Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Sofya Uçak Bileti

Sofya Hakkında Bilgiler

Sofya için yapacağınız hazırlıktan önce gideceğiniz şehri yakından tanımanız gerekiyor. Balkanların en gözde şehirlerinden birisi olan Sofya  çok eski ve zengin bir geçmişi bünyesinde barındırıyor. Bölgede yüzyıllar boyunca birçok millet hüküm sürdüğü için günümüzde ki modern yaşamın içerisinde bu kültürlerden çok sayıda kalıntı bulunuyor. Rumlar, Bizanslar, Osmanlılar, Bulgarlar ve Slavlar bir dönem burayı hakimiyetleri altına almışlardı. Bu hem yaşantıya hem de kültüre, mutfağa, mimariye ve geleneklere sirayet ederek günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Sofya’da yaşam içerisinde sıklıkla Osmanlılar döneminde kalan kalıntılar ile karşılaşacaksınız. 500 yıllık bir hakimiyetin ardından el değiştiren bölge 19. Yüzyılın sonlarında başlayan isyanların ardından bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Bölgede yaşayan insan sayısı yaklaşık olarak 1,5 milyondur. Ülkede yaşayan insanların yaklaşık yüzde 20’si bu şehirde yaşantılarına devam etmektedir. Şehir gelen turist sayısının artması ve gelişen ekonomi ile birlikte son yıllarda önemli bir gelişim göstermiştir.

Sofya havalimanı güzel ve sakin bir seyahat için en hızlı ve en mantıklı tercih olarak bulunuyor. Havalimanı şehrin batı tarafından yer alıyor. Farklı araç seçenekleri ile buradan Sofya merkezde kalacağınız otelinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Araç ile seyahat edecekseniz 7 saatlik bir yolu göze almalı ve sınırda bekleyeceğinizi de unutmamalısınız.

 • Sofya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Sofya yolculuğunuz da ilk durağınız Sofya uluslararası havalimanı olacak. Şehir merkezinin 10 km kadar doğusunda yer alan havalimanından konaklayacağınız noktaya ulaşmak için taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca servis şirketi sunulan firmalardan burada hizmet vermektedir. Tercih edeceğiniz araca göre bilmeniz gereken bazı küçük detaylar bulunmaktadır.

  Taksi

  Havalimanının içerisinde ve dışında çok sayıda taksi bulunuyor. Ancak bunlar arasında en güvenilir olanı OK Taxi yazanlardır. Diğerlerini tercih ederseniz biraz daha yüksek ücret ödemek zorunda kalırsınız. Normal ve trafiksiz bir günde ödeyeceğiniz tutar 10-12 leva arasında değişecektir. Taksiciler genelde İngilizce biliyor o nedenle iletişim kurmak zor olmayacaktır.

  Otobüs

  Kullanabileceğiniz toplu taşıma aracı otobüslerdir. Şehir merkezine giden 84 numaralı otobüsler havalimanından bulunan iki terminalden de geçmektedir. Bilet satan gişelerden otobüs biletini alabileceğiniz gibi şoförlerden de bilet satın alabilirsiniz. Her otobüse bindiğinizde biletinizi zımbalatın ve kesinlikle biletinizi atmayın. Büyük bavullar içinde bilet almanız talep ediliyor.

  Servis

  Sofya’ya ulaşmak için kullanacağınız bir çok şirket yolcularına şehir merkezine gidiş dönüş hizmeti sunuyor. Anlaşmanızı buna göre yaparsanız havalimanına indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için herhangi bir araç arama derdiniz olmayacaktır.

  Araç Kiralama

  Sofya merkezine ulaşmak ve merkezde önemli noktalara ulaşmak için tüm araç ihtiyacınızı kökünden çözecek olan tercih araç kiralamak olacaktır. 3 farklı firmadan araç kiralayabileceğiniz gibi isterseniz yerel firmalar ile de irtibata geçebilirsiniz. Choice, Top Rent ve Veger firmaları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Aracı havalimanından teslim alarak seyahatiniz güzel bir şekilde başlayabilirsiniz.

 • Sofya’da Gezilecek Yerler

  Sofya Sofya ucuz uçak bileti alarak gidilecek en güzel seyahat rotalarından birisidir. Kültürü ve tarihi çok eski zamanlara dayanan şehirde görebileceğiniz çok sayıda tarihi mekan bulunuyor. Güzel ve rahatlatıcı bir rota belirlemek için Sofya’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettikleri noktalardan bazılarını sizler ile paylaşacağız. Zamanınızı verimli bir şekilde kullanmak için bu noktalardan kendinize bir rota belirleyebilirsiniz.

  Alexander Nevski Katedrali

  Katedral sadece şehrin dahil aynı zamanda ülkenin de simgelerinden birisidir. Burası Osmanlıdan kurtulması için şehir müdafaasın da hayatını kaybeden binlerce Rus asker için inşa edilmiştir. Katedrale ismini veren ise 13. Yüzyılda yaşayan Rus bir prenstir. Bina ünlü bir Rus mimar olan Alexander Pomerantsey tarafından tasarlanmıştır. Çok geniş olan yapı içerisinde birbirinden güzel mozaikler ve kubbeler yer almaktadır. Bina sadece bir ibadethane değil aynı zamanda bağımsızlık anıtı olarak görülmektedir. İnşası 8 yılda tamamlanan yapıyı merkezde kısa bir yürüyüşten sonra görebilirsiniz.

  Sofya Arkeoloji Müzesi

  Sofya bölgesinde yaşayan tarih öncesi yaşantılar ve bölgede yaşayan, egemenlik sürmüş tüm kültürlerin kalıntıları görebileceğiniz bir binadır. Cami olarak inşa edilen yapı, geçirdiği restorasyon çalışmasının ardından müzeye çevrilmiştir. Binerce eserin bulunduğu müze zengin bir sergi alanı ile hizmet vermektedir. Balkanlar, Trakya ve bölgeye yakın olan tüm medeniyetler ile ilgili eserler bulunmaktadır. Sofya ya gelen turistlerin tamamının ziyaret ettiği bir müzedir.

  Sofya Tarih Müzesi

  8 farklı sergi salonunun bulunduğu müze en dikkat çekici noktalardan birisidir. Müzenin bulunduğu bina Osmanlı hamamlarından restore edilerek günümüzde ki halini almıştır. Hem müzenin kendisi hem de içerisindekiler görülmeye değerdir. Milattan önce başlayarak 1940’lı yıllara kadar uzanan geniş bir sergi alanı bulunmaktadır. Bu alanlar 8 farklı odada ziyaretçiler için sergilenmektedir. Müze şehrin merkezinde bulunan Büyük Cami’nin hemen yanında bulunaktadır. 2015 yılında tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra resmi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Boyana Kilisesi

  Şehrin dışında bulunan ve üç farklı binadan oluşan bir yapıdır. Bina 10. Yüzyılda inşa edilerek ibadethane olarak hizmet vermeye başlamıştır. 13. Yüzyılda ikinci bina, 19. Yüzyılda ise üçüncü bina inşa edilerek günümüzde ki halini almıştır. Kilisesin tamamı tuğla kullanılarak inşa edilmiştir. Tek bir kubbesi bulunan kiliseni içerisinde çok sayıda orta çağ resmi bulunmaktadır. UNESCO tarafından dünya mirası listesine dahil edilmiştir. Kiliseye girmek için Ulusal tarih müzesine giriş için alınan biletler kullanılmaktadır.

  Zlatnite Mostove

  Doğayı sevenler için Sofya’nın dışında bulunan bir doğal ortamdır. Taş nehir anlamına gelmektedir. Yerel halk tarafından Altın Köprü olarak da bilinmektedir. Kayalıklar 1700 rakımda yer almaktadır. 1,5 km uzunluğunda bir kaya nehrini görmekle birlikte etrafında piknik yapabilir ve doğa ile iç içe güzel vakitler geçirebilirsiniz. Vitosha Dağında yer almaktadır. Yerel halk tarafından anlatılan hikayelere göre buranın altında altın yatakları bulunmaktadır.

  Sofya Arkeoloji Kompleksi

  Devlet tarafından çıkarılarak ziyarete açılması için çok büyük bir bütçenin ayrıldığı bir komplekstir. 5 yıl süren zorlu çalışmaların ardından 2016 Nisan ayında kapılarını misafirlerine açmıştır. Kazıların yapıldığı bölgede bir adet Bazikası ve antik Serdica kilisesi bulunmaktadır.  9 dönümlük bir alanda çalışmalar yapılmaktadır. Bölgenin Hun imparatorluğu saldırıları sırasında yok edildiği tahmin edilmektedir.

 • Sofya’da Ne Yenir?

  Sofya Sofya en ucuz uçak bileti aldığınızda ilk aklınıza gelen sorulardan birisi burada ne yiyeceğiniz olacaktır. Tarihi binaların çokluğu kadar, bölgede yaşayan kültürlerin etkilediği geniş bir mutfağa da sahip olduğunu söylemeliyiz. Izgarada yapılan bir et yemeği olan Meshana Skara bunlardan birisidir. Bu yemeğin yanında genellikle Shopska adı verilen bir salata servis edilmektedir. Sirene isimli peynir de mutlaka denenmesi gerekenlerden birisidir. Tarator isminde bir de soğuk servis edilen çorbası bulunmaktadır.

 • Sofya’de Kültür ve Eğlence

  Sofya eğlence yerleri kesintisiz ve hareketli yapıları ile öne çıkmaktadır. Şehirde eğlenceyi engelleyecek hiçbir yasak yoktur. Her gece farklı kulüplere partiler düzenlenmektedir. Sabaha kadar süren partilerin ardından kahvaltı yapabileceğiniz restoranlar açık olacaktır. Eğlence sonrası ulaşım için tek tercihiniz taksiler olacaktır. Sadece Pazar günleri eğlence hayatı sakindir. Onun haricinde her gece dışarı çıkarak eğlenebilirsiniz.

  Karasal ılıman bir iklime sahip olan şehre gidebilmek için en uygun Sofya uçak bileti yaz dönemidir. Kışlar çok soğuk, bahar ayları ise yağışlı geçtiği için en uygun zaman yaz dönemi olarak öne çıkıyor.

Sofya Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Sofya ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Sofya en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Sofya uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Sofya uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Sofya  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Sofya 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Sofya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Sofya uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Sofya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Sofya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Sofya uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Sofya şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.