Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Strazburg Uçak Bileti

Strazburg Hakkında Bilgiler

Avrupa’nın başkenti unvanına sahip Strazburg, Fransa’nın kuzeyinde Alsaz bölgesinde konumlanmıştır. Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Parlamentosu’na ev sahipliği yapan şehir, 1988 yılından itibaren UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde yerini alıyor. Almanya sınırında yer alması sebebiyle Strazburg’ta mimaride ve kültürel anlamda Alman ve Fransız etkilerine rastlayabilirsiniz. Strazburg’un tarihte ilk izlerine Milattan Önce 100’lü yıllarda Romalılar tarafından kurulan bölgede rastlanmıştır. Ren Nehri üzerinde yer aldığı için stratejik öneme sahip olan şehir kurulduktan bir süre sonra Roma İmparatorluğu için oldukça önemli bir şehir haline gelir. Tarihi boyunca Almanya ve Fransa arasında el değiştirmiş ve bu sebeple şehrin pek çok mimari yapısı zarar görmüştür, ancak şehrin Orta Çağ imajı oldukça iyi korunmuş diyebiliriz. Strazburg, şehri çevreleyen üzüm bağları, Orta Çağ ile Rönesans mimarisinin yanı sıra daha pek çok tarihi değere sahip. Örneğin, matbaa burada icat edilmiş, Fransa milli marşı burada bestelenmiş, dünyaca ünlü yazar Goethe öğrenciliğini burada geçirmiş, Noel burada doğmuş, üniversiteler arası öğrenci değişim programının ilk adımlarını atan Erasmus burada yaşamıştır. Şehir aynı zamanda dünyanın en ünlü üniversitelerinden olan Strazburg Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır, üniversitenin öğrenci nüfusunun yaklaşık %20’si yabancıdır. Siyasi gelişmelerden ötürü Strazburg’un ciddi bir şehir olduğunu düşünüyorsanız, tüm tahminlerinizi unutun. Strazburg, ahşap detaylarla desteklenen tarihi evleri, Orta Çağ şatoları, Işıklar Şehri unvanı, muhteşem güzellikteki kasaba ve köyleriyle oldukça sevimli ve keyifli bir şehir. MartiGo ile Strazburg  uçak bileti alarak şehri keşfetmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız rehberi mutlaka inceleyin.

 • Strazburg Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kartpostal güzelliğine sahip bu şehri keşfetmek için şehir merkezinde yürümenizi tavsiye ediyoruz. Başından sonuna 15 dakikada yürüyebileceğiniz şehir merkezinde toplu ulaşım için tramvayı veya lokal halka uyum sağlamak istiyorsanız bisikleti tercih edebilirsiniz. Strazburg ucuz uçak bileti almak istiyorsanız en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahar arası olacaktır. Şehirlerarası ulaşımda yüksek hızlı tren oldukça pratik bir alternatiftir. Strazburg uçak bileti araştırmanızda genelde aktarmalı uçuşlarla karşılaşacaksınız. Bu yüzden alternatif ulaşım yöntemleri arıyorsanız İsviçre’nin Basel Mullhouse Havalimanı’nı ve oradan Strazburg’a gitmek için treni tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede konumlanmış olan Strazburg Havalimanı, küçük sayılabilecek, yine de uluslararası hava trafiğine açık bir havalimanıdır.

  Tren

  Toplu taşımayı tercih edecekseniz havalimanından şehre ulaşmak için en pratik yöntem shuttle trenlerdir. 15 dakikada bir hareket eden tren ile şehir merkezindeki ana tren istasyonuna 9 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

  Taksi

  Şehre konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanında yer alan taksileri kullanabilirsiniz. Ekonomik olarak toplu taşımaya göre daha pahalı olan taksi seçeneğinde bagaj için ekstra ücret ödenmektedir.

  Araç Kiralama

  Strazburg seyahatinizde yakın şehir ve köyleri de gezmek isterseniz veya kalabalık bir grupla seyahat ediyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Havalimanında konumlanmış olan pek çok araç kiralama şirketi arasından size en uygunu seçebilir, online rezervasyonla havalimanında vakit kazanabilirsiniz.

  Havalimanı Transfer

  Pek çok otelin havalimanı servisi bulunuyor, kalacağınız otelin transfer hizmeti varsa önceden rezervasyon yaparak bu alternatifi tercih edebilirsiniz.

 • Strazburg’ta Gezilecek Yerler

  Tarihi ve kültürel dokusuyla adeta bir açık hava müzesi olan Strazburg ziyaretçilerini unutulmaz bir deneyime davet ediyor. En uygun Strasbourg (Entzheim) uçak biletiaradığınızda aktarmalı uçuşlar bulabilirsiniz, bu yüzden seyahat tarihlerinize göre bir gezi planı oluşturmanızı öneriyoruz.

  Notre Dame Katedrali

  Tarihi ve yapılışı 12.-15. yüzyıllara uzanan katedral, tarihi şehir merkezinde konumlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesi olma özelliğine sahip Notre Dame Katedrali, tarihi boyunca ilki 14, ikincisi 16 ve sonuncusu 19. yüzyıla dayanan üç astronomik saate ev sahipliği yapmıştır. 19. yüzyılda inşa edilen saat günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmıştır. Şehrin kalbinde yer alan katedralin en üst katına çıkmak için 300 basamağı tırmanmayı göze alanları muhteşem bir manzara karşılıyor.

  Maison Kammerzell / Kammerzell Evi

  Şehrin Orta Çağ’dan kalma en iyi korunmuş ve ünlü yapılarından olan Kammerzell Evi, Alman tarzındaki ahşap mimarisiyle Notre Dame Katedrali’nin tam karşısında bulunmaktadır. 

  Palais Rohan / Rohan Sarayı

  Eski Şehir bölgesinde Katedral Meydanı’nda yer alan saray, Strazburg Piskoposu adına 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Fransız tarihine yön veren 15. Louis, Marie Antoinette ve Napolyon gibi isimleri ağırlayan saray, şehrin en değerli yapılarından biri olmasının yanı sıra barok tarzdaki mimarisiyle de oldukça önemli bir yere sahiptir. Saray bünyesinde bulunan müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

  Rohan Sarayı - Arkeoloji Müzesi

  Roma ve Keltlerden itibaren Milattan Sonra 6. yüzyıla kadar bulunan arkeolojik bulgular ve dini eserler burada sergileniyor. Arkeoloji Müzesi sarayın bodrum katında bulunmaktadır.

  Rohan Sarayı – Dekoratif Sanatlar Müzesi

  17 ve 18. yüzyıllarda soyluların yaşantısına ve dekorasyonuna ışık tutan müzenin en ilgi çekici bölümü mobilya bölümüdür. Ayrıca Avrupa’nın en değerli seramik koleksiyonu ve fayansları burada sergilenmektedir. Müze giriş katında konumlanmıştır.

  Rohan Sarayı – Güzel Sanatlar Müzesi

  Sarayın birinci ve ikinci katlarında yer alan müze ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor.

  Musee Alsacien / Alsaz Müzesi

  Burası Alsaz’ın yaşantısına dair merak ettiğiniz her şeyin sergilendiği bir müze. Mobilyalar, oyuncaklar dahil olmak üzere dini ve sosyal hayata ilişkin binlerce parçalık koleksiyonu dolaşırken sanayi devrimi ve öncesine doğru bir yolculuğa çıkacaksınız.

  Petite France

  Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Petite France bölgesi, 16. yüzyıla ait rengarenk ahşap detaylı evleri, kanallar ve küçük şelaleleriyle şehrin en güzel turistik noktalarından biridir. Burayı dolaşmanın en güzel yollarından biri de kanal turuna çıkmak! Instagram’da en çok beğeni alacak fotoğrafları burada çekeceksiniz.

  Orangerie Parkı

  1800’lü yılların başlarında Napolyon’un isteği üzerine tasarlanan ve Strazburg’un en eski parkı olma özelliğine sahip Orangerie Parkı, ailece veya arkadaşlarınızla keyifli vakit geçireceğiniz muhteşem güzelliklere sahip. Park içinde bulunan gölde dolaşmak için bot kiralayabilir veya hayvanat bahçesinde gezebilirsiniz. Park, Avrupa Konseyi’nin karşısında yer alıyor. Citadelle Parkı ve Botanik Bahçesi de tertemiz havası ve muhteşem güzellikleriyle park alternatifleri arasında yer alıyor.

  La Place Gutenberg / Gutenberg Meydanı

  Matbaayı icat eden Gutenberg, bu fikrini Strazburg’ta yaşadığı süre içinde hayata geçirmiştir. Gutenberg’in 400. doğum gününde yapılan hareketli heykeli, Katedral Caddesi’nin ortasında yer alıyor.

  Place de la Republique / Cumhuriyet Meydanı

  Şehrin ünlü noktalarının kesişim noktalarından biri olan meydan; Eski İmparatorluk Sarayı, Belediye Operası, Place Broglie, Hotel de Ville, Strazburg Ulusal Tiyatro, Strazburg Ulusal Üniversite Kütüphanesi ve Alsace-Lorraine Bakanlığı gibi önemli değerlere ev sahipliği yapıyor.

  Strasbourg Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi

  Mimarisi oldukça dikkat çekici olan müzede 20. yüzyıla ait yenilikçi eserler sergileniyor. Burayı gezmek için vaktiniz kalmadıysa bir sonraki   Strasbourg (Entzheim) uçak bileti aldığınız tarihlere bırakabilirsiniz.

  Barage Vauban

  Ill Nehri’nde yer alan barajın tarihi 1700’lü yıllara uzanıyor. Baraj köprüsünden hem Petite France hem de Ponts Couvert Köprüsü’nü kuşbakışı seyredebilirsiniz. Yaklaşık 40 dakika süren Mini Tram turuna katılarak Petite France bölgesinin muhteşem kanallarını, Ponts Couverts köprülerini ve Vauban Barajı’nın tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

  Place Kleber / Kleber Meydanı

  Şehrin ünlü meydanlarından olan Kleber, Kasım ayının sonunda Noel kutlamalarına sahne oluyor. Noel zamanı burada süslenen çam ağacı 30 metrelik doğal bir ağaç olma özelliğine sahip.

  Christmas Market

  Avrupa’nın en güzel Noel pazarlarından biri olarak bilinen Pazar, Rue des Domicains caddesinde yer almaktadır. Kışın Strazburg uçak bileti almak için en iyi sebeplerden biri de Noel kutlamaları ve Noel pazarı diyebiliriz.

 • Strazburg’ta Ne Yenir?

  Strazburg’taki Alman etkisi yemek kültüründe de kendini gösteriyor. Burada et, sosis, patates ağırlıklı yemekler bulabilirsiniz, ancak dünya mutfağından örneklerle karşılaşmanız da mümkün. Lokal lezzetleri keşfetmek istiyorsanız Alsaz bölgesinde oldukça sık tüketilen pide/lahmacun türü olan tarte flambe mutlaka denenmesi gereken bir yemek. Kalabalık bir grupla yemek yiyecekseniz ve farklı tatlar keşfetmek isterseniz çeşitli domuz sucukları, domuz eti, haşlanmış patates ve lahanadan hazırlanan choucroute farklı bir alternatif olacaktır. Baeckehoffe, yani güveçte pişmiş ete eşlik eden patates burada çok sık tüketiliyor. Alsaz bölgesinin tipik lezzetlerinden bir diğeri ise baharatlar, soğan, yumurta ve maydanozla doldurularak pişen etin taze makarna ile dilimlenip salatayla servis edilmesiyle hazırlanan fleischnackas. Fransa’nın genelinde olduğu gibi pastane ve fırınların eseri unlu mamuller Strazburg’ta da çok lezzetli alternatifler sunuyor. Lezzetli ve küçük bir tatlı kaçamağı için makaronu denemeden geçmeyin. Ayaküstü açlığınızı bastırmak isterseniz simit benzeri bir atıştırmalık olan pretzeli deneyebilirsiniz. Strazburg uçak bileti ile şehre gelirken yol boyunca göreceğiniz üzüm bağlarında şehrin en ünlü şarapları üretiliyor. Muscats, Pinot Noir, Gewurztraminer gibi şarap türlerini deneyebilirsiniz. Şarap dışında Fransa’da bira ilk olarak Alsaz bölgesinde üretilmiştir. Şaraba alternatif arıyorsanız bira evlerini ve pubları ziyaret edebilirsiniz.

 • Strazburg’ta Kültür ve Eğlence

  Şehrin keyifli atmosferinde dolaşırken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Strazburg küçük olmasına rağmen dolu dolu bir şehir. Şehir; nostaljik tarihi, üniversitesi, Avrupa Birliği kurumlarının binaları, yeşil alanlarıyla ziyaretçilerini kucaklıyor. Strazburg pek çok festival ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bazıları Nisan ayında düzenlenen Strazburg Karnavalı, Haziran’da Dünya Müzik Günü Festivali, Eylül ayında Avrupa Fantastik Film Festivali, Eylül ve Ekim’de Klasik Müzik ile Kasım ayında Caz Festivali olarak sayılabilir. Strazburg uçak biletlerinizi Aralık ayında alacaksanız Noel kutlamalarına ve coşkusuna tanık olabilirsiniz. Üniversiteli öğrenci nüfusunun yoğunluğu şehrin gece hayatını zenginleştiriyor. Şehirde her türlü eğlence anlayışına hitap eden barlar, publar, gece kulüpleri bulunuyor. Daha sakin bir akşam geçirmek isterseniz şarap evlerini tercih edebilirsiniz. Alışveriş anlamında geçmiş yıllara kıyasla oldukça tatmin edici alışveriş imkanlarınız bulunuyor. Place Des Halles, Galeries Lafayette, Le Printemps gibi alışveriş merkezleri aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yerlerin başında geliyor. Antika ve vintage ürünlere meraklıysanız Çarşamba ve Cumartesi Vieil-Hopital caddesine mutlaka uğrayın! Küçük mağaza ve butiklerin yanı sıra sanat eserleri de bulabileceğiniz stüdyoları keşfedebilirsiniz. Hediyelik eşya alışverişlerinizi Katedral Caddesi’nin ara sokaklarından yapabilirsiniz. Dostlarınıza ne alacağınızı diye düşünüyorsanız lokal şarap ve biraları tercih edebilirsiniz. İki üç günlük boş vaktiniz varsa ve nereye gideceğinize karar veremediyseniz hiç düşünmeden en ucuz Strazburg uçak bileti alın, size özel ödeme kolaylıklarından faydalanın ve unutulmaz bir tatil yapın!  

Strazburg Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Strazburg ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Strazburg en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Strazburg uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Strazburg uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Strazburg  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Strazburg 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Strazburg uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Strazburg uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Strazburg uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Strazburg uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Strazburg uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Strazburg şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.