

  Şehrin en büyük meydanında yer alan sanat müzesi sadece içerisinde ki sanat eserleri değil aynı zamanda mimarisi ile de öne çıkmaktadır. 1850’li yıllarda inşa edilen yapı daha sonra müzeye çevrilmiştir. İlk koleksiyonlar tüccarlar, belediyeciler ve koleksiyoncular tarafından toplanarak müzeye hediye edilmiştir. Dört farklı sergi alanı bulunmaktadır. Özellikle oryantal bölümü mutlaka ziyaret edilmelidir. Sürekli sergilenen eserler ile birlikte kısa dönem süren etkinlikler ile de dikkat çekmektedir.

  Özgürlük Anıtı

  Ülkenin bağımsızlığını ve özgürlüğünü simgelemek amacıyla 1935 yılında şehre konulmuştur. Bağımsızlık savaşında ölen askerlerin onurlandırmak için meydana dikilen bu anıt günümüzde ülkenin en önemli simgelerinden birisi olarak kabul görmektedir. Bu anıt şehir de kısaca “Milda” olarak da bilinmektedir. Özel bir yarışma düzenlenerek bu anıt tercih edilmiştir. Anıtın yanında güzel çiçek bahçeleri ve Opera evi bulunmaktadır. Şehrin en popüler buluşma noktalarından birisi olduğu için sürekli olarak kalabalık insan topluluklarını görmek mümkündür.

  Letonya Etnografya Açık Hava Müzesi

  Letonya tarihini yakından tanımak için şehir merkezinden biraz uzakta olan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yarım saatlik bir yolculukla açık hava müzesine ulaşacaksınız. Genelde şehre gelen birçok turistin ziyaret noktalarından birisidir. Burada sergilenenler genelde Kurzeme bölgesini izlerini taşımaktadır. Çok geniş bir alana sahip olan müzenin içerisinde oturabileceğiniz kafeler ve restoranlar bulunmaktadır.

  Aziz Peter Kilisesi

  Yapılan araştırmalar ile bu kilisenin 1209 yılında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Genel olarak 800 yıllık binanın tarihi  ise üçe ayrılmaktadır. Gotik, Romanesk ve Barok mimari dönemler olarak bunlar isimlendirilmiştir. Günümüzde ki son h alini alana kadar çok sayıda ekleme yapılmıştır. 72 metre uzunluğunda bir kulesi bulunan kiliseden tüm şehri panoramik olarak izleme şansınız bulunuyor.

 • Riga’da Ne Yenir?

  Riga Riga en ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu güzel ve rahatlatıcı şehirde sunulan lezzetleri denemeyi unutmamalısınız. Taze suşi’den tutunda ince hamurlu pizzaya kadar çok sayıda lezzet sunulmaktadır. Çok sayıda kaliteli hizmet sunan restoranda yemekleri uygun fiyatlara yiyebilirsiniz. Şehrin en özel yemeği ise soğuk pancar çorbası olan Biesu Zupa olarak öne çıkmaktadır. Çok sayıda birahane şehirde bulunmaktadır. Farklı lezzetlerde biraları buralarda deneyebilirsiniz. Tatlı likörü olarak bilinen bir tür bitki özünden yapılan Siyah Balsam ülkenin milli içeceği olarak kabul edilmektedir.

 • Riga’da Kültür ve Eğlence

  Riga eğlence yerleri konusunda birçok alternatif sunmaktadır. Eğlence noktaları sabahın ilk ışıklarına kadar açıktır. Birçok eğlence noktası eski şehir bölgesinde yer almaktadır. Bunlar arasında Radio Bar, Cuba Cafe, Paddy Wheelan’s Pub ve Omas Briljanti en güzelleridir. Eğlence mekanları genelde saat 10 gibi hareketlenmeye başlamaktadır.

  Riga’yı ziyaret etmek için en uygun Riga Riga uçak bileti tercihini yapmadan önce yaz aylarında gideceğiniz şekilde plan yapmanız faydalı olacaktır.

   

Riga Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Riga ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Riga en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Riga uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Riga uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Riga  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Riga 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Riga uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Riga uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Riga uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Riga uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Riga uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Riga şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.