Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Trieste Uçak Bileti

Trieste Hakkında Bilgiler

MartiGO ile en uygun fiyatlı Trieste arasında seyahat edecek olan kişiler bu şehirdeki doğal güzelliklere ve tarihi yapılara hayran kalacaklardır. Bir liman kenti olan Trieste İtalya’nın kuzeydoğusunda Friuli-Venezia bölgesinde bulunmaktadır. Adriyatik denizinde bulunan Trieste Körfezinin başında bulunan bu kent, 1. Dünya Savaşı yıllarına kadar Avusturya – Macaristan İmparatorluğunun sınırları içerisindeydi. 1918 yılında Avusturya – Macaristan İmparatorluğunun 1. Dünya savaşını kaybetmesinin ardından İtalya’ya verilen şehir ekonomik ve kültürel önemini kaybetmiştir. Orta Avrupa’nın gözde kentlerinden bir tanesi olan Trieste, Slovenya sınırında bulunmaktadır. Kentin tarihi Hint – Avrupa soyundan gelen Carnilerin M.Ö. 3000’lerde bu bölgeye yerleşmesine kadar uzanmaktadır.  Bölgede hakim dil Venedik lehçesidir ve bu dil İtalyanca da Triestino ismiyle anılmaktadır.  Kuruluşundan itibaren birçok kültür ve medeniyetin hüküm sürdüğü önemli bir kent olan Trieste, deniz kıyısında bulunmanın getirdiği doğal bir güzelliğe sahip olmanın yanında tarihi binaları ve kendine özgü mimarisiyle turistlerin ilgisini çekmektedir.

 • Trieste Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Trieste (Ronchi Dei Legionari) uçak seferleri aktarmalı uçuşlarla sağlanmaktadır.Friuli Venezia Giulia Havalimanı, Trieste şehrine yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Havalimanından genellikle düşük maliyetli uçuşlar ve kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçları ile seyahat edilebilir.  Ayrıca şehir merkezine taksiyle ve araç kiralama hizmeti alarak da seyahat etmek mümkündür.

  Otobüs

  APT firması tarafından yürütülen otobüs yolcu seferleri; Trieste, Undine, Gorizia, Manfalcone, Grado, Cervignano bölgelerine seyahat imkanı sağlamaktadır. Otobüs biletleri turizm danışma ofisinden, bilet makinelerinden, şehir otobüs duraklarından temin edilebilir.

  Taksi

  Taksiler 08.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Taksi için önceden rezervasyon yapma imkanı bulunmaktadır.

  Araç Kiralama

  Havalimanında uluslararası ve yerel araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Hemen geliş terminalinin içinde firmalarla temas edilebilir.  Havalimanından Maggiore, Locauto, Hertz, Europ Car ve Avis firmalarından araç kiralanabilir.

 • Trieste’de Gezilecek Yerler

  Trieste uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak bu şehre seyahat eden kişiler karşılarında eşsiz bir doğa, geniş bir kültür ve farklı bir mimari dokuyla karşılaşacaklardır. Trieste bulunduğu bölgede adeta Akdeniz’e açılan bir kapı konumundadır. Bu sebeple çevresindeki birçok kültürden etkilenmiş, kültürler buluşmasının yaşandığı renkli bir şehrin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Şehirde gezilip görülebilecek birçok mekan bulunmaktadır. Bunları listelemek gerekirse;

  Piazza Unita Binası

  Bu bina İtalay’da denize bakan en büyük kamu binası olma özelliğiyle oldukça ünlüdür. Avusturya – Macaristan şehir planlamalarının en iyi örneklerinden bir tanesidir. Piazza Unita binası “U” biçimindeki yapısıyla oldukça büyük bir alana yayılmıştır ve ortasında oldukça geniş bir meydan bulunmaktadır. Bu meydan Avrupa’da deniz kıyısında bulunan en geniş meydanı, ünvanını elinde tutmaktadır. Işıklandırmalar ve banklarla süslenmiş olan meydanda, Adriyatik Deniz kıyısında hoş bir vakit geçirme şansı yakalanmaktadır. Büyüleyici bir mimarinin yanında, eşsiz atmosferiyle dikkat çeken bina 19. Yüzyılda inşa edilmiştir.

  Miramare Kalesi

  Triste’ye yaklaşık yedi kilometre uzaklıkta olan ve bir kayanın üzerinde bulunan Miramare Kalesi, Avusturya döneminde Arşidük Maximilian tarafından neo-gotik tarzda inşa edilmiştir. Trieste’nin en ünlü mimarilerinden bir tanesi olan kale, 1860 yılında yapılmıştır. Yılda ortalama 250 bin kişi kaleyi ziyaret etmektedir ve Trieste’nin en turistik mekanı olma özelliğine sahiptir. 22 hektar alan üzerine Viyanalı mimar Carl Junker tarafından inşa edilen kalede birçok nadir bitkinin yer aldığı büyük bir botanik bahçesi bulunmaktadır. Toplam 3 katlı olan kalenin odalarında hala orijinal mobilyalar korunmaktadır. Odaların tasarımı neo-gıtik ve neo-ortaçağ tarzındayapılmış ve büyüleyici tasarımlar kullanılmıştır. 2. Dünya Savaşı sırasında hasar görmüş olan kale savaştan sonra yeniden onarılmıştır.

  San Guisto Bazalikası

  Trieste’de manzaralı bir tepe üzerine kurulu olan San Guisto Bazalikası 1320 yılında inşa edilmiştir. Mimari açıdan neo-Hristiyan bazalikaları ve Ravenna’da bulunan Bizans Bazalikalarının sentezi konumundadır. San Guisto Bazalikası aynı zamanda katedral olarak da kullanılmaktadır. Bazalikanın içi karşılıklı iki apsisten meydana gelmiştir. Dekorasyonunda ise Venedikli ve İstanbullu sanatçılar çalışmış, büyüleyici mozaik ve freskler yapılmıştır. Yapılan fresk ve mozaiklerin 12. Yüzyıldan kaldığı bilinmektedir. Bazalika ilk inşa edildiğinde çan kulesi yapılmamışsa da 1337 senesinde yapıyı desteklemesi amacıyla ön cepheye bir çan kulesi eklenmiştir. Eklenen çan kulesi genel mana da Roma mimarisinden esintiler taşımaktadır.

  Revoltella Müzesi

  1872 yılında zamanın zengin baronlarından bir tanesi olan Pasquale Revoltella tarafından inşa edilen Revoltella Müzesi modern bir sanat galerisi olarak hizmet vermektedir. 4 bin metrekarelik sergi alanına sahip olan müze İtalya’daki en büyük müzelerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Müzede sergilenen eserler arasında; Filippo Palizzi, Domenico Morelli, Urbano Nono, Giacomo Favretto, Francesco Hayez gibi birçok İtalyan sanatçının yanında yabancı sanatçıların da eserleri yer almaktadır. 19 ve 20. Yüzyıllarda sergi anlayışına büyük katkılar sağlayan müze, yanında bulunan Brunner Sarayına sahil edildikten sonra daha fazla gelişmiş ve koleksiyonlarını arttırmıştır. Brunner Sarayı satın alındığı ilk dönemlerde restorasyona alınmış ve bu restorasyon yaklaşık olarak 23 yıl sürmüştür. Müze ancak 1991 yılında saraya dahil edilebilmiştir. Revoltella müzesi Basevi binasıyla birlikte günümüzde toplam üç binadan oluşmaktadır.

 • Trieste’de Ne Yenir?

  Trieste birçok farklı kültürün birleşim noktalarından bir tanesi olmasından ötürü, yemek kültüründe de bu farklılıklar göze çarpmaktadır. Tüm dünyayı etkileyen İtalyan mutfağı kuşkusuz Trieste üzerinde de baskın bir etki oluşturmaktadır. Ancak Avusturya mutfağından izlere de şehirde rastlamak mümkündür. Trieste liman şehri olmasından ötürü balık yemeklerinin ön plana çıktığı şehirlerden bir tanesidir. Kentte Piazza dell'Unità d'Italia, B & B Ariamarina, Caffè Tommaseo, Büfe da Pepi gibi mekanlar oldukça popülerdir. İtalya yemek alışkanlıklarına rastlayabileceğiniz şehirde sunulan yemek menüleri oldukça zengindir. Pizza en önemli yemekler arasında yer alırken, bunu balık ve deniz ürünleri takip etmektedir. Kahve ve tatlı tüm İtalyan şehirlerinde olduğu gibi bu kentte de oldukça faza tüketilmektedir. Kahvaltı günün en önemli öğünü olarak görülmekte ve zengin bir kahvaltı menüsü ziyaretçilere sunulmaktadır.

 • Trieste’de Kültür ve Eğlence

  Trieste gece hayatı bu şehrin sakin bir Akdeniz kenti olmasından ötürü pek gelişmemiştir. Yerel halk genellikle deniz kenarında bulunan Publarda ve kafelerde vakit geçirir. Eğlence hayatında yemek oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple birçok restoran, kafe ve publarda yemek eşliğinde eğlenceler düzenlenmektedir. Diğer İtalyan şehirlerinde olduğu gibi kafe ve bar kültürleri birbirinden ayrıdır. İnsanlar genellikle bar yerine kafeleri tercih etmektedir. Sakin bar veya restoran arayanların Piazza Unita’nın çevresinde bulunan barlara ve restoranlara bakması yerinde olacaktır. Diğer eğlence mekanları şehirde dağınık biçimde yer almaktadır. Özellikle sahile yakın kesimlerde birçok eğlence mekanına rastlanabilir. Popüler mekanlar Cafe San Marco, Bar Buffet Stella D’Ora, James Joyce Cafe, Cin Cin, Miti Cafe, Birreria Bunker gibi yerlerdir. Triesta alışveriş açısından bol çeşidin olduğu bir şehirdir. Şehirde dörtbin beş yüzden fazla dükkan ve iki büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Trieste, Uluslararası Opera Festivali, Uluslararası Celtic Festivali, Alp Sinemaları Festivali, Latin Sineması Festivali gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. En uygun Trieste (Ronchi Dei Legionari) uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden arama gerçekleştirebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak uygun uçuşları tespit edebilirsiniz. Sitemiz size en uygun bilet fiyatını bulmak üzere görev yapmaktadır.

Trieste Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Trieste ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Trieste en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Trieste uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Trieste uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Trieste  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Trieste 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Trieste uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Trieste uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Trieste uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Trieste uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Trieste uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Trieste şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.