Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Sarajevo International Airport Uçak Bileti

Sarajevo International Airport Hakkında Bilgiler

Saraybosna Havalimanı

Saraybosna Havalimanı 1969 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bosna Hersek’in en büyük havalimanı olarak hizmet vermektedir. Yugoslavya döneminde inşa edilen havalimanı 1 milyon yolcu altında en iyi havalimanı ödülünün sahibidir. Havalimanı şehir merkezinin güney batı noktasında Kurta Schorka bölgesinde yer almaktadır.

Saraybosna Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Saraybosna Havalimanı şehir merkezinin güney batısında bulunmaktadır. Merkeze uzaklığı 8 kilometre olan havalimanından şehir merkezine ulaşım için farklı araçlar kullanmak mümkündür. Havalimanını ziyaret edenlere birçok hizmet sunulmaktadır. Şehir içi ulaşım araçlarının yanında restoran, kafe, büfe, banka, ATM, alışveriş mağazaları, Duty Free, toplantı salonları gibi hizmetler havalimanı içerisinde ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu hizmetlerin yanında postane, emanet eşya gibi ekstra hizmetlerde verilmektedir.

Saraybosna Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlamak için taksi, otobüs, araç kiralama ve havalimanı servisleri hizmet vermektedir. Bu hizmetler hız, ücret ve konfor bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Ortalama 15 dakika ile 30 dakika arasında merkeze ulaşım sağlamak mümkündür.

·         Taksi

Taksi hizmetini kullanarak ortalama 15-20 dakika da merkeze ulaşım sağlamak mümkündür. M18 karayolunu kullanarak hiç durmadan ulaşım yapmak mümkündür. Bu hizmet en hızlı ulaşım yöntemi olmakla birlikte aynı zamanda en pahalı seçenek olarak sunulmaktadır.

·         Otobüs

Şehir merkezine ulaşım için havalimanından düzenli aralıklarla kalkan otobüs hizmetini tercih etmekte mümkündür. Bu hizmet belediye tarafından misafirlere sunulmaktadır. En uygun hizmet olmasının yanında en yavaş şekilde merkeze ulaşımı sağlamaktadır. 30 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. 103 numaralı otobüs hattını kullanarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

·         Havalimanı Servisleri

Şehir merkezine direkt ulaşım araçlarından birisi de havalimanı servisleridir. Oteller ve havayolu firmaları tarafından özel olarak sunulan bu hizmetten erken rezervasyon yaparak kullanmak mümkündür. Bu hizmet için 20 TL ödemek yeterli olmaktadır. Bazı firmalar bu hizmeti misafirlerine ücretsiz olarak da sunmaktadır.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama servisi sayesinde şehir merkezine ulaşım için araç kiralamanız mümkündür. Her bütçeye uygun olarak sunulan bu hizmete erken rezervasyon ile ulaşabilir ve şehre ulaşmak için havalimanında aracınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Saraybosna Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Saraybosna şehir içi ulaşımı için otobüs, minibüs, tramvay, taksi ve araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. En çok tercih edilen ulaşım araçları tramvay ve otobüs hizmetidir. Bu hizmetler GRAS isimli bir organizasyon tarafından sunulmaktadır. Tramvay hizmeti şehir de önemli noktalara ulaşım için kullanıldığı için genelde çok kalabalık olmaktadır. Bu hizmet için 1.80 Bosna Herkese Markı ödeyerek almak mümkündür. Bu biletler tek seferlik ulaşım için kullanılmaktadır.

Saraybosna bir başkent olmasına rağmen küçük olmasından dolayı şehirde istenilen noktalara gezerek ulaşmakta mümkündür. Toplu taşıma araçları için günlük geçerli olan biletleri 5 BAM ödeyerek alabilirsiniz.

   null Sarajevo International Airport Hakkında Sık Sorulanlar

   Saraybosna Havalimanı Nerede?

   Saraybosna havalimanı şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıkta, merkezin güney batısında yer almaktadır. Kurta Schorka bölgesi havalimanında yer aldığı noktadır.

   Saraybosna Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?

   İstanbul – Saraybosna Havalimanı: 1 Saat 50 Dakika

   Berlin – Saraybosna Havalimanı: 3 Saat 15 Dakika

   Köln – Saraybosna Havalimanı: 1 Saat 50 Dakika

   Amsterdam – Saraybosna Havalimanı: 4 Saat 25 dakika

   Paris – Saraybosna Havalimanı: 3 Saat 40 Dakika

   Zürih – Saraybosna Havalimanı: 1 Saat 35 Dakika

   Viyana – Saraybosna Havalimanı: 1 Saat 5 Dakika

   Budapeşte – Saraybosna Havalimanı: 1 Saat

   Hangi Havayolları Saraybosna Havalimanına Uçuyor?

   Türk Hava Yolları, Corendon Airlines, Pegasus Airlines, Lufthansa, Adria, SWISS, EuroWings, Croatia Airlines, Austrian Airlines, KLM, Aeroflot, Air France, British Airways ve Qatar Airways firmaları bu noktaya aktarması uçuş gerçekleştirmektedir.

   Saraybosna Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?

   ·   Saraybosna havalimanı şehir merkezine 8 kilometre, Baş Çarşı noktasında 9 kilometre, Novo Sarajevo bölgesine 8 kilometre ve Alifakovac bölgesine 11 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.  

    

    

   Saraybosna Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

   Saraybosna havalimanından merkeze ulaşım için taksi, havalimanı servisleri, otobüs ve araç kiralama hizmetleri kullanılmaktadır. Küçük bir şehir olduğu için araç kiralama ve taksi hizmetini kullanarak hızlıca ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüs hizmetinden yararlanarak 20-25 dakika arasında merkezde istenilen tüm noktalara ulaşım sağlamak mümkün kılınmaktadır.

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.