Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Rostock Uçak Bileti

Rostock Hakkında Bilgiler

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Baltık Denizi üzerinde bulunan sahillerinin ortasında yer alan Rostock şehri, 181,44 km² yüzölçümüne sahiptir. Şehrin 200 bini aşkın nüfusu bulunuyor. En yoğun nüfuslu bölgeleri ise şehrin batısı ve güneybatısıdır. Rostock, ortasından Warner Nehri geçmesiyle masalsı bir şehir izlenimine sahip. Baltık Denizi’ne kıyısıyla Rostock için liman kenti diyebiliriz. Şehirde dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Rostock Üniversitesi 1420 yılında kurulmuştur. Tarihi bir gezi beklentiniz var ise bu şehre mutlaka uğramanız gerekir. Sizi yormayacak güzelliklere sahip Rostock, web sitemizden en uygun uçak bileti bulduğunuzda içinizi ısıtacak bir rota olacak. Meydandaki yapılarıyla göz kamaştıran şehrin ara sokaklarındaki yapılarda daha sakin bir görünüm mevcut. Sıralı evleri ile Alman düzenini görebiliyorsunuz. Ekonomisinin ilk başlarda kötü olduğu şehir, sonraki yüzyıllarda buğday ticaretiyle kendini toparlamış, daha sonrasında ise liman şehrinin getirileriyle tersaneleri ve ticareti sayesinde ekonomisini büyük ölçüde geri kazanmıştır. Almanya’daki ilk pervaneli vapurlar burada inşa edildiği için sanayi anlamında Alman ekonomisine ne kadar büyük katkı sağladığını görüyoruz.

Doyasıya keyif alarak geleceğiniz şehir 3 kelime ile tanimlanan sehir;
samimiyet,huzur,mutluluk sizi tekrar Rostock uçak bileti bakmaya yöneltebilir.
Liman kenti olmasıyla sayısız güzelliği bizlerle tanıştıran Rostock için sunduğumuz uçak seferlerinden yararlanarak ucuz Rostock uçak bileti sahibi olabilirsiniz.

 • Rostock Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kuzey Almanya ile önemli bir bağlantı merkezi sayılan Rostock Havalimanı, şehri merkezine 25 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşım konusunda tüm alternatiflerde ortalama 40 dakika sürüyor.

  Otobüs

  Rostock Havalimanı çıkışında karşınıza çıkan otobüs duraklarından 127 numaralı otobüse binerek şehir merkezine direkt ulaşabilirsiniz.

  Tren

  Rostock Havalimanı’ndan çıktığınızda görebileceğiniz peronlardan trene binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tren seferlerinin sıklığı sayesinde beklemeden çok uygun ve konforlu bir yolculuk sağlayabiliyorsunuz.

  Taksi

  Toplu taşıma araçlarına göre 10 – 15 dakika daha erken varacağınız taksiler sayesinde istediğiniz yere ulaşımınız gerçekleşiyor. Rostock Havalimanı çıkışında birçok taksi şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en favori olan şirket “Taxi Below”.

  Rostock uçak biletinizi alırken bir yandan da taksi şirketi ile iletişime geçerek daha ekonomik şekilde rezervasyon yaptırabilmeniz mümkün.

 • Rostock’ta Gezilecek Yerler

  Nereden bakarsanız bakın içinizin ısınacağı bir şehir Rostock! Renkli ara sokakları, şehir merkezine toplanmış tarihi derinlikleri gözlemleyeceğiniz yapıları ve bakmaya doyamayacağınız sahilleri ile gezginleri bekliyor. Şehirde bulunan yapıların çoğu Gotik tarzda inşa edilmiş. Şehir merkezinde 4 tane giriş kapısı bulunuyor. Giriş kapılarının geçmişi ise 600 yıla kadar dayanıyor. Geziniz esnasında sizi asla bunaltmayan, hatta her ayrıntısını gezip görmek isteyeceğiniz bir rota. Okyanus iklimi yaşatan şehir, uçsuz bucaksız sahilleri ile içimizi ısıtıyor.

  Warnemünde

  Kentin en cazibesi yüksek alan olan Warnemünde, Rostock’un sahil şerididir. Geniş kumsalı ile sizi keyiflendirecek bir tatil kasabası. Trenle gelebileceğiniz tatil kasabası, Rostock şehir merkezine 45 dakika uzaklıkta yer alıyor. Kışın da popüler olan bu bölgeye, denize girilmesi açısından yazın gelmek daha avantajlı olacaktır. Yaz aylarında hava sıcaklığı 35 derecelerde iken deniz sıcaklığı maksimum 20 derecelere çıkıyor. Kasabanın simgesi ise elbette deniz feneri. Warnemünde’de plajın yanı sıra aynı zamanda bölgenin ortasından geçen bir nehir bulunuyor. Bu nehir Rostock’a kadar uzanıyor. Restoranlar, cafeler hatta kebapçı bile bulabileceğiniz yerler nehir kıyısında bulunuyor. Mutlaka gezip görmeniz yerler arasında burayı da eklemenizi tavsiye ederiz.

  Belediye Binası

  Etkileyici siluete sahip Belediye Binası, ortaçağ döneminden kalma Tuğla Gotik stili taşıyor. Belediye Binası, Barok mimari özelliklerini de binanın cephesinde taşıyor.

  Rostock Hayvanat Bahçesi

  Şehirdeki en ilginç yerlerden birisi de Hayvanat Bahçesi. 1899 yılında kurulan Rostock Hayvanat Bahçesi 56 hektarlık alanıyla Doğu Almanya’nın en büyük hayvanat bahçesidir. İçerisinde 320 türe ait 4.500 hayvan bulunuyor.

   Rostock Sanat Galerisi

  Uluslararası sergilere ev sahipliği yapan Rostock Sanat Galerisi 1969 yılında açılmıştır. Kültürel geziniz sonrasında sanat galerisinin bahçesinde huzur bulacağınız büyük bir göl sizi karşılıyor.

  Aziz Mary Kilisesi

  Kentte bulunan kiliseler arasında en büyüğüdür. 2. Dünya Savaşı sırasında yıkılarak sonrasında yeniden inşa edilmiştir. Tuğla Gotik mimariye sahip olan kilise ilk 13. yüzyılda yapılmıştır. En üstte Barok stilinde yapılan devasa bir kuleye sahip olan müze, kulesine çıkıldığında tüm şehrin muhteşem mimarisini gözler önüne seriyor. Müzenin içerisinde görkemli ortaçağ astronomik saat bulunuyor. Bu saat müzenin fotoğraflanabilecek en güzel parçalarından biri.

  Kröpelin Kulesi

  Şehrin merkezinde bulunan 4 ana kapıdan en ihtişamlı olanıdır. Sur, Gotik tarza uygun şekilde inşa edilmiştir. Tarihsel anıt sayılan bu surların önünde fotoğraf çekerek Rostock anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

  Denizcilik Müzesi

  Burası, şehirdeki mükemmel yerlerden yalnızca birisi. Gemi yapımının serüvenine tanık olacağınız müzede, denizciliğe ait ayrıntılara hayran kalacaksınız.

  Yeni Pazar Meydanı

  Arnavut kaldırımlarına sahip Pazar Meydanı, şehrin en turistik bölgesi. Meydanda bulunan manavdan meyvelerin tadına bakabilir, çiçekçiden rengârenk çiçeklerin kokusunu hissedebileceğiniz ışıltı dolu bir meydan. Cafelerinden restoranlarına ve müzelerinden belediye binasına derken şehrin gezilecek yerlerin başlıcaları bu alanda yer alıyor.

 • Rostock’ta Ne Yenir?

  Şehirde deniz havası hakim olduğu için ister istemez canınız balık çekebiliyor. Liman kenti olması sebebiyle de şehrin favori yiyeceklerin başında deniz ürünleri geliyor. Sıkça bulacağınız deniz ürünleri taze ve kaliteli bir şekilde servis ediliyor. Şehirde en çok tüketilen deniz ürünü kalamar. Keyifli bir kalamar yemek için kıyıdaki tekneleri tercih edebilirsiniz. Şehirde aynı zamanda kendi usullerince Rostock kebabı da yapılıyor. Yemek sonrası ya da yorgunluk kahvenizin yanında şehir limanında bulabileceğiniz “Schokoladerie du Prie” tatlısını mutlaka denemelisiniz. Bölgede dondurma da çok sevilerek tüketilen tatlıların arasında. Rostock  uçak biletinizi yaz aylarından birine aldıysanız geziniz esnasında serinlemek için dondurma iyi bir tercih olacaktır. Tüm bunların dışında limanda birçok pub, cafe ve restoranlar sayesinde damak zevkinize uygun içki ve yemekler de bulunuyor.

 • Rostock’ta Kültür ve Eğlence

  Birçok festivallere, konserlere, müzelere ev sahipliği yapan Rostock’un her yönüyle ritmik bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Kentte en önemli festivallerinden biri Hanse Yelken Festivali. Hanse sahilinde yapılan festivalde birçok yelkenli gemi denize çıkarılıyor. İlgi çekici bu festivalin 1.5 milyonu aşkın izleyeni oluyor. Caz müziğiyle ilgileniyorsanız, Haziran ayına Rostock (Laage) uçak bileti almanızı öneriyoruz. Çünkü Baltık Denizi Caz festivali bu ayda gerçekleşiyor. Rönesans, Barok ve Tuğla Gotik dönemlerinden izler taşıyan şehrin geçmişine yürüyüş yapmak oldukça keyifli. Kröpeliner Caddesi, üniversite alanı ve şehir meydanı gibi yerlerde oldukça keyif alacağınız yaya yolları bulunuyor. Alışveriş yapmak isteyenler için Kröpeliner Caddesi, mağaza ve cafeleriyle birçok imkan sunuyor. Gün batımına yakın, eşsiz bir an yakalamak için nehir kenarında güneşin batışı izlenebilir. Vapur turu yapmak isterseniz de limanda bulunan tekneler size yardımcı olacaktır. Temponuzdan biraz uzaklaşabilmek adına seyahat yerleri bakıyorsanız, görülmeye değer yerler arasında olan şehir için Rostock uçak bileti almanın sizi mutlu edeceğini belirtelim. Burada manastırların birkaçı sanat evi olarak kullanılıyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, sergi ve konser salonu olarak kullanılan St. Nicholas Kilisesi ve St. Catherine Manastırı; Müzik ve Tiyatro Akademisi olarak kullanılan Fransisken Manastırı. Avrupa aristokratlarının tatil yeri olarak kullandığı Heiligendamm’da az sayıda tarihi yapılar yer alıyor. Denizin kıyısında bulunan, köşk olarak tanımlayabileceğimiz beyaz evleri nedeniyle buraya aynı zamanda “Denizin Beyaz Kenti” deniliyor. Yılın çeşitli aylarında fuara ev sahipliliği yapan Rostock Fuar Merkezi’nin takvimini inceleyip ilginizi çeken fuarlar için önceden ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Hanseatic kasabasına uğrayabilirseniz, limanda bulunan Stephan Jantzen adlı gemiden gözlerinizi alamayacaksınız. Geminin özelliği ise, Almanya’nın en güçlü buz kırıcısına sahip olması. 67,64 m uzunluğu ve 18.28 m genişliğindeki gemi, görenleri ihtişamıyla büyülüyor. Gezinizi dolu dolu geçireceğiniz bir rota olan Rostock için sadece bir tıkla en uygun bileti'ni MartiGO'dan bulabilirsiniz.

Rostock Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Rostock ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Rostock en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Rostock uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Rostock uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Rostock  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Rostock 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Rostock uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Rostock uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Rostock uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Rostock uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Rostock uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Rostock şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.