Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Rusya Uçak Bileti

Para birimi
RUB
En popüler havayolu
BaşkentMoskova

Ucuz Rusya Uçak Bileti

Rusya Hakkında Bilgiler

Rusya, Avrupa ile Asya kıtalarını kapsayan geniş bir coğrafyada bulunan bir ülkedir. Dünyanın en geniş ülkesi olarak kabul edilmektedir. Asya’dan Avrupa’ya doğru uzanan ülkenin birçok ülke ile kara sınırı bulunmaktadır. Çin, Moğolistan, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Belarus, Letonya, Estonya, Finlandiya ülkenin sınırı olan ülkelerdir. Ülkenin toprakları o kadar geniştir ki 9 farklı zaman dilimine ayrılmaktadır. Bu geniş topraklar aynı zamanda ülkenin iklim açısından çok çeşitlilik göstermesine neden olmaktadır. Kuzey bölgeleri çok soğuk olurken, güney bölgeleri yaz aylarında sıcak geçmektedir. 

Rusya uçak bileti alıp gidebileceğiniz ülkenin tarihi binlerce yıl geçmişe dayanmaktadır. Dünyanın en kalabalık 9. ülkesidir. Ülkenin nüfusu daha çok batı tarafından yoğunlaşmıştır. Ülkenin diğer noktalarında çıkarılan madenler ve tesislerde çalışanlar nedeniyle şehirler bulunmaktadır. Son sınırları SSCB’nin dağılmasıyla ortaya çıkmıştır. Birçok sınır komşusu 1991 yılında kendisinden ayrılmıştır. 145 milyonun üzerinde nüfusa sahip ülkenin %77’lik kısmı Ruslardan oluşmaktadır. Geriye kalan kısım diğer etnik gruplardan oluşmaktadır. Federal yarı başkanlık sistemiyle yönetilen ülkede 27 farklı bölgesel dil konuşulmaktadır. Dünyanın en büyük altıncı ekonomisine sahiptir. Sahip olduğu yerel altı kaynakları ülkenin ekonomisinin temel kaynağıdır. Doğal gaz ve petrol bakımından dünyada 6. sırada yer almaktadır. Bunun yanında tarım ve farklı enerji kaynakları ülkenin ekonomik olarak büyümesine yardımcı olmuştur. 

Rusya ucuz uçak bileti alarak gidilecek bir ülkedir. Ülkenin nüfusu büyük oranda kentlerde yaşamaktadır. Başkenti aynı zamanda en büyük şehri Moskova’dır. Bunun yanında St. Petersburg, Ufa, Volgograd, Kazan, Krasnodar, Rostov ülkenin önemli şehirleridir. Ülke sanat ve edebiyat tarihi açısından önemli bir geçmişe sahiptir. 

MartiGo üzerinden alınacak uçak bileti alarak ülkeye rahatça ulaşmak mümkündür. Tarihi binlerce yıl geçmişe dayanan ülkenin şehirlerinde görülecek çok sayıda özel yapı bulunmaktadır. Kızıl Meydan, Aziz Basil Katedrali, Peterhof Sarayı ve Bahçesi ülkenin en çok ziyaret çeken noktalarıdır. Ülkenin mutfağı coğrafyası nedeniyle her noktada farklılık göstermektedir. Ancak kıyı kesimlerde balık, lahana, tütsülenmiş et en çok kullanılan malzemelerdir. Ülke mutfağı tatlı bakımından çok fazla zengin değildir. Ülkede votka milli içecek olarak kabul edilmektedir. 

Rusya Hakkında Uçuş Bilgileri 

Rusya havalimanı açısından en zengin ülkelerden birisidir. Ülkede 130’dan fazla havalimanı bulunmaktadır. Şehirler arası ve uluslararası uçuşlar bu sayede rahatça yapılabilmektedir. 

 • Domodedovo Airport (Moskova)

 • Tolmachevo Airport (Novosibirsk)

 • Sheremetyevo Airport (Moskova)

 • Vnukovo Airport (Moskova)

 • Pulkovo Airport (Petersburg)

 

Ülkenin en büyük havalimanları Moskova ve Petersburg’da yer almaktadır. Moskova’dan 74 farklı şehre aktarmasız uçuş yapılırken, Petersburg’dan 67 şehre aktarmasız uçuş gerçekleşmektedir. Uluslararası uçuşların merkezi olarak Moskova görülmektedir. Burası aynı zamanda yurt için uçuşlarında merkezidir. Bu iki şehir toplamda 20 milyona yakın nüfuslarıyla ülkenin en büyük şehirleri olması nedeniyle havayolu trafiğinin merkezidir.

   Rusya Hakkında Sık Sorulanlar

   En ucuz Rusya uçak bileti ne kadar??

   martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Rusya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

   Rusya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

   Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

   Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

   Ülke

   Telefon Numarası

   Türkiye

   +90 850 840 62 91

   Avusturya

   +43 1 909 45 00

   Almanya

   +49 69 333 98 011

   Diğer Ülkeler

   +43 1 909 45 00

   Rusya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

   Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Rusya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.