Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available18.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Sharm El Sheikh Intl Havalimanı Uçak BiletleriSharm El Sheikh Intl Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Şarm El Şeyh Havalimanı

Şarm El Şeyh Havalimanı, Mısır’ın en güney ucunda bulunan ülkenin en çok kullanılan üçüncü havalimanı özelliğine sahiptir. Şarm El Şeyh şehrinin kuzey doğusunda yer alan havalimanı 1979 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Şarm El Şeyh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Şarm El Şeyh havalimanı şehrin kuzey doğusunda merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanının bulunduğu bölge South Sinai Governorate olarak geçmektedir. Havalimanı önemli bir tatil bölgesi olan Şarm El Şeyh’e yakın olmasından dolayı birçok hizmeti sunmaktadır. Kibar ve nazikçe hizmet verilen havalimanında ücretsiz internet, alışveriş mağazaları, Duty Free, bar, restoran, el bagajı hizmeti, toplantı salonları, otel ve ulaşım araçlarına ulaşılacak noktalar hizmetler arasındadır. Bu hizmetler sayesinde havalimanında uçuşu beklemek daha rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Şarm El Şeyh Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilecek olan araçlar arasında taksi, araç kiralama, otobüs ve havalimanı servisleri tercih edilebilir. Tatil bölgesi olmasından dolayı oteller tarafından özel servislerde sunulmaktadır. Ücret, konfor ve güvenlik noktalarına göre tercihinizi yapabilirsiniz.

·         Taksi

Taksi hizmetini kullanmak isteyenler havalimanından çıkış noktasında bu hizmeti rahatça alabilmektedir. Yaklaşık 30 dakika içerisinde bu hizmetle istenilen noktaya ulaşmak mümkündür. Özel taksi çağırmak için herhangi bir telefon aracılığıyla 122’yi aramak yeterli olmaktadır.

·         Otobüs

Otobüs hizmetini kullanmak isteyenler terminal çıkış noktasında bu hizmetten faydalanabilirler. Özel olarak sunulan bu hizmeti almak için havalimanı çıkış noktasına gitmeli ve aracın dolmasını beklemelisiniz. Araç dolmadan hareket etmemektedir. Yaklaşık 40-45 dakikalık bir yolculukla istenilen noktaya ulaşılmaktadır.

·         Havalimanı Servisleri

Havalimanından merkeze ulaşım için Shuttle yani havalimanı servis hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmeti alabilmek için yolculuğunuza başlamadan önce almanız gerekmektedir. Otel ve tur hizmetleriyle iletişime geçerek direkt ulaşım sağlayan bu araçlardan yararlanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama hizmetinden yararlanarak Şarm El Şeyh bölgesinde kullanabileceğiniz olan aracı kiralayabilirsiniz. Bölgede hizmet veren firmalardan 24 saat boyunca araç kiralamak ve erken rezervasyon yapmak mümkündür. 

Şarm El Şeyh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şarm El Şeyh şehri Kızıldeniz boyunca uzanmaktadır. Bu nedenle şehir çok geniş bir bölgeye yayılmıştır. Bu noktada sunulan çok sayıda özel hizmet vardır. Şehirde gezilecek çok sayıda noktaya ulaşmak için taksi, otobüs ve minibüs hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. En hızlı hizmet taksiyle sağlanırken, en uygun hizmet için otobüs veya minibüs tercih edilebilir.

Tek başınıza seyahat etmeyi seviyorsanız bölgede bulunan firmalardan araç kiralamak mümkündür. Bu hizmeti alan insanlar istedikleri noktaya hızlı ve rahatça ulaşma şansına sahip olacaklardır.Sharm El Sheikh Intl Havalimanı Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Şarm El Şeyh Havalimanı Nerede?remove

Şarm El Şeyh Havalimanı şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta, merkezine kuzey doğusunda bulunmaktadır. South Sinai Governorate bölgesinde bulunmaktadır.

Şarm El Şeyh Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?add

Berlin – Şarm El Şeyh Havalimanı: 15 Saat 25 Dakika

İstanbul – Şarm El Şeyh Havalimanı: 10 Saat 40 Dakika

Moskova – Şarm El Şeyh Havalimanı: 15 Saat 50 Dakika

Amsterdam – Şarm El Şeyh Havalimanı: 15 Saat

Paris – Şarm El Şeyh Havalimanı: 7 Saat 55 Dakika

Zürih – Şarm El Şeyh Havalimanı: 9 Saat 45 Dakika

Viyana – Şarm El Şeyh Havalimanı: 8 Saat 15 Dakika

Budapeşte – Şarm El Şeyh Havalimanı: 8 Saat

Hangi Havayolları Şarm El Şeyh Havalimanına Uçuyor? add

Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, EqyptAir, Kuwait Airways, Saudai, Iraqi Airways, Flynas, Qatar Airways ve Emirates havayolu firmaları buraya uçuş gerçekleştirmektedir.

Şarm El Şeyh Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?add

Şarm El Şeyh Havalimanı şehir merkezine 16 kilometre, Nabq bölgesine 13 kilometre, Old Town bölgesine 19 kilometre uzaklıkta yer almaktadır

Şarm El Şeyh Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?add

Şarm El Şeyh havalimanından merkeze ulaşım sağlamak için taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri ve otobüs hizmetlerini kullanmak mümkündür. En çok tercih edilen hizmet otobüstür. Şehre ulaşılacak en yavaş yöntem olmakla birlikte en uygun seçenek olarak da kabul edilmektedir. Araç kiralama ve taksi hizmeti rahat yolculuğu sevenler tarafından tercih edilebilir.  

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done