Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Szczecin Uçak Bileti

Szczecin Hakkında Bilgiler

Szczecin arasında seyahat planlayan kişiler ülkenin en ılıman iklimine yolculuk yapacaklardır. Polonya’nın en ılıman iklimine sahip şehri Szczecin, Pomerya voyvodalığına bağlı bir ildir. Nüfusu 410 bin kişidir. Ancak kentle birlikte metropolitan nüfus 780 bin kişi civarındadır. Szczecin’in kuruluşu 1.yüzyıla kadar gittiği tarihçilerin kaynaklarından bilinmektedir. Tarihi kaynakların belirttiğine göre Szczecin’in bulunduğu bölgede Slav’ların yerleşmesiyle Pomeranians kalesinin bulunduğu yerde yani 8.yüzyılda şimdiki halkın ataları yaşamaktaydı. 1090’lı yıllarda burada bir Pomeranya Düklüğü kuruldu ve Szczecin’i yönetti. İlrleyen yüzyıllarda Pomeranya, Roma imparatorluğunun bir parçası oldu. 1630’larda ise Szczecin, isveç’in bir parçası olmuş, ardından Prusya Krallığının kurulmasıyla, bu krallığa katılmıştır. Günümüze yakın zamanlarda ise Szczecin, Almanya’nın bir parçası olarak bir liman kenti vazifesi görmüş, 2. Dünya savaşının yıkıcı etkilerinden dolayı, kent harap olmuş, savaş bitiminde Polonya’nın bir parçası olarak varlığını devam ettirmektedir. Szczecin bir liman kenti olması bakımından denizcilik endüstrisi gelişmiş bir kenttir. Polonya’nın tersanecilik açışından en önemli bölgelerinden biridir. Berlin’e yakınlığı dolayısıyla, bir anlamda Avrupa’nın göbeğinde yer almaktadır.

 • Szczecin-Goleniow Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Szczecin uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı olarak yapacaklardır. Szczecin, Goleniow Havaalanı(SZZ) şehir merkezine 45  kilometre uzaklıktadır. Havaalanı ve kent merkezi arasında yolculuk yapmak için birçok seçenek mevcuttur. Havaalanına inmiş bir yolcu kent merkezine otobüs, tramvay, taksi ya da araç kiralama yoluyla ulaşabilir.

  Otobüs

  Szczecin’de toplu taşıma araçları bir hayli gelişmiştir. Havaalanı dışında kent içinde bir yerden bir yere ulaşmak çok kolaydır. Szczecin, Goleniow Havaalanından şehir merkezine en tercih edilen araçlardan biri otobüslerdir.  ZDİTM toplu taşıma hizmetini veren kurumdur. Havaalanından şehir merkezine günlük hatlar 72-73 ve 93 numaralı hatlar gidebilirsiniz. Bunun dışında yedek otobüs hatları 856-872 numaralı hatlar ile gece ise 522 numaralı hatlarla yolculuk yapmanız mümkündür. Tek biletle hem otobüs hem de tramvaylarla yolculuk yapabilirsiniz. Ancak bu biletlerin aktarmalarda süreleri vardır. 15 dakika ile 120 dakika arasında aktarım süreleri vardır. Bu süre uzunlukları fiyatlara yansır. 15 dakika aktarmalı biletler 2 Zlt, 120 dakika aktarmalı biletler 5 Zlt’dir.

  Tren

  Szczecin’e gitmek için tren tercihi de yapmanız mümkündür. Szczecin ile havaalanı arası trenle yaklaşık 40 dakika kadar sürmektedir. Trenler havaalanı ile şehir merkezine 08:14-12:19-14:54-15:12-16:55-17:24 saatleri arasında hizmet vermektedir. Otobüslerde kullanılan biletler trenler içinde geçerlidir. Fiyatları aynıdır. Biletler otomatik makinelerden alabileceğiniz gibi, gece saatlerinde araç içinden de olabilirsiniz.

  Taksi

  Szczecin kent merkezine gitmenin en iyi yollarından biri de taksi ile yolculuk yapmaktır. Taksi otobüse oranla daha konforlu olması bakımından, seyahat severlerin en çok tercih ettiği araçlardan biridir.  Goleniow Havaalanından şehir merkezine taksiyle gidecekler Airport Taxi Group’un +48 91 481 7690 numaralı telefondan taksi isteyebilirler. Bu taksiler mesafesine göre fiyatlandırılmaktadırlar. Szczecin merkezine gitmek için 35 ile 50 kilometreye 130 ila 170 Zlt ödemeniz gerekebilir.

  Araç Kiralama

  Szczecin Goleniow Havaalanından şehir merkezine gitmek kolaydır. Havaalanından şehir merkezine gitmenin bir yolu da araç kiralamaktır. Havaalanı terminalinin varış bölümünde bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak, şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havaalanı araç kiralamak için sizlere; Hertz, Avis, Sixt, Europcar, Carfillar Rent a car, Ekspress rent a car, Panek, PoloAuto vb. gibi firmaları tesviye edebiliriz.

 • Szczecin’de Gezilecek Yerler

  Szczecin tarihi ve turistik mekanlarıyla ünlü bir şehirdir. Bu nedenle görülmeyi hak eden Polonya şehirlerinden biridir. Szczecin ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatil fırsatı yakalamış olduğunuzu unutmayacaksınız. Burada birçok sanat eseriyle karşılaşmanız ve bunların yarattığı etkiyi hissetmeniz önemlidir. Szczecin’de görmeniz gereken yerleri saymak gerekirse size; Ducal Castle, Szczecin Ulusal Müzesi (National Museum Szczecin), Bartolomeo Coleoniego Heykel ve Anıtı (Pomnik Bartolomeo Colleoniego), Fontanna Manzla, Landeshaus, Wieza Quistorpa, Park Lesny Arkonski vb. gibi yapı ve doğal güzellikleri sayabiliriz.

  Ducal Castle

  Büyük Poneriana olarak bilinen eski Pomerian’ya da 1346 yılında inşa edilmeye başlanmış bir kale-şatodur. Yapımı yıllar süren bu yapı en nihayetinde 1428 yılında tamamen bitirilmiştir. Yapının mimari Wilhelm Zachariasz Italus olarak bilinmektedir. Şehrin korunması için düşünülmüş bir yapıdır. O dönemlerde böyle surlarla çevrili şato benzeri kalelerin yapımı tercih edilirdi. Kale daha ilerleyen yıllarda geliştirilmiştir. Özellikle 1490 yıllarda, Casimir IV’ün kızı ile X Boguslaw’ın düğününde yenilenmiştir. Gotik bir tarz ve Pomeryan diye belirteceğimiz bir üslupta inşa edilmiştir. İlerleyen yıllarda, yani 1573 ile 1582 yılları içinde kale, John Frederick zamanında Wilhelm Zachariasz Italus tarafın yeniden tasarlanmış ve kale güneye doğru İtalyan taşlarıyla kanatlar kapatılmış, ana kapı süslenmiş, doğu bölümü ise güçlendirilmiş, kuzey kısmı ise şapel eklenerek hizmete açılmıştır. 1648’den itibaren bir yaşam alanına dönüştürülmüştür. Özellikle 1705 öncesinde Kraliçe Catherine Opalinska ve kızları burada yaşamıştır. 2. Dünya savaşı yıllarında yıkılan kale 1958 ila 1980 yılları arasında, 16.yüzyıl gravür örneklerinden olan Matthaus Merian’ın gravüründen yola çıkılarak orijinal biçiminde yeniden restore edilmiştir.

  Szczecin Ulusal Müzesi (National Museum Szczecin)

  Adından da anlaşıldığı gibi Szczecin’de bulunan bir müzedir. Szczecin Ulusal Müzesi 1945 yılında, Waly Chrobergo 3 caddesinde bulunan Sejmu Stanow Pomorski Sarayında kurulmuştur. Polonya’nın müzeler sistemi içinde önemli bir yere sahiptir. Burada bulunan önemli eserler koruma altına alınarak, ulusal sanata ve eserlerin sergilenmesi sağlanmıştır. Szczecin Ulusal Müzesi çeşitli materyallerin bulunduğu altı bölüme ayrılmıştır. Bu müzenin her bir koleksiyonu alt başlıklar halinde farklı binalarda sergilenmektedir. Yukarıda belirttiğimiz ana binanın dışında Szczecin Tarih Müzesi, eski şehirde belediye binasındadır. Eski sanat galerisi ise Straromlynska caddesi 27 numarada bulunuyor. Çağdaş sanatların sergilendiği müze ise Staromlynska caddesinde 1. Sokoktadır. Savaş döneminin acılarını hafifletmek için oluşturulmuş, Diyalog Merkezi bölümü ise Solidarnosci meydanında bulunmaktadır. Son bölüm ise, demiryolu sergisi ise açık alanda Sergi Gryfice olarak bilen yerdedir. Müzede bulunan; Sütunlar, Maw Slevogt’un, Bir dansçı:Antoni Merce’nin portresi, Sidonia von Brock portresi, David Vinckboons’un Büyük kermes vb. gibi sanat eserlerini görmeniz mümkündür.

  Bartolomeo Coleoniego Heykel ve Anıtı (Pomnik Bartolomeo Colleoniego)

  Anıt 1913 yılında Andrea del Verrocchio tarafından yapılmıştır. 2.dünya savaşında pek zarar görmemiştir. Ancak ilerleyen zamanlarda, yani 1948 yılında Varşova’ya götürüldü. Varşova ulusal müzesinde bulunuyordu, ancak anıtın Sczecin’e getirilmesi için büyük çaba harcandı ve sonunda 2002 yılında Szczecin’e getirildi. Anıt bir kaide üzerinde at binmiş Bartolomeo’yu simgelemektedir.

 • Szczecin’de Ne Yenir?

  Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatestir. Diğer yandan pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak şekilde yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Szczecin’de yemek ihtiyacı duyduğunuzda, bu ihtiyacı gidebileceğiniz birkaç restoran ismini belirtmek gerekirse; Z drugiej strony lustra, Pasztecik, Bajgle Krola Jana, Karcma Pod Kogutem, Na Kuncu Korytarza Restaurant, Sami Swoi Restaurant, Pierogarnia Kaszubska, Dzika Ges, Restauracja Stara Rzeznia, Restauracja Stary Szczecin, Chistophen Colombus Restaurant, Harnas, Secesja Cafe Restaurant vb. gibi restoranları belirtebiliriz.

 • Szczecin’de Kültür ve Eğlence

  Szczecin eğlence yerleri çeşitlilik göstermektedir. Polonya’nın genelinde olduğu gibi Szczecin’de de gece hayatı hayli renklidir. Szczecin’de gece bir yerlere gidip, bir şeyler içmek isterseniz seçeneğiniz çoktur. Bunun için sizlere; Free Blues Club, Pinokio Club, Elefunk The Club, Patio Club, Bar Czysty, Lulu Club, Disco na Deptaku, Pub Polityka vb. gibi bar ve pubları tavsiye edebiliriz. Eğer gece dışında kültür ve sanat konusunda bir arayışınız varsa, sezon içinde oynayan tiyatro oyunlarını, dönemi dikkate alarak festivalleri, müze ziyaretlerine gitmenizi tavsiye edebiliriz.  Polonya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Szczecin’e seyahat etmek için en uygun Szczecin uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Szczecin Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Szczecin ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Szczecin en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Szczecin uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Szczecin uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Szczecin  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Szczecin 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Szczecin uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Szczecin uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Szczecin uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Szczecin uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Szczecin uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Szczecin şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.