Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available10.Ağu.2022,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Samsun Cenova Uçak BiletleriSamsun Cenova Uçuşları Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun fiyatli Samsun Cenova arasında seyahat edenler iyi bir tatil için en uygun şehirlerden birinin Cenova olduğunu söyleyeceklerdir. İtalya’nın en ünlü şehirlerinden biri olan Cenova İtalya'nın Ligurya bölgesinde yer alan önemli bir liman ve turizm kentidir. Cenova aynı zamanda Ligurya bölgesinin başkentidir. Çok sayıda alt belediyeden oluşan Cenova’nın 2010 nüfus sayımlarına göre nüfusu 608.015’tir. Ancak hızlı bir nüfus artışına sahip olan kentin nüfusu 740 bin olarak tahmin edilmektedir. Avrupa tarihinde önemli bir yere sahip olan kentin eski tarihsel merkezinde yer alan Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar) ve Palazzi dei Rolli’den görülmeye değerdir. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip Cenova’da yaz ve bahar ayları tatil için en uygun mevsimlerdir.  Cenova’da 90 kadar konaklama yeri bulunup her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Cenova ismi Roma tapınağı Janus’a dayanmaktadır.  Tüm kapıların ve geçitlerin koruyucu tanrısı anlamına gelmektedir. Ortaçağ ve Rönesans’ın bu ünlü liman kentinin M.Ö. 3. Yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Tarihi kaynaklara göre Punic savaşında yerle bir edilen kent Kartacalılarla savaş sırasında yeniden inşa edilmiş ve askeri üs olarak kullanılmıştır. Roma İmparatorluğu’nun son dönemlerinde ve Ortaçağ’da sık sık kuzeyden gelen istilalara maruz kalan kent daha sonra Bizans, Lorbadiler ve Franks’ın hâkimiyetine geçmiştir. Haçlı seferleri ve Ortaçağ boyunca batı dünyasının Akdeniz ticaretine ve savaş gemilerine açılan kapısı olan kent,  17. Yüzyıldan itibaren gerileme dönemine girmiş ve farklı Avrupa devletlerinin egemenliğinde kalmıştır.  Cenovalı Garibaldi, İtalya’nın birliğiyle sonuçlanan Bin İtalya seferine başladıktan sonra Cenova  tekrar İtalya Krallığının en önemli kentlerinden biri haline gelmiştir.  19. ve 20. yüzyıllarda sanayinin İtalya’nın hızla büyümesi ile Cenova liman kenti konumuyla İtalyan sanayisinin can damarlarından biri olarak hızlı bir kentleşme sürecine girmiştir. 1992 yılında Renzo Piano tarafından tekrar inşa edilen Il Porto Antico (Eski Liman), kentin en önemli turistik merkezi olmuştur.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun’un Çarşamba ilçesinde konumlanmış olan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan Çarşamba Havalimanı 1958 yılında havayolu trafiğine açılmıştır. Teknik olarak yetersiz gelmeye başlayınca Çarşamba ilçesinin Çınarlık Köyü’nde, şehir merkezine 25 km mesafe olan bir araziye taşınma kararı alınmıştır. Yeni inşa edilen Çarşamba Havalimanı, sisli veya yağmurlu havalarda bile her türlü uçağın iniş yapabileceği teknik yeterliliklere sahiptir. Daha öncesinde deniz yolları ve karayollarıyla ulaşım sağlanan Samsun, bu dönemden itibaren havayolu sayesinde dünyaya bağlanmıştır. En uygun uçak biletleri için.

Havaalanına iniş yaptığınızda şehir merkezine ulaşmak için farklı ulaşım alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Yolculuk sırasında yorulduysanız her uçak için özel olarak indirilen havaalanı otobüslerini beklemenize gerek yok. Özel havaalanı otobüsleri, taksi veya araç kiralama şirketleriyle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüslerle şehir merkezine ulaşım ortalama 30 dakika sürmektedir.  


Samsun Cenova Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Cenova uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Cenova şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Cenova şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Cenova şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Cenova uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Cenova şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Cenova uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.