Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Sibiu Uçak Bileti

Sibiu Hakkında Bilgiler

Sibiu arası seyahat edecek olan kişiler öğrenci kenti olan bu şehirde birçok kültür ve sanat faaliyetiyle karşılaşacaktır. Sibiu ya da bir diğer adıyla Sibin, Romanya-Erdel ‘de yer alır. Romanya’nın başkenti Bükreş’in kuzeybatısında, Bükreş’e 215 km uzaklıktadır.Almanca adı Hermanstad’dır. 12. yüzyılda Saksonlar tarafından Erdel’deki ilk yerleşim yeri olarak kurulmuştur.Şehirden tarihte ilk olarak ‘Cibinium’ adıyla 1191 yılında bahsedilmektedir. Cibin nehrinin her iki kenarında kurulmuş olan şehir, kurulduğu çağlarda zanaat ve ticaret şehri olarak bilinmektedir. Bir diğer özelliği ise Romanya’da ilk kurulan eczane, okul, hastane ve kütüphanenin bu şehirde olmasıdır. Avusturya-Macaristan sınırları içerisindeyken yoğun Alman nüfusuna sahip olan şehir, ülke dağıldıktan sonra Romanya sınırları içerisinde kalmış ve 1919 yılında Sibiu adını almıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Almanlar asıl kurucusu oldukları şehirden göç etmişlerdir. Şehrin mimarisi kurucusu olan Almanların mimarisiyle şekillenmiştir. Sibiu sanat ve kültürün Romanya’daki en büyük kalesi olarak bilinmektedir. Bu şekilde anılmasında kurulduğu tarihten itibaren mimari yapının korunması ve 1920 yılında kurulan üniversite ve bu üniversiteye okumak için gelen öğrencilerinin katkısı yadsınamaz. Şehir 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti ünvanını Lüksemburg’la beraber paylaşmıştır. Forbes dergisince  en huzurlu sekizinci Avrupa şehri seçilmiştir. Sibiu iki bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlere; Aşağı Şehir ve Yukarı Şehir adı verilmektedir. Yukarı Şehir’de ticaret, Aşağı Şehir’de ise üretim yapılmaktadır. Aynı zamanda Sibiu ilk Rumence kitabın basım yeridir.

 • Sibiu Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Sibiu uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı seferle gerçekleştirmektedirler. Sibiu küçük bir şehir olduğu için Sibiu havalimanı bölgedeki tek seçenektir.  Havaalanına ulaşım otobüsle ve taksiyle sağlanmaktadır. Havalimanından araç kiralama hizmeti almak da mümkündür. Yürümekle ilgili bir sıkıntısı olmayanlar ve yanında sadece el bagajı olanlar için şehre yürüyerek gitmek de diğer bir seçenektir.  Şehrin içerisinde genellikle tepelik alanlar bulunmadığı için ve ekonomik fiyatlara kiralanabildiği için bisikletle yapılan seyahatler de keyifli bir alternatiftir.

  Otobüs

  Sibiu havalimanından şehre giden birkaç tane otobüs hattı bulunmaktadır. Terminal binasının dışında iki tane durak yer almaktadır. 11, 112, 116, 117, 118 numaralı otobüslerle Sibiu havalimanından şehre seyahat edebilirsiniz.

  Taksi

  Havalimanının hemen çıkışında taksiler bulunmaktadır. Taksimetreye sahip bir aracın kullanılması daha fazla ücret ödememek için önemlidir. Taksiyle şehir merkezine ulaşım ücreti 15 Rumen Leyi civarındadır.

  Araç Kiralama

  Havalimanının içerisinden araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Sixt, Avis, Auto Europe, Alamo, Budget araç kiralayabileceğiniz firmalardır.

 • Sibiu’da Gezilecek Yerler

  Romanya’nın festivaller ve sanat şehrine uygun ulaşım bedelleriyle gitmek  ve Sibiu ucuz uçak bileti bulmak için festival ve etkinlik tarihlerinden  önce bilet almak gerekmektedir. Sibiu’da birçok tarihi ve turistik mekan bulunmaktadır. Özellikle festivallerin olduğu dönemlerde şehre uçak bileti bulmak oldukça zordur.

  Yalan Köprüsü (The Bridge Of Lies)

  Yalan köprüsü, Sibiuda  meydanları birbirinden ayıran tarihi bir köprüdür. Ülkenin ilk çelik köprüsü olmasıyla bilinen Yalan Köprüsü, tarihi süresince aşıkların buluşma noktası olmuştur. Köprünün kurulduğu günden beri aşıkların burada buluşarak birbirlerine söz verdikleri rivayet edilmektedir. Eğer aşıklar birbirlerine yalan söylerlerse köprünün değişik sesler çıkararak bu yalanlara tepki verdiği söylenmektedir.

  Büyük Meydan

  Büyük meydan 1400’lü yıllarda tahıl pazarı olarak kullanılmıştır. Güzel, bakımlı ve huzurlu bir atmosfere eşilik eden meydanda birçok kafe ve lokanta bulunmaktadır. Festival zamanlarında oldukça hareketli olan ve birçok standa ev sahipliği yapan meydan, Sibiu eski şehrinin tüm önemli mekanlarının ortasında bulunmaktadır. Meydanda her zevke göre kafe ve restoran bulabilirsiniz. Ayrıca 142 metre uzunluğu ve 93 metre genişliğiyle Transilvanya’nın en büyük meydanı olma özelliğine de sahiptir. Büyük meydan Unesco dünya mirasları listesine alınmıştır.

  Turnul Sfatulu Konsey Kulesi

  3.yüzyılda şehrin belediye başkanının ikamet etmesi için inşa edilen Turnul Sfatulu Konsey Kulesi ve etrafında bulunan taş kuleler şehre girebilmek için kullanılan ikinci kapı olmuştur. Kule tarihi boyunca depo, yangın gözetleme kulesi, botanik müzesi ve hatta cezaevi olarak kullanılmıştır. Yedi katlı olan kuleden şehrin manzarası ve Faragaş dağları izlenebilmektedir.

  Katolik Roma Kilisesi

  Büyük Meydanın kuzey yönünde bulunan kilise, Barok mimarisi ve klasik süslemeleri ile göz alıcı bir yapıdır. İnşasına 1726 yılında başlanmış ve 1738 yılında yanına  bir kule inşa edilerek bitirilmiştir. Pembe mermer ışıltılı taş oymalar, koridorlar ve yan sunaklar kilisenin ihtişamını arttırmaktadır.

  Surlar

  Sibiu Orta Çağ Avrupasında önemli yerleşim yerlerinden birisi olmasından dolayı şehre kuvvetli surların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Hala ayakta olan surlar içerisinde en önemli bölümlerden belli başlıları Harquebusiers kulesi,  Çömlekçiler kulesi, Büyük Kule ve Marangozlar Kulesi olan 39 adet kule, 4 kapı ve 5 adet topçu bataryasıdır.

  Evanjelist Katedrali

  1520 yılında Rosaneu Johannes tarafından inşa edilen katedralin beş adet sivri kulesi ve heybetli bir freski bulunmaktadır. Katedralin etrafında bulunan rahipler kulesi ve City Hall diğer önemli ve görülmeye değer binalardır.

  Brukenthal Palace (Brukenthal Müzesi)

  Müze 1778-1785 yılları arasında Viyanalı bir mimar tarafından inşa edilmiştir. Barok tarzı bir mimariye sahip olan müze binası saray olarak inşa edilmiştir. Ülkedeki en eski ve en iyi müzelerden bir tanesi olan Brukenthal Palace’de geniş ve etkileyici bir kitap koleksiyonu bulunmaktadır. Avrupa’daki ilk müzeler arasında yer almaktadır.

  Astra Açık Hava Müzesi

  Astra açık hava müzesi büyük bir ormanın ortasında kuruludur. Etrafında büyük de bir göl bulunan müzenin içinde şaraphane, yel değirmeni, meyve ağaçları bulunmaktadır. Dünyadaki ikinci büyük açık hava müzesi olan Astra, 250 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Turlarla gezilebilen müzede, eğlenceli ve otantik bir seçenek olarak faytonla gezi turları da düzenlenmektedir.

  Horezu Manastırı

  1690 yılında Prens Konstantin Brancoveanu tarafından kurulmuş olan Horezu Manastırı, bölgedeki en büyük manastırdır. Manastırda bulunan yerel rahipler tarafından çevre halka çömlek yapımı ve çömlek boyaması gibi sanatlar öğretilmiştir. O tarihten beri çevrede yaşayan köylüler bölgedeki en güzel ve en önemli seramikleri yapmaktadır.

 • Sibiu’da Ne Yenir?

  Ülkenin genel yemek kültürünün etkilerinin görüldüğü Sibiu’da klasik tatlardan, otantik yemeklere kadar birçok alternatif bulunmaktadır. Öğrenciler için birçok fast food restoranı bulabileceğiniz şehirde denenmesi gereken yemekler arasında ‘Ciorba’ gelmektedir. Türk mutfağındaki çorbayla isim benzerliği olsa da bu yemek sebzenin bolca kullanıldığı farklı bir üründür. Şehirde ayrıca erişte çorbası, sığır ve domuz filetosu, et çorbası, çoban peyniriyle yapılmış alternatif tatlar ön plana çıkmaktadır. Pardon Cafe Bistro ve Old Lisbon Sibiu klasik tatlardan vazgeçemeyenler için harika mekanlardır. Crama Sibiu Vechi ise hem restoran, hemde şarap mahzeni olarak hizmet vermektedir. Şehirdeki öğrenci popülasyonunun fazlalığından dolayı kafeler oldukça revaçtadır. Özellikle Cafeneaua din Librarie içerisinde bulunan kütüphanesiyle öğrencilerin uğrak yerlerinden bir tanesidir.

 • Sibiu’da Kültür ve Eğlence

  Sibiu gece hayatı öğrencilerin yoğun olmasından dolayı oldukça aktiftir. Kulüpler ve barlar şehrin hemen her yerine dağılmış durumdadır. Klasik tarzda mekanlardan hoşlananlar için şarap evleri ideal seçeneklerdir. Küçük bir şehir olmasına rağmen Sibiu’da neredeyse yılın her ayında farklı bir etkinlik ya da festival düzenlenmektedir. Nisan sonu Mayıs başı gibi Sibiu Paskalya Fuarı, yine Mayıs ayında Caz Festivali,Haziran ayında Uluslar arası Tiyatro Festivali,Temmuz’da Carl Filtsch Uluslararası Piyano Festivali ve yarışması düzenlenmektedir. Sibiu ayrıca Ağustos ayında Ulusal Halk Geleneksel Festivali ve Esnaf fuarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde düzenlenen Çömlek Fuarı Eylül ayının hareketli geçmesini sağlarken, Aralık ayında Christmas marketin düzenlenmesiyle yıllık etkinlikler sona erer. Şehirdeki en önemli festival ise Oktoberfesttir. Romanya’daki en önemli festivaller arasında olan Oktoberfest’te yurt dışında bulunan Rumenler bile şehre gelmektedir. Yerel halk festivale geleneksel kıyafetleriyle katılmaktadır. Almanya’daki muadilinden farklı olarak Sibiu’da girişler ücretsizdir. Şehirde havanın gidişatına göre Mayıs ayına kadar açık olan buz pistleri bulunmaktadır. Barok mimarisiyle ve doğasıyla Romanya’nın  kültür hazinelerinden en önemlisi olan Sibiu’yu keşfetmek için en uygun Sibiu uçak bileti fiyatları martiGO'da bulunmaktadır. Fiyat kıyaslaması yapın, rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirin ve uçuşlarınızda avantajı yakalayın.

Sibiu Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Sibiu ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Sibiu en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Sibiu uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Sibiu uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Sibiu  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Sibiu 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Sibiu uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Sibiu uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Sibiu uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Sibiu uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Sibiu uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Sibiu şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.