Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Sivastopol Uçak Bileti

Sivastopol Hakkında Bilgiler

Simferopol seyahatinizde Karadeniz üzerinde bulunan en güzel ve stratejik konumu olan şehirlerden birisine yapacaksanız. 2016 yılında yaşanan gerilimin ardından Rusya tarafından ilhak edilen ancak resmiyette Ukrayna’ya bağlı Simferopol şehri Kırım yarım adası üzerinde yer almaktadır. Kırım özerk cumhuriyetinin en önemli şehri aynı zamanda başkenti görevini üstlenmektedir. Ülkemiz de bu şehrin adı Akmescit olarak da bilinmektedir. Coğrafi konum olarak adanın tam ortasında yer almaktadır. Bu da şehri bölgenin ticari, siyasi ve lojistik anlamda adanın en önemli şehri duruma getirmiştir.

Simferopol’da yaşam ilk olarak yapılan arkeolojik kazılar sonrasında İstikler tarafından kurulduğu ortaya çıkarılmıştır. Şehir merkezinde 350 binden fazla insan yaşamaktadır. Çok önemli bir merkez olmasının getirdiği potansiyel ile hareketli bir şehir yaşantısı vardır. Bir transit geçiş noktası olması bu hızı getirmektedir.

Simferopol havalimanı şehrin kuzey batı kısmında yer almaktadır. Burası şehre en hızlı yoldan ulaşmak için havayolunu tercih edenlerin ilk durak noktasıdır. Aynı zamanda diğer bölgelere de ulaşmak için tek ulaşım alanı özelliğine de sahiptir. Havalimanından şehre farklı taşıtları kullanarak rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Simferopol Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Simferopol yolcuğunuz da varış noktanız Simferopol uluslar arası havalimanı olacaktır. Merkeze yaklaşık 13 km olan bu havalimanından farklı araçlar kullanarak 20 ile 60 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Tabi bu yolcuğunuzda kullanacağınız aracın konforlu ve hızlı olmasını istiyorsanız hesaplı olmasını beklememeniz gerekiyor. Marshutka, taksi ve araç kiralama hizmetleri doğru tercihler olacaktır.

  Taksi

  Bu hizmet şehir içine ulaşım için tercih edilecek en pahalı ulaşım aracı olarak karşınıza çıkacaktır. Bu araçlar ile Simferopol’a ulaşmak sadece 20 dakika sürecektir. Ayrıca konforlu bir tercih olacaktır. Ancak kilometre başına 5 grivna istenen bu araçlarda şehre ulaştığınızda 65 ile 70 grivna arasında bir ücret verebilirsiniz. Taksimetreler bulunsa da çok fazla çalışmadığı için taksiye binmeden pazarlık ederek yolcuğunuzu daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

  Marshutka

  Ukrayna ve Kırım genelinde en çok tercih edilen toplu taşıma araçları bizde ki dolmuşlara benzeyen ve halk arasında Marshutka denilen minibüslerdir. Bunlar şehir içerisinde her yere gidebileceğiniz en hızlı ve ucuz taşıma araçları olarak karşımıza çıkıyor. Bir bilet ücreti 2.75 grivna’dır. Havalimanın etrafında bu araçlardan sıklıkla bularak hesaplı bir yolculuk ile otelinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir içerisinde ki seyahatleriniz için de bu araçları tercih etmeniz mantıklı bir seçin olacaktır.

  Araç Kiralama

  Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın yanı sıra tüm yolcuğunuz boyunca ulaşımınızı sağlamak isterseniz biraz pahalı bir tercih olsa da araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet için BAS Rent a car ve Avtoputeshestvyya firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda şehirde yerel olarak hizmet veren birkaç tane daha araç kiralama firması bulunmaktadır. Seyahatinizden çok önce bu firmalar ile iletişime geçerek aracınızı hazır hale getirebilirsiniz.

 • Simferopol’da Gezilecek Yerler

  Sivastopol Simferopol ucuz uçak bileti almak için en doğru zaman aralığı yaz aylarıdır. Kışın çok soğuk olduğu için bu zaman diliminde şehirde bulunmanız çok da mantıklı bir tatil tercihi olmayacaktır. Uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde bulunan, daha sonra Kırım hanlığına geçen bu şehir günümüzde Ukrayna ve Rusya arasında büyük bir sorun olarak durmaktadır. Bu güzel şehirde gezilecek ve görülecek çok sayıda nokta vardır. Salgır nehrinin etrafında kurulu olan şehrin merkezinde ve etrafında turistler için gezilecek çok sayıda nokta vardır.

  Tavrida Merkez Müzesi

  Bu müze Kırım bölgesinde bulunan en büyük müze olma özelliğine sahiptir. Müze de üç farklı bölüm yer almaktadır. Zemin katta Helenistik döneme ait eserler sergilenmektedir. Buraya girmek için mutlaka yanınızda bir rehber olmak zorundadır. Üst taraflarda ise sürekli değişen tarihi sergiler yapılmaktadır. Genelde eserlerin yanında tanıtım metinleri Rusça olarak bulunmaktadır. Bu nedenle müzeyi gezmek için bir rehber size çok yardımcı olacaktır. Haftanın belirli günleri gündüz saatlerinde açık olan müzeye gitmek isterseniz elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

  Kebir-Kami Camiisi

  Şehirde ki en eski yapıtlardan birisidir. Aynı zamanda önemli bir mimari eser olarak da ayakta durmaktadır. Bu cami Kırım hanlığı döneminde 16. Yüzyıl içerisinde inşa edilmiştir. Bu caminin o zaman ki ismi Beyaz cami anlamına gelen Akmeçet’tir. Yani cami aynı zamanda adını şehre de vermiştir. Yazımızın başında söylediğimiz Akmescit ismi bu camiden gelmektedir. Camiyi istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Müslüman ve Türk kültürünün şehir de bıraktığı önemli eserlerin aşında yer almaktadır.

  Simferopol Tarih Müzesi

  Sergilediği eserler itibariyle şehirde ki en önemli kültürel ve tarihi müze olarak dikkat çekmektedir. Burada sergilenen eserlerin bir çoğu müzeye bağışlanmıştır. Yağlı boya tablolardan başlamak üzere, fotoğraflar, kartpostallar, heykeller ve daha çok birçok eşya da burada sergilenmektedir. Burada bulunan eserlerin bir çoğu genel olarak 1800 ile 1900 yıllarında yapılan eserlerdir. Girişin ücretli olduğu müzeye şehir merkezinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  Simferopol Sanat Müzesi

  Şehirde ki en önemli sanat müzesidir. 6 binden fazla eser olduğu söylenmektedir. İlk kuruluş tarihi 1937 yılı olan Müze ikinci dünya savaşı esnasında Almanlar tarafından yağmalanmıştır. Almanya’da olan bazı eserler müze yönetimi tarafından talep edilmiştir ve geri gönderilmeleri beklenmektedir. Bir çok müzenin bulunduğu şehirde mutlaka görülmesi gereken eserlerin sergilendiği en önemli müzelerden birisidir. Giriş ücretlidir ve haftada bir gün hariç her zaman gündüz saatlerinde ziyaret edilebilmektedir.

  Scythian Neapolis

  Simferopol şehrine çok yakın noktada bulunan tarihi noktalar arasında en önemlilerinden birisidir. Ziyaret için 10 ile 18 saatleri arasında izin verilmektedir. Çok dikkatli bir şekilde bakımı yapılan bu nokta çok ilginç mimari yapıları içerisinde barındırmaktadır. Milattan önce ikinci yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Şehir buranın bulunduğu noktadan tamamen ayaklarınızın altında olan harika bir de manzaraya sahiptir. Şu ana kadar gün yüzüne çıkarılan kısmın sadece yüzde 1 olduğu söylenmektedir. Biraz zor olan tırmanışın ardından bu güzel durağa ulaşabileceksiniz.

  Salgirka Şehir Parkı

  Şehir de ki en büyük ve en önemli parkların başında yer almaktadır. Tüm gün hareketli bir yapısı vardır. Kurumuş ağaçlar heba edilmeyerek sanatçılar tarafından birer heykele dönüştürülmüştür. Ayrıca parkın içerisinde ata binme şansınız da bulunmaktadır. Şehrin merkezinden akan nehrin hemen kenarına kurulduğunu söyleyelim. Özellikle bahar da çiçeklerin açması ile harika görüntüler sunan bir noktadır.

 • Simferopol’da Ne Yenir?

  Sivastopol Simferopol en ucuz uçak bileti fiyatı aldıktan sonra Kırım’da bulunan bu yemekleri ile ünlü şehre ulacaksınız. Ülkenin her noktasında olduğu gibi burada da karşınıza ilk olarak Borş Çorbası çıkacaktır. Yemeklerin yanında esmer buğdaydan yapılan ekmek sunulmaktadır. Bizde ki mantıya benzeyen Varenyky’de mutlaka denemelisiniz. En önemli yemek ise Kiev Tavuğudur. Özel bir şekilde yapılan bu tavuk da tadılmasına gerekenler arasında yer almaktadır. Grand Cafe Chekhov, Divan ve Sytyi Gans en güzel restoranlardan sadece birkaç tanesidir.

 • Simferopol’da Kültür ve Eğlence

  Simferopol eğlence yerleri konusunda Ukrayna geneline göre sakin bir yapıysa sahiptir. Tabi eğlenmek için barlar, gece kulüpleri ve kafeler bulunmaktadır. Ancak burada ki eğlenceler belirli bir saate kadar sürmektedir. Bar Begemotobar, Cafe Paparazzi, Irey, Marmelan ve King isimli mekanlar insanların eğlenmek için tercih ettikleri en popüler noktalardır.

  Yaz dönemi burayı ziyaret etmek için en uygun Simferopol uçak biletini alabileceğiniz zamandır. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 22 derece civarında seyretmektedir.

   

Sivastopol Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Sivastopol ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Sivastopol en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Sivastopol uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Sivastopol uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Sivastopol  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Sivastopol 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Sivastopol uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Sivastopol uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Sivastopol uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Sivastopol uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Sivastopol uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Sivastopol şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.