Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Rimini Uçak Bileti

Rimini Hakkında Bilgiler

Rimini arasında seyahat gerçekleştirecek olan kişiler İtalya’nın doğu kıyısında bulunan renkli sokaklara sahip capcanlı bir şehire seyahat edeceklerdir. Ülkedeki en eski yerleşim yerlerinden bir tanesinin üzerine kurulu olan Rimini’de birçok tarihi yapının yanında ilgi çekici anıtlar göze çarpmaktadır. Yaz aylarında tatil turizminin yoğunlaştığı şehirde, plajlar oldukça ilgi çekicidir. Rimini’yi genellikle sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyen kişiler tercih etmektedir. İtalya’nın komün şehirlerinden bir tanesi olan Rimini, Emilia-Romagna bölgesinde bulunmaktadır. Marecchia ırmağının denize döküldüğü yerde, Adriyatik Denizi kıyısında yer alan şehrin nüfusu yaklaşık olarak 150 bin civarındadır. Tarihi M.Ö. 268’li yıllara kada uzanan Rimini’nin o dönemdeki adı Ariminum olarak bilinmektedir. Romalılar tarafından işgal edilen şehir bir latin sömürgesi haline gelmiştir. Rimini İkinci Pön Savaşı ve iç savaş sırasında oldukça önemli bir şehir haline gelmiştir.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Rimini (Miramare) uçak seferleri aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Rimini kentine 8 km uzaklıktan olan Federico Fellini Uluslararası Havalimanı, San Marino’ya 16 km mesafededir. 2964 km uzunluğu sahip olan havalimanı, 45 metre genişliktedir. Avrupa'nın en önemli turistik yerlerinden birisinde bulunan Rimini Havaalanı, Rimini Celle'deki yeni fuar alanına 11 km uzaklıktadır. Havaalanı, Emilia Romagna, Marche, Toskana ve Umbria'da bulunan pek çok önemli ticaret merkezinin yakınındadır. Rimini Havaalanı, Miramare'de bulunmasından ötürü Federico Fellini Havaalanı veya Rimini-Miramare Havaalanı olarak anılır. Gelen yolcular, havaalanında bulunan, otobüs servisini de içeren birkaç ulaşım seçeneği arasından seçim yapabilir. Taksi ve araç kiralama hizmeti de Rimini havalimanından alınabilir.

  Otobüs

  Toplu taşıma otobüsleri, Rimini Havaalanı ile Rimini'deki tren istasyonu arasında hareket eder. Bu otobüs servisi, Tram Rimini tarafından işletilmektedir ve otobüs sayısı 9'dur. Rimini Havaalanı'ndan veya Rimini Tren İstasyonu'ndan otobüs her yarım saatte bir mevcuttur. Bu yolculuk için bir otobüs bileti yalnızca € 1.00'a mal olup, otobüs, ulaşım için çok uygun bir seçenektir.

  Taksi

  Otobüs havalimanından ulaşım için en ucuz seçenek olsa da bazı yolcular taksi hizmetlerinin mahremiyetini ve rahatlığını tercih etmektedir. Gelen yolcu terminalinin bulunduğu yerde birçok taksi hizmet vermektedir. Federico Fellini Havaalanı'ndan işletilen taksi şirketleri Taksi Rimini ve Taksi Riccione'dir. Taksiler havaalanından terminal binasının dışından doğrudan kiralanabilir veya aşağıdaki numaralardan gelişmiş bir rezervasyon için iletişime geçilebilir: Taxi Rimini - + 39-0541-50020 ve Taxi Riccione, +39-0541-600553.

  Araç Kiralama

  Rimini Havaalanı, terminal binası içerisinde faaliyet gösteren çok sayıda araba kiralama şirketi bulunmaktadır. Avis, Hertz, Europcar, Maggiore, Sixt, National, Easycar, Alamo ve Budget gibi ulusal ve uluslararası firmalardan araç kiralanabilir.

 • Rimini’de Gezilecek Yerler

  Rimini ucuz uçak bileti satın alan kişiler tarihi ve turistik bir şehre seyahat etmiş olurlar. Rimini deniz, kumsal ve tarihin birleştiği bir noktada Adriyatik denizi kıyısında kurulmuştur. İtalyanların çok seyahat ettiği önemli turizm merkezleri arasında bulunan Rimini’de Roma döneminden kalma birçok tarihi anıta sahiptir. Uzun bir kumsalı bulunan Rimini yaz aylarında tatil için ideal bölgelerden bir tanesidir.

  Arco d'Augusto (Arch of Augustus)

  Rimini’nin ana caddesi olarak kabul edilen Via Flaminia’nın güney ucunda yer lan Corso di Augusto, Milattan Önce 27’de inşa edilmiştir. İtalya’da bulunan en eski Roma dönemi anıtlarından birisi olan Corso di Augusto’nun savunma duvarının bir bölümü 1930 senesinde yıkılmış olmakla birlikte ana giriş hala sağlam olarak ayaktadır. Kemerli kapının üst bölümünde dönemin imparatoru olan Ceasar Augustur’un bir heykeli yer almaktadır.

  Tempio Malatestiano

  Rimini’yi yöneten dönemin hanedanı Malatesta ailesinin üyelerinin mezarlarına ev sahipliği yapan Tempio Malatestiano 13. Yüzyıldan kalma bir saraydır. Önceleri bir kilise olarak kullanılan yapı daha sonra kanağa çevrilermiştir. Tempio bu nedenle kiliseye benzemektedir. Rönesans dönemi başta olmak üzere Roma geleneklerine bağlı kalınarak büyük bir restorasyon çalışmasından geçirilmiş ve günümüzdeki haline kavuşmuştur. Yapının en önemli özelliği yan şapelinde bulunan hassas mermer kaplamalardır.

  Museo della Città (Şehir Müzesi)

  Prehistorya döneminden günümüze kadar olan döneme ait 1500 civarında esere ev sahipliği yapan ve eski bir Cizvit manastırının içerisinde bulunan Kent Müzesi, barındırdığı önemli eserlerin yanında Roma mozaikleri ve eski çağlarda cerrahi ve sağlık alanında kullanılan araç ve alet koleksiyonunu barındırmaktadır. Bunlardan başka seramik, heykel, cam, sikke, bronz gibi parçalarda müzedeki koleksiyonlar içerisinde yer almaktadır. Rönesans döneminde Malatestas tarafından yaptırılmış olan bazı sanat eserleri de müzede yer almaktadır. Müze haftanın her günü ziyaret edilebilir.

  Rimini Sahili

  Boydan boya bir sahile sahip olan Rimini’de sahil turizmi oldukça revaçtadır. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan sahilde sapsarı şemsiyeler ve şezlonglar sizin kullanmanızı beklemektedir. Özellikle yaz aylarında yüksek kalabalıklara sahne olan Rimini sahilleri başta çevre şehirler olmak kaydıyla Avrupa’nın pek çok bölgesinden turistleri kendisine çekmektedir. Bu plajlar boyunca uzanan caddelerde lüks oteller ve restoranlar bulunmaktadır. 

  San Leo

  Rimini’ye gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesi de San Leo’dur. Rimini’nin hemen dışında bulunan bir vadide yer alan San Leo bölgesi kayalık bir tepedir. Burada Malaesta kalesi bulunmaktadır. Ayrıca muhteşem bir manzaraya sahip olan bu tepe ziyaretçilerin uğrak mekanlarından birisidir. 583 metre yüksekliğe sahip olan San Leo konik bir tepe olması dolayısıyla buraya ulaşmak biraz zordur. İçerisinde müze, resim galerisi, 1173 yılından kalma bir romanesk katedralin bulunduğu dokuzunca yüzyıldan kalma bir kilise de bu tepede bulunur.

  Miniatura Italia

  İtalya’da bulunan birçok yapının simgesel minyatürlerinin sergilendiği koleksiyonuyla göz dolduran Miniatura İtalia, özellikle çocuklarıyla seyahat eden aileler için mükemmel bir müzedir. İtalya’nın en turistik mekanlarına dair 200’ün üzerinde minyatürün sergilendiği müzede Kolzeyum, Pisa Kulesi, ünlü meydanlar, kaleler ve hatta dağlar bile bulunur. İçerisinde bulunan Bilim Eğlence Fuarı ve çocuklara yönelik İnteraktif Sürüş Okulu görülmesi gereken bölümlerdir.   

 • Rimini’de Ne Yenir?

  Rimini yemek açısından zengin bir şehirdir. Burada gidebileceğiniz birçok güzel restoran bulunur. Şehir deniz kenarında olduğu için genellikle Rimini’de deniz ürünleri tüketimi fazladır. Ancak İtalya genelinde olduğu gibi makarna ve pizza Rimini’de de ünlüdür. İtalya’nın ünü dünyaya yayılan Risotto’su, lazanyası burada da tercih edilebilecek yiyecekler arasında yer almaktadır. Rimini’nin en iyi restoranları arasında Piadana, Lo Squero, Marinelli, Llurido Da Guido gibi yerler sayılabilir. Rimini’de yemek fiyatları pahalıdan en ucuza kadar farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Sahil şeridindeki restoranlarda lüks seçeneklere de en düşük bütçelere göre de alternatifler bulunmaktadır.

 • Rimini’de Kültür ve Eğlence

  Rimini ucuz uçak bileti fiyatları arasından kesenize en uygun olanını seçip şehre gittiğinizde sizi canlı bir gece hayatı karşılayacaktır. Çok turistik bir şehir olması sebebiyle Rimini’de gece jayatı oldukça renklidir. Şehrin sokakları geceleri ışıl ışıldır ve müzik hemen her mekandan sokağa taşmaktadır. Rimini’de genellikle barlar ve gece kulüpleri bulunur. Özellikle sahil boyunca uzanan ana caddede birçok lüks gece kulübü ve bar vardır. Rimini’de gece hayatı biraz pahalıdır. Sayıları çok fazla olmamakla birlikte ucuz mekanlara da rastlanabilmektedir. Eğlence mekanları gece geç saatlere kadar açıktır ve taksiler sabaha kadar çalışmaktadır. Şehirdeki popüler mekanlar; Via Siracusa’da bulunan Rimini Pub, Via Regina’da bulunan Life Club, Opera Marano, Birretteria, 22 Lounge Bar, Mezza Parola gibi mekanlardır. Bir turizm şehri olan Rimini, alışveriş konusunda da adeta bir cennettir. Dünyaca ünlü markalara ait butikler şehirde bulunmaktadır. Şehrin en büyük alışveriş merkezi Romagna’dır ve oldukça büyük bir alan üzerine kurulmuş bu alışveriş merkezinde birçok markanın mağazası yer alır. Hediyelik eşya alışverişlerinizi sahil caddesinden gerçekleştirebilirsiniz. Rimini’de önemli dört festival bulunmaktadır. Bunlar; Mayıs ayında düzenlenen Beach Tchouckball Festivali, Haziran ayında düzenlenen Rimini International Traditional & Swing Jazz Festivali, yine Haziran ayında düzenlenen The Ancient World Festivali, Ağustos ayında düzenlenen Summer Opera Consert’tir. En uygun Rimini uçak bileti fiyatı martiGO üzeriden aktarmalı uçuşlarla temin edilebilir. Hangi aktarmaları kullanarak şehre gidebileceğinizi tespit edebilir, rezervasyonlarınızı yaptırarak uygun fiyatlı uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Rimini Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Rimini ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Rimini en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Rimini uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Rimini uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Rimini  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Rimini 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Rimini uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Rimini uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Rimini uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Rimini uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Rimini uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Rimini şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.