Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Tamisvar Uçak Bileti

Tamisvar Hakkında Bilgiler

Tamisvar arasında seyahat planlayan kişiler ülkenin en büyük ikinci şehrine gitmiş olacaklardır. Romanya’nın batısında bulunan Temeşvar da büyük bir Macar nüfus bulunmaktadır. 350 binin üzerinde kişinin yaşadığı şehir ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomi merkezlerinden bir tanesidir. 2021 yılında Avrupa Kültür başkenti olma adaylarından birisi olan Temeşvar’ın güney doğusunda sık sık taşkınların yaşandığı iki nehir bulunmaktadır. Bu nehirler aynı zamanda şehrin su kaynaklarıdır. İklim şartları açısından yıl boyu değişkenlikler yaşanmakla birlikte, Temeşvar kışları soğuk ve kar yağışlı bir iklime sahiptir. Şehirde genel olarak ılıman iklim görülmektedir. Şehir nüfusunun büyük bölümünü Romanlar oluşturmakta, bunu Marcarlar, Almanlar, Sırplar, Romanyalılar ve Ukraynalılar takip etmektedir.

 • Traian Vuia Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Tamisvar uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını Bükreş üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirmektedir. Temeşvar’dan 12 km uzaklıkta bulunan Traian Vuia Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır. Birçok farklı alternatif ulaşım aracıyla havaalanı transfer işlemi gerçekleştirilebilir. Otobüs, taksi, araç kiralama hizmetleri havalimanından şehre ulaşım yollarıdır.

  Otobüs

  Traian Vuia Havalimanından şehre en uygun fiyatlı ve kolay ulaşım yolu ekspres otobüslerdir. Şehir içindeki otobüslerden farklı olarak havalimanından şehre transfer sağlayan bu otobüsler, R.A.T.T şirketi bünyesinde çalışmaktadır. Ekspres otobüslerden 4 numaralı olana binilmesi halinde yaklaşık 20 ile 40 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.  4 numaralı otobüslerin iki farklı seferi bulunmaktadır. Bunlar E4 ve E4B seferleridir. Şehre direkt ulaşım sağlamak isteyen kişiler E4 numaralı otobüse binmelidir. E4B otobüsü havalimanı tren istasyonu arasında çalışmaktadır.

  Taksi

  Geliş terminalinin çıkışında hazır bekleyen taksiler 10 ile 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır. Fiyat olarak oldukça uygun olan taksilere yaklaşık 30 lei gibi bir ücret ödemeniz gerekebilir. YATTAXI, Acess Taxi, Abonament Taxi şirketleri havalimanı şehir merkezi arasında transfer sağlayan firmalardır.

  Araç Kiralama

  Havalimanının içerisinde birçok araç kiralama firması bulunmaktadır. Ön rezervasyon yaptırmanız halinde inişten sonra uzun süre beklemeden aracınızı teslim alabilirsiniz. Araç kiralama firmalarından bazıları; Easy Terra Car Rental, Avis, Enterprise, Bavaria, Autonom, Budget, Hertz, City Car, Api Rent, Europcar, Sixt ve Thrifty olarak sıralanabilir.

 • Temeşvar’da Gezilecek Yerler

  Romanya’nın hemen her yönden en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan Temeşvar, tarihi ve doğal güzellikleriyle de görülmeye değer bir şehirdir. Tamisvar ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatil fırsatını da yakalamış olursunuz. Şehirde birbirinden güzel katedraller, kuleler, kiliseler ve müzeler bulunmaktadır. Aşağıda Temeşvar’daki ziyaret edilecek belli başlı mekanları görebilirsiniz.

  Hunyadi Kalesi

  Temeşvar’daki en eski yapıtlardan bir tanesi olan Hunyadi kalesi adeta tarihi bir anıt niteliğindedir. 1443 - 1447 yılları arasında XIV. Yüzyılda Anjou Kral Charles Robert döneminden kalma eski bir kalenin kalıntıları üzerine inşa edilmiştir. Temeşvar’ın o dönemdeki yöneticisi olan John Hunyadi, eski kalenin kalıntılarının üzerine yeni bir kale inşa edilmesi emrini vermiştir. Kale, topçu kuleleri ile donatılmıştır. Kale 1552'den önce Temeşvar’a  gelen tüm krallar için ikametgah olarak hizmet etti. Osmanlı işgali sırasında (1552-1716), Osmanlıların ikametgahı olarak görev yaptı. Banat bölgesinin geri alınması esnasında kuşatma altında kalan kale hasar gördü. 1716 yılından sonra kalede yenileme gerçekleştirildi. Günümüzde kalenin içerisinde tarih ve tabiat bilimleri müzesi bulunmaktadır.

  Barok Saray

  Temeşvar’ın en değerli sanat eserlerinden bir tanesi de Barok Saray’dır. Otantik Viyana Barok tarzında inşa edilen yapı 1733 yılında yapılmıştır. İsmini içerisinde bulunan barok süslemelerden almaktadır. Günümüzde sarayda Temeşvar sanat müzesinin bazı koleksiyonları yer almaktadır.

  The Citadel of Timisoara

  9.yüzyılda Huniad saltanatı tarafından inşa edilen kale, 3 aşamalı olarak gelişmiştir. Yapıldığı dönemde dört kapısı bulunmaktaydı. Bunlar; Transilvanya Kapısı, Kapı Lipovei (Praiko), Arad Kapısı, su kulesi kapısıdır. Kale 25 günlük kuşatmanın ardından 1552’de Osmanlıların eline geçmiştir. 1910 senesinde şehri genişletmek için kalenin bir bölümü yıkılmıştır.

  Orthodox Cathedral

  1937 – 1940 yılları arasında yapılan katedral üç kutsal hiyerarşiye adanmıştır. En yükseği 96 metre olan 11 tane kulesi bulunmaktadır. Katedral birçok önemli dini simgeye, yazıya ve sembole ev sahipliği yapmaktadır. Binanın mimarisi kısmen yerel mimariye, kısmen de Bizans mimarisine dayansa da katedralin oldukça sıra dışı bir görünümü vardır.

  The Dome

  1736 – 1774 yılları arasında inşa edilmiş olan The Dome, St. George’a ithaf edilmiştir. Bu sebeple  St. George katedrali olarak da bilinmektedir. Tam anlamıyla barok mimarinin örnekleri arasında gösterilen katedral, tuğladan yapılmış, taş ve alçıyla süslenmiştir. İç tasarımı zengin ve görkemli bir barok, rokoko tarzında döşenmiştir.

  Binyıl Kilisesi

  Neo-Romanesk tarzda inşa edilen kilise 1896 yılında Lajos Ybl tarafından yapılmıştır. 1901 senesinde Sandor Dessewffy tarafından kutsallaştırılmıştır. Ana kuleler 65 m yüksekliğinde, merkezi kubbe 45 m olup, 3 bin kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kilisenin çanı Antal Novotny tarafından yapılmıştır.

  Taraian Vuia Müzesi

  Bir Rumen muciti olan Taraian Vuia, havacılığın Romanya’daki öncülerinden birisi olarak kabul edilmektedir. 1906 senesinde ilk kendinden hareketli uçuşu gerçekleştirmiştir. Müzede Taraian Vuia hakkında bilgiler, dökümanlar ve arşiv kayıtları bulunmaktadır.

  Nicholas Kulesi

  1402 yılında Nicolae Perjan’ın karısı Catalina tarafından yapılan Nicholas kulesi bölgenin en eski Ortodoks anıtlarından bir tanesidir. Kulenin barok stile sahip çan kulesi bulunmaktadır. Kilise 1726 yılında tamir edilmiştir.

  Surduc Gölü

  Timis ilçesinin en büyük gölü olan Surduc gölü, Poiana Rusca dağlarının güneydoğusunda yer almaktadır. Surduc Temeşvar’a  içme suyu ve endüstriyel su getiren bir birikim gölüdür. Ayrıca, gölün üzerinde bulunan baraj hareket halinde 2 MW'lık küçük bir hidroelektrik enerjisi oluşturmaktadır. Baraj 1972 yılında inşa edilmiş olup 196 m uzunluğunda ve 36 m yüksekliğindedir. Baraj alanında, dik yamaçlı güçlü bir dağ bulunmaktadır. Temeşvar’ın en yeşil bölgelerinden bir tanesi olan Surduc gölü, oteller ve dağ evleriyle bir turizm merkezidir.

 • Temeşvar’da Ne Yenir?

  Temeşvar'da yemek yiyebilecek her bütçeye uygun mekan bulunmaktadır. Temeşvar çok kozmopolit bir şehir olduğundan yerel mutfak, İtalyan, Sırp, Macar, Alman, Türk ve Arap mutfaklarından etkilenmiştir.  Şehirde bulunan belli başlı restoranlar; Pan Rusovan sandviçleri ve burgerleriyle bilinmektedir; Pinguin, bir Lübnan lokantası olup kebaplarıyla tanınmaktadır; Da Toni Pizza, İtalyan mutfağının en lezzetli ürünlerini yiyebileceğiniz bir mekandır;  Godfather Pizzeria , kendine özgü yemekleriyle ünlü bir yerdir; Napolyon , pizza veya hamburger yenebilecek yerlerden bir tanesidir; Timisoreana , barbekü yemekleri ve soğuk yerel biraları ile bilinir; Restoran Dorna , ucuz ve taze yemekleriyle tanınmaktadır;  Restoran La Dama, klasik yemekler tüketebileceğiniz kaliteli bir restorandır. Kent genelinde sandviçler, kebaplar, patates kızartmaları, tatlı dükkanları ya da fast food satan sokak tezgahlarından yemek satın alınabilir.

 • Temeşvar’da Kültür ve Eğlence

  Temeşvar eğlence yerleri hemen her yaşa ve zevke uygun olarak şehrin dört bir yanına dağılmış durumdadır.  En popüler mekanlar arasında D'Arc Kulübü, eski bir binanın bodrumunda bulunan tanınmış bir kulüptür. Kulüpte perşembe akşam partisi oldukça ünlüdür. Club The Note, şehirdeki en iyi ikinci kulüptür. Hafta sonu partileri, ünlü konuklar ve konserler, kendilerine has kokteylleriyle meşhurdur. Bu kulübe girebilmek için rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.  River Deck , Club The Note'un Bega Kanalı kıyısındaki yaz mevkidir. Temeşvar'daki en gözde mekanlardan biri olduğu için rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Şehirde Kaufland, Billa, Aldi, Lidl ve Profi gibi çok büyük alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Temeşvar’da her hafta sonu gerçekleşen bir bit pazarı yer alır. Bu bit pazarında bir çok ikinci el eşya alınıp satılabilir. Bunun yanı sıra şehirde bulunan Politeknik ve Batı Üniversiteleri bölgedeki en önemli üniversitelerdir. Öğrenci nüfusun yoğunluğu sebebiyle bir çok sanatsal aktivitenin yer aldığı Temeşvar’da sinema salonlarına da yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Romanya’nın en önemli ikinci şehri olan Temeşvar’a seyahat etmek için en uygun Tamisvar uçak bileti fiyatımartiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tamisvar Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Tamisvar ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Tamisvar en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Tamisvar uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Tamisvar uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Tamisvar  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Tamisvar 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Tamisvar uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Tamisvar uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Tamisvar uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Tamisvar uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Tamisvar uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Tamisvar şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.