Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Seville Uçak Bileti

Seville Hakkında Bilgiler

Seville seyahatinizi İspanya’nın en güney noktalarından birisine yapacaksınız. Bu şehir İspanya’nın en önemli özerk bölgelerinden olan Endülüs hem başkenti hem de en büyük şehridir. Şehir merkezi ve etrafı ile nüfusu 1.7 milyondan fazla insanı kapsamaktadır. Merkezin Atlas okyanusuna uzaklığı yaklaşık 87 km’dir. İspanya’nın tarihi ile bilinen en önemli şehirlerinden birisidir. Avrupa kıtasında bilenen en büyük üçüncü katedrale ev sahipli yapmaktır. Çok fazla kültürlerin kente sahip olmaması renkli ve çok çeşitli bir yapıyı meydana getirmiştir. İspanya’nın dünya üzerinde Barcelona, Madrid ile birlikte en çok tanınan hem ekonomik hem de turizm anlamında en önemli şehirlerinden birisidir. Tarihte Roma, Vizigotlar, Müslümanlar ve en sonunda İspanyollardan sonra Fransızların istilası ile günümüzde ki haline dönüşmeyi başardı. Bu güzel kentte gezilecek çok sayıda farklı nokta bulunmaktadır. Hem altyapı hem de ulaşım konusunda evrimini tamamlamış kentlerden birisidir. Şehrin ortasında Guadalquivir nehrinin iki farklı kolu geçmektedir. Bu da ortaya harika manzaraların çıkmasını sağlar. Şehir merkezi bu nehrin doğusunda yer almaktadır. Bu nehir aynı zamanda Sevilla’nın bir iç liman olmasını sağlamıştır. Bazı gemiler nehir yolu ile Sevilla’ya kadar gelebilmektedir. Bu da iç bölgede olmasına rağmen deniz taşımacılığında gelişmesini sağlamıştır.

 • Sevilla Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Sevilla (Sevilla Airport) seyahatine çıktığınızdan uçak biletinizi aldıktan sonra ilk ulaşacağınız nokta Sevilla havalimanıdır. Havaalanından merkezin uzaklığı yaklaşık 14 km’dir. Bu mesafeyi çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak çok hızlı bir şekilde kat edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz ulaşım araçları arasında metro, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetleri yer almaktadır. Bu çeşitlilik ile şehre 20 ile 30 dakika arasında ulaşarak otelinize yerleşebilirsiniz.

  Otobüs

  Otobüs en sık kullanılan ulaşım araçlarının başında gelmektedir. 33 dakika gibi bir sürede sizi tek bir yol aracılığı ile şehrin en işlek noktalarına ulaştırabilir. Tabi bu süre trafiğin olduğu anlarda biraz daha uzun sürebilir. Şehir merkezine otobüs her yarım saatte bir hareket edeceği için uçağınızın indiği saatte araç bulmak zor olmayacaktır. Llegades otobüs durağına giderek 2.40 Euro’ya ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu ulaşım yolu aynı zamanda şehir merkezinde dolaşmak için de en uygun olanıdır.

  Taksi

  Eğer yolculuğunuzun ardından çok yorulduğunuzu düşünüyorsanız seyahatinizi taksiler ile devam edebilirsiniz. Sevilla şehri bu konuda ziyaretçilerine cömert davranmaktadır. Havaalanından şehrin merkezine sürekli taksi bulabilirsiniz. Çok sayıda taksici bulunduğu için ulaşım konusunda diğer İspanya şehirlerine göre çok uygundur. Bu ulaşım için genelde ödenen ücret 20 ile 22 euro arasında değişmektedir.

  Metro

  Ulaşım konusunda kullanabileceğiniz hizmetlerden birisi de metro seferleridir. Bu hizmet ile şehir merkezine 1 km uzak bir noktaya kadar gelebilirsiniz. Buradan otobüse binerek yolunuza devam edebilirsiniz. Otobüsten hızlı olmasına rağmen onun kadar geniş bir hatta sahip değildir. Tek bir metro kullanımı için verilen ücret 1.30 Euro olacaktır. Her 30 dakika da bir sefer düzenlenmektedir.

  Araç Kiralama

  Sevilla’ya ulaşmak ve etrafında gezmek için isterseniz araç da kiralayabilirsiniz. Bu konuda çok fazla çeşitlilik bulunmaktadır. Havaalanın etrafında Enterprise ve Eropcar firmalarının ofisleri yer almaktadır. Seyahate çıkmadan bunları arayarak aracınızı rezerve ettirebilir. Şehre ulaştığınızda buradan alarak rahatça gezintilerinizi yapabilirsiniz.

 • Sevilla’da Gezilecek Yerler

  Seville uçak bileti alarak gidişinizi kesinleştirdikten sonra yapmanız gerek ilk şey bu güzel şehirde gezilecek yerlerin bir listesini yapmak olacaktır. Görülecek bir çok yere yürüyüş mesafesinde ulaşabileceğiniz gibi bazıları için kısa mesafeli seyahatlere çıkmalısınız. Sevilla yüksek bir nüfusa sahip olsa da çok dar bir alanda yerleşmiştir. Bu da kolaylıkla tüm şehrin gezilmesine imkan tanımaktadır. Sizlere bu tarihi şehirde gezilecek yerlerin küçük bir listesini yaparak yardımcı olmaya çalışacağız.

  Alcazar Sarayı

  Sevilla şehrinin dünyaca bilinmesini sağlayan ve her gelen misafirin gezdiği tek noktadır. Bu saray şehir merkezine Endülüs Müslümanları tarafından yapılarak hediye edilmiştir. Günümüzde ilk hali kadar güzel bir şekilde ayakta durmakta ve ziyaretçilerini beklemektedir. Sarayın her noktasında İslam dini ile ilgili çok güzel desenler gelenlerin beğenisini toplamaktadır. Müslümanların ardından sarayı İspanya’da bulunan kraliyet aileleri uzun yıllar kullanmıştır. İçerisinde çok sayıda havuz, çeşme, çini ve kabartmalar vardır. Giriş ücreti 9.5 Euro olan bu sarayı her gün 9.30 ile 19 saatleri arasında dolaşabilirsiniz.

  Sevilla Katedrali

  Avrupa topraklarında bulunan en büyük üçüncü katedral olma özelliğine sahiptir. Bu yapıyı gördüğünüzde kendinizi ister istemez orta çağda hissedebilirsiniz. Tüm güzelliği ve ihtişamı ile kentin merkezinde yer almaktadır. Cami olarak yapılmaya başlanan bu yapı Hristiyanların eline geçtikten sonra katedrale dönüştürülmüştür. Bu katedralin bir diğer önemli noktası da dünyaca ünlü kaşif olan Kristof Kolomb’un mezarının da burada bulunmasıdır. Her gün 9 ile 16.30 saatlerinde açık olan bu yapıya giriş ücreti 8 euro’dur.

  Torre del Oro

  Şehrin merkezinde bulunan bir gözetleme kulesidir. İstanbul da bulunan galata kulesi ile aynı amaç için inşa edilmiştir. Yapı Guadalquiver nehrinin hemen yakınında yer almaktadır. Kuleye yerel halk tarafından altın kule ismi verilmiştir. Bunun verilme nedeni ise kuleden nehre tutulan sarı ışıktır. Girişin ücretli olduğu bu tarihi kuleye çıkarsanız tüm şehri panoramik olarak görebilirsiniz. Her gün 09.00 ile 18.45 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır. Giriş ücreti herkes için 3 euro olarak belirlenmiştir.

  Plaza de Espana

  Sevilla’ya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken noktalardan birisidir. Şehrin kalbinin attığı en güzel yerlerden birisidir. İslam-Hristiyan karışımı bir mimariye sahip bu yapının önünde geniş bir meydan bulunmaktadır. Meydanın ortasında geçen su kanalında kayıklarla romantik bir tur atabilirsiniz. Bu mekanda çok sayıda dünyaca ünlü film de çekilmiştir. Arabistanlı Lawrance ve Star Wars serisinin bazı filmleri burada çekilmiştir. Kendini bir anda Rönesans Avrupası da hissedebilirsiniz.

  Sevilla Arkeoloji Müzesi

  Avrupa’nın görülmesi gereken en önemli koleksiyonlara sahip müzelerinden birisidir. Bu süre şehrin Amerila Maria Luisa parkı adı verilen noktasındadır. İçinde islam medeniyetine, roma nedeniyetine ve İspanyol medeniyete ait çok sayıda eser sergilenmektedir. Müze günün belirli saatlerinde açık olduğu gibi için gitmeden önce açık olup olmadığını öğrenmelisiniz. Ayrıca size tavsiyemiz müzeyi bir rehber eşliğinde gezmeniz de iyi olacaktır. Bu konuda mutlaka size yardımcı olacak insanlar müzenin etrafında bulunacaktır. Girişin ücretli olduğunu da ekleyelim.

  Maria Luisa Park

  Kente sevgiliniz ya da eşiniz ile gittiyseniz bu parka mutlaka uğramalısınız. 1929 yılında özel olarak inşa edilen bu parkın içinde ağaçların arasında çok güzel vakit geçireceğinize eminiz. Suların içinde romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Şehrin biraz dışında bulunan bu parkın içinde nehrin bir kolu geçmekte olduğu için akıntının olmadığı su birikintileri bulunmaktadır. Burada kayıklarla gezebilirsiniz.

 • Sevilla’da Ne Yenir?

  Geçmişinde çok sayıda farklı medeniyete ev sahipliği yapan şehrin mutfağında bu durum çok açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak Akdeniz mutfağının tipik yemekleri gözükse de paella, gaspacho ve tapas gibi İspanya’ya özgü lezzetler sıklıkla tüketilmektedir. Şehrin birçok farklı noktasında yemek yiyeceğiniz güzel restoranlar bulabilirsiniz. Zeytinyağlı yemekler ve deniz mahsülleri ana yemekleri oluşturmaktadır. Yemeğin yanında Sherry adı verilen içkiyi sizlere tavsiye ederiz. La bortola, La Brunilda Tapas, Machela Restorandı gidebileceğiniz mekanlardan sadece birkaç tanesidir.

 • Sevilla’da Kültür ve Eğlence

  Seville ucuz uçak bileti şehre ulaşmak için kullanılacak en hızlı yoldur. Bu şekilde seyahatinizi tamamladıktan sonra eğlenmek ve kültürel faaliyetlere katılmak için tek yapmanız gereken kendinizi şehrin kollarına bırakmak olacaktır. İspanya’nın en güzel ve dikkat çekici gece hayatına sahiptir. Tüm mekanlar enerjileri ile misafirlerini eğlendirmeyi çok iyi bilirler. Bu mekanlar ağırlıklı olarak kentin Santa Cruz ismi verilen bölgesinde daha çoktur. Hem yerel müzik hem de dünya müziği ile eğlenebilirsiniz.Seville en uygun uçak bileti fiyatları bulmakta zorluk çekmezsiniz. Eğer güzel bir festivale katılmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz tarihlere göre bilet almanızda fayda var. Semana Santa Festivali 20-17 Mart, Feria de Abril Festivali 12-17 Nisan, Rocio Pilgrimage 2 Haziran ve Corpus Christi 26 Mayıs tarihlerinde düzenlenmektedir.

Seville Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Seville ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Seville en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Seville uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Seville uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Seville  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Seville 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Seville uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Seville uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Seville uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Seville uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Seville uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Seville şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.