Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Danimarka Uçak Biletleri


sell
En Uygun FiyatKopenhag - İstanbul
204.18 €
verified_user
En Uygun Fiyatlı HavayoluTürk Hava Yolları
TK
flight
En popüler havayolu

east

Türkiye Danimarka Uçak Bilet Fiyatları

En uygun ucuz Türkiye Danimarka gidiş - geliş uçak biletleri fırsatlarına göz at

Kopenhag(CPH)
minimize
İstanbul(IST)
3.Kas.2022,Per
204.00 €

Türkiye Danimarka Uçuşları Hakkında Bilgiler

Danimarka, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan gelişmiş ülkelerden birisidir. Binlerce yıl eskiye dayanan geçmişi, gelişmiş ve güçlü ekonomisi, etrafının denizlerle çevrili coğrafyası ile dikkat çekici bir ülkedir. Yıllardır barışçıl bir şekilde izlediği politika, göçmenlere kapılarını açması, sakin ve huzurlu yaşamı tercih edenlerin uğrak noktası oluyor. Danimarka ucuz uçak bileti alıp, ülkenin güzelliklerini ve görülmesi gereken yerleri rahatça gezmenize imkan bulabilirsiniz.

Danimarka, Avrupa Birliğine 1973 yılında kabul edilen bir ülkedir. Ekonomisin güçlü olmasında teknik cihazlar, sağlık ürünleri, makine üretimi, denizcilik faaliyetleri öne çıkan detaylardır. Günümüzde yakın komşusu İsveç ve Almanya ile sınırları vardır. Faroe Adaları ve Grönland merkezi yönetim olarak bu ülkeye bağlı olan ancak özerkliğe sahip alanlardır. İzlanda’ya bağımsızlığı 1944 yılında vermiştir.

Danimarka’nın başkenti aynı zamanda en fazla turist çeken şehri Kopenhag’dır. Ülke nüfusunun dörtte biri bu metropol alanında yaşamaktadır. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin toplam kıyı uzunluğu 7.314 kilometredir. Ülkenin tarihi Viking dönemine kadar eskiye dayanmaktadır. Kuzey ülkesi olmasından dolayı ülkede çok fazla güneş görmek mümkün değildir. Kış aylarında sıcaklık 1 ile 4 derece arasında değişirken, yaz aylarında en yüksek sıcaklıklar 16-17 derece olarak biliniyor.

Damimarka uçak bileti alarak bu ülkeye gidecek olanların ülkenin kontrolünde olan 450’in üzerinde ada olduğunu bilmelidir. Ülkede yapı olarak iki adanın üzerine kurulmuştur. Küçük bir ülke olmasına rağmen bu kadar uzun kıyı şeridi olmasının nedeni bu adalara sahip olmasıdır. Ülkenin başkentinin yanında Aalborg, Arhus, Billund, Odense, Roskilde gibi şehirleri de vardır.

martiGo üzerinden uçak bileti alarak bu tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ülkeyi ziyaret etmek mümkündür. Ülkenin yemek kültürü genelde deniz ürünleri ve verimli topraklarda üretilen yeşilliklerle bezelidir. Yemek kültürü anlamında zengin olan bölgede, birbirinden farklı lezzetleri denemek mümkündür. Ülkede yıl boyunca çok sayıda karnaval, konser, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Birçok önemli sanatçıyı yıl boyunca ülkede görmek mümkündür.

Danimarka Hakkında Uçuş Bilgileri

Danimarka’ya seyahat etmek için tercih edilebilecek yollardan birisi hava yoludur. Ülkede faaliyet halinde olan 18 havaalanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en büyükleri uçuşa en müsait olanlar, aynı zamanda uluslararası uçuşa açık olanlardır.

·         Kopenhag Havalimanı (Kopenhag)

·         Billund Havalimanı (Billund)

·         Aalborg Havalimanı ( Aalborg)

·         Bornholm Airport (Bornholm)

·         Karup Airport (Karup)

Ülkeye hava yolu ile giriş için en büyük havalimanı başkentte yer almaktadır. Kopenhag Havalimanı içerisinde 45 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 35 farklı ülkesine aktarmasız olarak uçuş yapılabilmektedir. Haftalık olarak yurt dışı ve yurt içi olmak üzere 400’e yakın uçuş yapılmaktadır. Billund Havalimanından 18 farklı dünya şehrine aktarmasız uçuş yapılmaktadır. Burası aynı zamanda ikinci büyük havalimanıdır.

 Türkiye Danimarka Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Danimarka uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde tek yön en ucuz bileti Türk Hava Yolları firmasında 2022-11-03 tarihinde 204.18  dur.

Danimarka ülkesine uçan hava yolları hangileridir?add
Danimarka uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Danimarka uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.