Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available24.Mar.2023,Cum
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı Heide-Büsum Havalimanı Uçak BiletleriSamsun Çarşamba Havalimanı Heide-Büsum Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun Çarşamba Havalimanı, şehirde 1958 yılında kurulan havalimanı yetersiz kalması üzerinde 1999 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Çarşamba ilçesinde bulunmasından dolayı bu ismin eklenmesi uygun görülmüştür. Samsun şehir merkezinin doğusunda yer almaktadır. D010 karayolu iler merkeze ulaşımı sağlanmaktadır.

Samsun Çarşamba Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Samsun Çarşamba Havalimanı merkezin doğusunda, Çarşamba ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Samsun’un doğusunda Çarşamba’nın batısında yer almaktadır. Merkeze uzaklığı 23 kilometredir. 25 dakika içerisinde merkeze ulaşımı mümkündür. Havalimanı içerisinde yolculara sayısız hizmet verilmektedir. Ücretsiz internet, banka, ATM, büfe, restoran, emanet eşya ve kafe hizmetleri sunulmaktadır. Bekleme salonlarında eğlenceli oyun alanları, okuma noktaları ve dinlenme alanları mevcuttur.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, havalimanı servisleri, araç kiralama ve otobüs hizmetleri kullanılmaktadır. En hızlı yöntemler taksi ve araç kiralama, en uygun yöntemlerse otobüs ve havalimanı servis hizmetleridir.

·         Taksi

Samsun şehir merkezine ulaşım için taksi hizmeti kullanılabilir. Yaklaşık 25-30 dakika içerisinde ulaşım sağlanmaktadır. Konforlu ve hızlı bir yolculuk hizmeti sunulmasına rağmen pahalı bir seçim olarak görülmektedir. 100 TL ile 120 TL arasında bir ücret ödeyerek şehirde farklı merkezi noktalara ulaşım hizmeti sunuluyor.

·         Otobüs

Şehir merkezine ulaşım için kullanılacak toplu taşım araçlarından birisi otobüs hizmetidir. BAFAŞ isimli şirket tarafından bu ulaşım hizmeti sunulmaktadır. 5 TL bir ücret ödeyerek şehir merkezine ulaşım imkanı sunuluyor. Bu hizmet ortalama 40-45 dakika arasında merkezi noktalara yolcuları ulaştırmaktadır.

·         Havalimanı Servisleri

Terminal binasının hemen yanında uçak iniş saatlerine göre düzenli olarak havalimanı servis hizmeti verilmektedir. HAVAŞ tarafından sunulan bu hizmet için 15 TL ücret ödemek yeterli olmaktadır. Şehre direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı olduğu için ulaşım 30-35 dakika içerisinde sağlanabilmektedir. Bazı oteller bu hizmeti müşterilerine ücretsiz olarak vermektedir.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama hizmetinden yararlanarak Samsun merkeze ulaşım için araç kiralayabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde en uygun, en ideal ve en konforlu araçları listeleyebilir, tercihinizi yapabilirsiniz. Erken rezervasyon hizmeti sayesinde aracınızı hazır hale getirebilirsiniz.

 

Samsun Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Samsun şehir içerisinde ulaşım için alternatif ulaşım araçlarını ve popüler ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Ülkenin kuzeyinde yer alan en büyük şehir olması nedeniyle metro, tramvay, otobüs, araç kiralama ve taksi hizmetlerini kullanmak mümkündür. En geniş ulaşım ağı otobüs olduğu için bu hizmet şehirde en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. 2,5 TL ücret ödeyerek bu hizmetten yararlanabilir.

Sahil boyunca uzanan tramvay hattını kullanarak belirli noktalar arasında şehirde seyahat etmek mümkündür. Araç kiralama ve taksi hizmeti şehir ulaşımında tercih edilebiliyor. Alternatif ulaşım aracı olarak minibüs hizmeti sunulmaktadır.

 Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.