Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Belçika Uçak Biletleri


sell
En Uygun FiyatBrüksel - İstanbul
191.59 €
verified_user
En Uygun Fiyatlı HavayoluTürk Hava Yolları
TK
flight
En popüler havayolu

east

Türkiye Belçika Uçak Bilet Fiyatları

En uygun ucuz Türkiye Belçika gidiş - geliş uçak biletleri fırsatlarına göz at

Brüksel(BRU)
minimize
İstanbul(IST)
2.Kas.2022,Çar
192.00 €

Türkiye Belçika Uçuşları Hakkında Bilgiler

Belçika, Avrupa’nın batısında yer alan Benelüks olarak adlandırılan ülkelerden birisidir. Avrupa Birliği ve NATO’nun merkezleri burada bulunmaktadır. Ülkenin içinde yaşayanlar Felemenkçe, Almanca ve Fransızca konuşmaktadır. Yüzyıllar boyunca Romalılar, Flamanlar gibi birçok topluluk burada yaşamaktadır. Ülkenin batısında Atlas Okyanusu varken, Hollanda, Almanya, Fransa ve Lüksemburg ile sınırı mevcuttur. Ülke günümüzde gelişmişlik düzeyi en yüksek olanlardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Belçika uçak bileti alarak ülkeye gidecekler, yaz dönemini tercih etmelidir. Bu dönemde sıcaklıklar normal seviyede seyretmektedir. Ülke kış aylarında ılıman olurken yaz aylarında ortalama 19-20 derece hava sıcaklığına sahiptir. Batı bölgelerinde ılıman iklim etkili olan ülkenin iç kısımlarında karasal iklimin etkisi görülmektedir. Kış döneminde sıcaklıklar ortalama olarak 3-4 dereceye sahiptir.

Belçika ucuz uçak bileti ile seyahate çıkmak ülkeyi rahatça gezmenize yardımcı olan bir detaydır. Ülkenin ekonomik gücünün arkasında otomotiv, makine, işlenmiş elmas, tekstil, petrol ve plastik gibi endüstriler bulunmaktadır. Sanayi Devrimine ilk katılan medeniyetlerden birisi olmasının etkisiyle tarihsel açıdan bu noktada seviyesini yükseltmeyi başarmıştır. Ülke sınırları içerisinde birçok azınlık yaşamaktadır. Bunlar arasında Hollandalı, Türk, Fransız ve İtalyan en çok dikkat çeken azınlıklardır.

martiGo üzerinden uçak bileti alarak, ülkenin birbirinden farklı üç bölgesi olduğunu bilmelidir. Flaman bölgesi, Alman bölgesi ve Brüksel başkent bölgesi olarak ayrılan bu noktalarda farklı milletlerin ağırlıkları görülmektedir. Kültürel anlamda çok önemli bir merkez olan bölgede yıl boyunca çok sayıda konser, festival ve konser düzenlenmektedir. Ayrıca birçok siyasi anlaşma, toplantıda burada yapıldığı için milyonlarca insanı yıl boyunca misafir etmektedir.

Ülkenin başkenti olan Brüksel, sadece Belçika’nın değil aynı zamanda eski kıta olarak kabul edilen Avrupa’nın da merkezi olarak kabul edilir. Ülke sınırlarında Orta Çağ döneminden kalma birçok mimari eser bulunmaktadır. Bunların yanında çok sayıda müze ve sanat galerisi de burada yer alır. Yemek kültürü anlamında çok özel yemekler bulunmasa da dünyanın birçok mutfağının en iyi örneklerini gelişmiş şehirlerinde bulmak mümkündür. Ülke ulaşım altyapısı ve transit geçiş noktalarının son durağı olmasının da etkisiyle rahatça ulaşım yapılabilen bir ülkedir.

Belçika Hakkında Uçuş Bilgileri

Ucuz uçak bileti Belçika alarak farklı ülkelerden ulaşımına müsait bir ülkedir. Ülke sınırlarında 10 adet havaalanı bulunmaktadır. Yurt dışından ziyaret edeceklerin en çok ziyaret ettikleri liman Brüksel Havalimanı’dır. Ülkenin en büyük havalimanı olmasından dolayı bütün uçuşun merkezi olarak kabul edilmektedir.

Brüksel havalimanı içinde hizmet veren 39 farklı firma vardır. Bu firmalar sayesinde aktarmalı ve aktarmasız olarak dünyanın birçok şehrine ulaşmak mümkündür. Havalimanından dünyanın 25 farklı şehrine aktarmasız uçuş hizmeti bulunmaktadır. Buradan her hafta 200’e yakın uçuş yapılmaktadır. Bu uçuşların 150’den fazlası yurt dışına yapılmaktadır. Ülkeye ulaşmak için kullanılabilecek başlıca ulaşım noktası burası olarak kabul edilir.Türkiye Belçika Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Belçika uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde tek yön en ucuz bileti Türk Hava Yolları firmasında 2022-11-02 tarihinde 191.59  dur.

Belçika ülkesine uçan hava yolları hangileridir?add
Belçika uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Belçika uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.