Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Saarbruecken Uçak Bileti

Saarbruecken Hakkında Bilgiler

Saarland eyaletinin başkenti olan Saarbrücken, Almanya’nın batısında yer alıyor. Tüm Avrupa otoyollarının kavşak noktasında olan bu bölgenin yüzölçümü 167,1 km2 ‘dir. Pastoral bir güzelliği bulunan Saarbruecken  en uygun uçak bileti almak isterseniz web adresimizden yararlanabilirsiniz. Saarland’ın da başkenti ve eyaletin en büyük şehri. 180 bine yakın nüfusu bulunan şehir, ülkemizden Malatya ve Kayseri ile de kardeş şehirdir. Konumu gereği Fransa’nın Sarreguemines şehri ile birleşmiş. Fransa ile arasındaki konum bağı nedeniyle kültürleri de beraberinde barındırıyor. Okullarda bile eğitim dili Almanca ve Fransızcadır. Saarbrücken için en kıymetli yerlerden birisi Saar Nehri. Şehirde, iki ülkeyi birbirine bağlayan Saar Nehri’nin önemi çok büyüktür. Nehir, sanayileşme döneminde kömür ve demir-çelik endüstrisi için iki ülke arasında önemli nakliye görevi görmüştür. Saarbrücken, eğitim ve araştırma alanlarında oldukça başarılı bir kent. Müzik, sanat, bilim alanlarında önemli üniversiteler bulunuyor. Çok fazla alternatifler sunarak alışveriş yapabileceğiniz yer olan Saarbrücken için tam anlamıyla alışveriş kenti demek doğru olacaktır. Şimdiden söyleyelim, Saarbruecken gezinizden fazla valizle dönebilirsiniz. Alışveriş yapmaya bayılanlar, bu şehre de bayılacak. Buraya sırf alışveriş uğruna Fransa’dan günübirlik gelen insanlar oluyor. Şehirde aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan “Völklingen Hütte” adlı demir çelik tesisi bulunuyor. Saarbrücken uçak bileti alma planınız varsa rotanıza mutlaka burayı eklemelisiniz. Tesisin önemi ise; sanayileşme döneminde yaşanılan gelişme çağından kalan tek demir - çelik fabrikası olması. Endüstri Anıtı diyebileceğimiz Völklingen Demir-Çelik Fabrikası, Batı Avrupa’nın sanayileşme sürecine ait derinden fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Turistik açıdan her alanda alternatif sunan tam donanımlı Saarbrücken için hemen bir uçak bileti almak istemeniz çok doğal.

 • Saarbrücken Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Saarbrücken Havalimanı, şehirden 15 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma olarak yalnızca otobüsler bulunuyor.

  Otobüs

  Otobüsler, Saarbrücken Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için hem ekonomik hem de pratik bir tercih olacaktır. Pazartesi – Cuma günleri arasında çalışan 16 numaralı otobüs hattı ile şehir merkezine veya şehrin yakınında bulunan tren istasyonuna yarım saate kadar ulaşmak mümkün. Havalimanı’ndan 15-20 dakikada bir hareket eden otobüslerle şehrin ana tren istasyonu olan Gare Centrale’ a geliyorsunuz. Şehir otobüsünü kaçırdıysanız da R10 hatlı Saarbrücken Havalimanı’ndan geçen otobüslerle aktarmasız bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz. Saatte bir hareket eden R10 hatlı otobüsün durduğu noktaları sıralamak gerekirse; Blieskostel -  Assweiler - Saarbrücken Havalimanı -  Saarbrücken.  Her iki alternatifte de otobüs biletini şoförden satın alabilirsiniz.

  Taksi

  Havalimanı çıkışında görebileceğiniz taksilerle istediğiniz her noktaya ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine ulaşımınız 15 – 20 dakika civarında sürecektir. Saarbruecken uçak biletinizi Zweibrücken Havalimanı’na inişli aldıysanız, günde sadece 2 sefere sahip olan 199 numaralı otobüslere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Zweibrücken Havalimanı, uçuş trafiği çok az olan küçük bir havalimanıdır. Saarbrücken Havalimanı’na uzaklığı 40 km’dir. 

  Saarbruecken  uçak bileti aldığınızda bir avantaj olarak Almanya’nın ve Fransa’nın diğer bölgelerine tren yoluyla ulaşabiliyorsunuz.

 • Saarbrücken’de Gezilecek Yerler

  Endüstriyel alanda üne sahip Saarbrücken, kiliseleri, cafeleri, pazarları, şehir meydanları, alışveriş yerleri ile gezip görülecek birçok noktaya sahip. Yeni yerler yeni kültürler tanımak istiyorsanız Saarbruecken uçak seferleri web adresimizde sizi bekliyor! Antalya kadar sıcak olmasa da Saarbrücken’de yıl içinde ortalama sıcaklık 10 derecenin altına düştüğü pek görülmüyor. Şehrin en gözde meydanları Ludwig Meydanı, St. Johann Meydanı, Schlossplatz Kalesi ve Meydanı’dır. Bu yapılar mimari olarak eski ve yeni karışımın yapılara adapte olmuş halidir.  Şehirde aynı zamanda 50 metre yüksekliğe sahip Neo-Gotik etkinin hakim olduğu Şehir Otel Kulesi bulunuyor. Şehre adım attığınızda sizi karşılayacak olan Saar Nehri’nde, romantik yürüyüşler yaparak gün batımını izlemekten keyif alacağınız ilk durağınız olabilir.

   Ludwigskirche Kalesi

   Almanya’daki en güzel protestan kilisesidir. İçinde çoğunlukla beyaz rengin hakim olduğu ihtişamlı katedralde tarih hakkında pek çok bilgi edinebiliyorsunuz. Kentin simgesi haline gelen bu tarihi kilise, gezinizin en önemli yapı taşını oluşturacaktır.

   Aziz Johann Pazarı

  Kent gezinizde sizi keyiflendirecek bir rota, Aziz Johann Pazarı. Pazarda bir yandan alışverişinizi yaparken diğer yandan tarihi yapılarıyla da kültür turunuza devam edeceksiniz. Butikleri, barları ve restoranları ile pazar meydanı caddelerinde dolaşmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Meydan, Ludwig Kilisesi ve Schlossplatz Kalesinin yakınındadır. Meydandaki tarihi birahaneleri, barları, barok usulü çeşmeleriyle bu pazarda alışveriş yapmak çok keyifli!

   Aziz Johann Bazilikası

  8.yüzyılın önemli Barok eserlerinden birisi Aziz Johann Bazilikası’dır. Stengel tarafından 1754-1758 yılları arasında kuruldu. Görülmeye değer bu yerin girişi Ernst Alt tarafından tasarlanmıştır.

   Saarbrücken Kalesi

  7.yüzyılda yapımı tamamlanan saray, yer altı tesisi sayesinde Rönesans Sarayı olarak nitelenmiştir. Hükümdar Wilhelm Heinrich burayı 18. yüzyılda Barok tarzında bir yer haline getirtmiştir. Tarihte birkaç kez tahribata uğrayan Saray, Gottfried Böhm sayesinde 1989 yılında yeni yüzüne kavuşmuştur. Sarayda aynı zamanda kültürel etkinlikler ve konferanslar düzenleniyor.

   Saarland Müzesi

  9.yüzyılda kurulan müze, sanat konusunda uzmanlaşmış bir müzedir. Kendi içinde 3 farklı kategoride müzeyi içinde barındırıyor. Saray Kilisesi Müzesi, Eski Koleksiyon ve Modern Sanat Galerisi. Sanatseverlerin kesinlikle bayılacağı bu yerde Almanya’nın en ünlü sanat koleksiyonları gerçekleşiyor. Lieberman, Picasso, Matisse, bunlardan yalnızca bazıları.

   Saarschleife

  Merzig ve Saarburg arasında yer alan cazibesi yüksek olan bu yer, Saarbrücken’in en önemli turizm merkezidir. Etkileyici manzarasıyla doğa harikası olan Saarschleife, görülmeye değen yerlerden biri. Nehrin kıvrımlı eşsiz yapısı bize kartpostal izlenimi veriyor.

 • Saarbrücken’de Ne yenir?

  Fransa’ya olan yakınlığı sebebiye yemek olarak da Fransa mutfağının etkisindedir. Fransız dokunuşlarını görebileceğiniz Mainzer Caddesi veya Nauwieser bölgelerinde bahçe içindeki birahanelere ve lezzetli yemek duraklarına rastlayabilirsiniz. Şehirde, bölgeye özgü değişik sucuk çeşitleri bulunuyor. Bunların en bilineni Lyoner sucuğudur. Lyoner, bir Fransız ismi olmasına rağmen sucuğu bu bölgede meşhur olmuştur. Saarbrücken bölgesinde etler Schwenker usulü pişirilir.  Genellikle marine edilmiş domuz boyun biftek bu yöntemle pişiriliyor. İsteğinize göre diğer et çeşitleri de bu yöntemle yapılabiliyor. Schwenker Grill denilen bu ızgara, yanan alev üzerinde salıncak şeklinde duruyor. Bu ızgarada yapılan etler diğer pişirme yöntemlerine oranla çok daha lezzetli olduğu söyleniyor. Bunun sebebi ise etin direk ateşle temas etmeden, yanmadan pişirilmesi. Özellikle yaz aylarında çoğu evin bahçesinde Schwenker Grill partisi düzenleniyor. Bölgede damak tadınıza uyacak birçok sos bulunuyor.

  Saarbruecken  seyahatinizden Ludwig çikolatasını yemeden dönmeyin! Tadına bağımlı olacağınız bu çikolatayı dönerken de yanınızda depolamakta fayda var.

 • Saarbrücken’de Kültür ve Eğlence

  Bilim ve eğitim şehri diyebileceğimiz Saarbrücken, önemli araştırmalara ev sahipliği yapıyor. Şehirde birçok önemli araştırma merkezleri bulunuyor. Bunların başında ise Yapay Zeka Alman Araştırma Merkezi bulunuyor. Saarbruecken  uçak bileti alırken sizi buraya çekecek en önemli unsurlardan biri olacaktır. Yenilikçi alanda dünyanın en büyük enstitülerinden biridir. Bir zamanların endüstriyel çalışmaların yapıldığı Völklinger Hütte, şimdilerde festivallerin yapıldığı kültürel bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Elektro müzik sevenler için gerçekleşen festival Avrupanın “En İyi Yeni Festivali” seçildi. Hem müziğin hem de tesisin ambiyansı sayesinde çok farklı bir deneyim yaşayacağınız bu eşsiz partiyi, eğer tekno müzik tarzını seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Sadece Temmuz ayında gerçekleşen Alman-Fransız ortak festivali olan Alman- Fransız Perspektifler Festivali size çok farklı eğlenceler sunuyor. Festivalde dans, tiyatro, müzik, sokak sanatları ve sirkler ile izleyenlere sınırların ötesinde bir festival yaşatıyor. Sizi farklı alanlarda sürüklemeye devam eden Saarbrücken’de fuarlar önemli ölçüde yer alıyor. Yıl boyunca devam eden fuarlarda otomotiv, yapı malzemeleri, eşya, motor ve ticaretin diğer alanlarına ait fuarlar düzenlenmektedir.  Keyifli gezinizde yeşil alanı bol olan rota istiyorsanız Saarbruecken uçak bileti seferlerine bakmaya başlayın.  Saarbrücken tam isteğinize göre bir gezi olacaktır. Yeşili bol olan şehrin, nehir vadileri, çayırları, çok sayıda parklarıyla etkileyici silüetine hazır olun! Staden parkında patene binebilir, bisiklet sürebilir, Stadwald’da ormanla iç içe kısa bir yürüyüş yapabilir, Almanca Fransızca Bahçesi’nde ruhunuzu dinlendirerek yeşilin tüm renklerine hakim olabilirsiniz.

  martiGO'dan alacağınız Saarbruecken  uçak bileti ile ekonomik bir yolculuk sizi bekliyor. Sizin için seçtiğimiz karşılaştırmalı uçuş seferleri ile bütçenize en uygun uçak bileti bularak tatilinizi gerçekleştirmek sizin elinizde!

Saarbruecken Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Saarbruecken ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Saarbruecken en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Saarbruecken uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Saarbruecken uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Saarbruecken  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Saarbruecken 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Saarbruecken uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Saarbruecken uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Saarbruecken uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Saarbruecken uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Saarbruecken uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Saarbruecken şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.