Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available23.May.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Çad Uçak BiletleriTürkiye Çad Uçuşları Hakkında Bilgiler

Çad, Afrika'nın ortasında yer alan bir ülkedir. Sahra Çölü'nün etrafında yer alan ülke, hiçbir denize kıyısı yoktur. Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Kamerun, Nijerya, Libya ve Nijer ile sınır komşusudur.

Ülkenin en büyük şehri ve başkenti N'Djamena'dır. Fransızca ve Arapça resmi dilleridir. Ülke, Fransız sömürgesi olarak uzun yıllar kalmıştır ve Fransız kültürü, özellikle eğitim alanında hala etkisini göstermektedir.

Çad'da farklı etnik topluluklar bir arada yaşar. Müslüman Touboular en büyük etnik gruplarıdır. Ülkede Müslüman, Hristiyan ve diğer yerel dinlere inanan birçok topluluk da yaşamaktadır. Çad, tarih boyunca birçok kabul, topluluk ve millete ev sahipliği yapmıştır. İlk yerleşimler insanlık tarihi kadar eski çağlara dayanmaktadır. Ülkenin kuzey bölgesindeki elverişli hava ve yaşam koşulları, Çad topraklarının geçmişten günümüze önemli bir çekim noktası olmasında etkili faktörlerden biridir.

Petrol ve uranyum ticareti ile balıkçılık, Çad'ın en önemli geçim kaynakları arasındadır. Ancak Çad Gölü'nün küçülmesi ve kuraklaşma nedeniyle sınırlı alanlarda tarım ve balıkçılık yapmak daha da zorlaşmaktadır. Başlıca tarım ürünleri arasında pirinç, pamuk ve patates yer almaktadır.

Hava sıcaklığı yıl boyunca büyük bir fark göstermeyen Çad'da genellikle 22-25 derece arasında seyreder. Çad'ın kuzeyindeki tropikal iklim ve geniş ormanlar sayesinde hava genellikle ılımandır. Ancak kuzeydeki çöllerde sıcaklıklar daha yüksek olabilir.

Çad'ın mutfak kültürü, diğer Orta Afrika ülkeleriyle benzerlik gösterir. Kırmızı et ve hamur işleri ağırlıklı bir yemek alışkanlığına sahiptir. Kuzu eti ile hazırlanan yemeklere, buğday unu ile hazırlanan yerel ekmekler ve biber, soğan gibi sebzeler eşlik eder.

Çad'ı ziyaret edenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında salgın hastalıklar ve güvenlik gelir. Seyahate başlamadan önce ve sonunda mutlaka doktor kontrolünden geçilmesi, gerekli aşıların yaptırılması gerekmektedir.

Çad `daki en yaygın olarak kullanılan havalimanları:

 1. N'Djamena Uluslararası Havalimanı
 2. Abeche Uluslararası Havalimanı
 3. Sarh Havalimanı
 4. Moundou Havalimanı
 5. Faya-Largeau Havalimanı

N'Djamena Uluslararası Havalimanı, ülkenin başkenti N'Djamena'da yer alır ve ülkenin en büyük havalimanıdır. Abeche Uluslararası Havalimanı, ülkenin doğusunda yer alır ve Sudan sınırına yakındır. Sarh, Moundou ve Faya-Largeau havalimanları ise ülkenin diğer bölgelerinde yer alır.

 Uçuşlarınızın nihai hedefi ve tercihlerinize göre martıGO ile havalimanınları karşılaştırabilir online olarak Çad uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.Türkiye Çad Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Çad uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Çad için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Çad uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Çad uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Çad uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.