Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Satu Mare Uçak Bileti

Satu Mare Hakkında Bilgiler

Satu Mare arasında seyahat edecek olan kişiler tarihi Ortaçağa uzanan bir şehirle karşılaşacaklardır. 100 binin üzerinde nüfusa sahip olan şehir, kültür ve eğitim açısından Romanya’nın en ileride olan şehirlerinden bir tanesidir. Bir sınır şehri olan Satu Mare Macaristan’a 13 km ve Ukrayna’ya 27 km uzaklıktadır. Someş nehrinin yanında kurulan şehir, yağışlar sırasında nehrin taşması sorunuyla zaman zaman karşılaşmaktadır. Arkeolojik kalıntılar şehrin geçmişinin Tunç çağı ve Taş devrine kadar uzandığını göstermektedir. 1181 yılında bölgede sadece tek bir kale olarak kurulan şehir birçok kez el değiştirmiştir. İlk önce 1543’te Báthory ailesinin eline geçen kale 1562 yılında Osmanlıların yönetimine girmiştir. Satu Mare kelimesi, Büyük Köy anlamına gelmektedir. 18. Yüzyılda bölgedeki belli başlı cazibe merkezlerinden birisi olan Satu Mare, yoğun bir kentleşme süreci yaşamıştır.

 • Satu Mare Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Satu Mare uçak bileti  aktarmalı seferler üzerinden satılmaktadır.  Romanya’nın kuzeybatısında bulunan havalimanı, Satu Mare ilçesinin 14 km güneyinde yer almaktadır. Romanya’nın ilk havalimanlarından bir tanesi olan Satu Mare Havalimanı 1939 tarihinde açılmıştır. Havalimanından ilk uçuş  Cluj - Satu Mare - Oradea – Cluj hattı üzerinde yapılmıştır. Günümüzde Tarom hava yolları tarafından Bükreş’e,  Wizz Air tarafından ise Londra-Luton’a seferler düzenlenmektedir. Havalimanına otobüs ve taksi ile gidilebilir. Havalimanının içerisinden araç kiralama hizmeti de alınabilmektedir.

  Otobüs

  Havalimanından şehre 9 numaralı otobüs hattı gitmektedir.

  Taksi

  Havalimanının hemen çıkışında taksi hizmeti alabilirsiniz. Taksiye binildiğinde mutlaka taksi metre açtırılmalıdır. Galant, Nova, Cielo gibi taksi firmaları bulunmaktadır.

  Araç Kiralama

  Havalimanının içerisinden araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Uluslararası araç kiralama firmaları Satu Mare havalimanında hizmet vermektedir.  

 • Satu Mare’de Gezilecek Yerler

  Romanya’da kültürü ve tarihi dokusuyla öne çıkan Satu Mare’ye seyahat etmek isteyenler Satu Mare uçak bileti fiyatları yakalayabilirler. Satu Mare turizm açısından ideal bölgelerden bir tanesidir. Tarihi dokusunun yanı sıra şehir çok eskiye dayanan kültürel bir mirasa da sahiptir. Satu Mare’ye gelen kişiler şehirde gezecek ve görecek bir sürü mekanla karşılaşacaklardır.

  1 Decembrie 1918' Street

  Şehrin en önemli binalarına ev sahipliği yapan bu cadde, Satu Mare’nin en eski caddelerinden bir tanesidir. Şehirdeki gezilecek en önemli eserler bu cadde üzerinde bulunmaktadır. Satu Mare’ye gidecek olan kişiler mutlaka bu caddeyi ziyaret etmelidir.

  Archangels Gabriel & Michael Church

  1932-1937 yılları arasında inşa edilen kilise Romanya’daki anıtsal yapılardan bir tanesidir. Baş melek Michael ve Gabriel’e adanan kilise geleneksel Romanya kubbeli mimarisiyle yapılmıştır. Katedralin bodrumunda eski kitaplar, simgeler ve sanat eserleri koleksiyonu bulunmaktadır.

  Katolik Roma Kilisesi

  Satmar cemaatine ait olan kilise cemaatin büyümesiyle birlikte Bishop István Fischer tarafından genişletilmiştir. Kilisenin ana sunağı, heykeltıraş Toman Felix tarafından mermerden yapılmıştır. Pictura Cararra tarafından sunağa İsa mesihin yükselişi çizilmiştir. Giriş kısmı sütunlu olan kilisenin iki adet kulesi bulunmaktadır. Kubbeli bir yapı olan kilisenin içerisi oldukça görkemlidir.

  Museum of Art

  Barok tarzındaki bu bina kentin eski yapılarından bir tanesidir. Simetrik ve basit çerçevelere sahip pencereleri bulunan bina 1842 yılında gotik tarzda inşa edilmiştir. Müzede Dumitru buzu, Eustatik Stoenescu Iser, Corneliu Baba, Aurel tutam, Peter Abrudan, Stephen Smith, Jozsef Bene Ion Sima'nın sanatsal figürlerini temsil eden güzel sanat eserlerinin yanı sıra, Ion Jalea, Ion Irimescu Vida Geza, Vlasiu Ion Ovidiu Maitec, Aurel Popp ve Paul Erdos’un eserleri, Sandor Ziffer, Andreas Mikola, Geza Kadar, Eugene Pascal, vb Hugo Mund'un eserleri de sergilenmektedir.

  Synagogue

  Satu Mare’nin ilk dönemlerinde inşa edilmiş olan bu sinagog, mağribi bir tarza sahiptir ve üç cephesi bulunmaktadır. Satu Mare’de bu sinagogtan başka iki sinagog daha bulunmaktadır.

  Roman Catholic Church Calvary

  1844 yılında inşa edilen kilise Eski şehir Castrum - Zothmar'da kurulmuştur. Sonrasında yıkılan kilise 1908-1909 yılları arasında Weszelovszky kardeşler tarafından yeniden inşa edilmiştir. Eski kilisenin kalan duvarlarına bakarak kilisenin gotik tarzda inşa edildiği söylenebilir. İsa’nın kutsal kalbi adına onurlandırılmış olmasına rağmen bu kilise kardeşlik kilisesi olarak bilinmektedir. Kilisenin dışında şehir mezarlığı bulunmaktadır.

  Yangın Kulesi

  1903-1904 yılları arasında yapılmış olan kulenin toplam yüksekliği 45 m'dir. Dışarıdan 4,32 metre olan kule tabanı dikdörtgen bir biçime sahiptir. 80 cm’lik duvar kalınlığına sahip sekizgen bir iç bölüm bulunmaktadır. Spiral bir merdivenle yukarı çıkılmaktadır. Kubbesi ahşaptan yapılmıştır ve dekoratif bakır levhalarla kaplanmıştır. Kubbenin tepesine şehrin amblemi yerleştirilmiştir.

  İlçe Müzesi

  İlçe Müzesi, Satu Mare'nin en önemli kültür kurumlarından biridir. 1936 yılında inşa edilen binada Roman mimarlık okulu bulunmaktaydı. Savaş yıllarında idari birimler, ilçe merkezi Halk Konseyi ve PCR Satu Mare İlçesi Komisyonu binayı kullanmıştır.

  Orthodox Cathedral of the Assumption

  Katedral 1932-1937 yılları arasında inşa edilmiştir. Romen kilise stilinde yapılan binada resimler Eugene ve Eremia Profeta kardeşler tarafından yapılmıştır. 75 yıllık bir koroya sahip olan kilise de aynı zamanda zengin bir belge koleksiyonuna sahiptir.

 • Satu Mare’de Ne Yenir?

  Satu Mare şık restoranlara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Romanya’nın geleneksel yemek kültürünün izleri bu şehirde de görülmektedir. Kentte uluslararası yemek zincirlerinin yanı sıra yerel fast food ve pizza restoranları da göze çarpmaktadır. Satu Mare’de özellikle et yemekleri revaçtadır. Domuz eti ve sığır eti en fazla tüketilen ürünlerdir. Bunu tavuk eti izlemektedir. Etin yanında patates kızartması, patates püresi veya baharatlarla zenginleştirilmiş soslar ikram edilmektedir. İtalyan mutfağı, İspanya mutfağı ve özellikle Avusturya mutfağının etkileri şehirde görülmektedir. Karidesli makarna, peynirli salata gibi çeşitli alternatif yemekler restoranların menülerinde yer almaktadır. Osmanlı mutfağının etkileri tüm Romanya’da olduğu gibi Satu Mare’de de görülmektedir. Sebzeli güveç, sarma gibi yemeklerin yanında çorpa kültürü de şehirde aktiftir. Satu Mare’nin en ünlü restoranları, No Pardon Pub, Villa Class, Restaurant & Pizzeria Daemi, Al Capone, City Bistro, Cinque Bistro, Crenguta gibi restoranlardır.

 • Satu Mare’de Kültür ve Eğlence

  Satu Mare ucuz uçak bileti alarak şehre giden birçok kişi, şehrin gece hayatında eğlencenin tadına varmak isteyecektir. Satu Mare geceleri oldukça renkli olan bir şehirdir. Barlar, diskolar ve publar şehirde herkesin zevkine ve bütçesine göre sıralanmıştır. Eğlenmek isteyen birçok kişi Satu Mare’de kendisine uygun bir eğlence mekanı bulabilir. Şehrin en popüler mekanları; La Damburi, Famous Summer CLUB, Club Milion Dolar's, La Russe, Revolution Club, VikingClub Satu Mare, Vegas Club Cafe & Play gibi mekanlardır. Satu Mare’de flemenko kulüpleri de bulunmaktadır. Ayrıca şehirde salsa partileri düzenlenmektedir. Saru Mare aynı zamanda Wedding EXPO & Bridal SHOW’a da ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel açıdan birçok müzik, tiyatro ve sinema etkinliğinin yer aldığı şehirde farklı eserleri izleme imkanı bulabilirsiniz. Tarihi dokusuyla seyahat edenleri hayran bırakan Satu Mare’ye seyahat etmek için Satu Mare en uygun uçuş kampanyalarını sitemiz üzerinden yakalayabilirsiniz. Tüm uçuş firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, biletinizi sorunsuz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Satu Mare Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Satu Mare ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Satu Mare en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Satu Mare uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Satu Mare uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Satu Mare  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Satu Mare 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Satu Mare uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Satu Mare uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Satu Mare uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Satu Mare uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Satu Mare uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Satu Mare şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.