Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available10.Ağu.2022,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Hirvatistan Uçak BiletleriTürkiye Hirvatistan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Hırvatistan, Avrupa’nın güneydoğusunda bulunan bir ülkedir. Balkanlar, Orta Avrupa ve Adriyatik Denizinin kesiştiği noktada bulunmaktadır. Ülkenin batısını Adriyatik Denizi oluştururken, kuzeyinde Slovenya, Kuzey doğusunda Macaristan, doğusunda Sırbistan ve güneydoğusunda Borsa Hersek ile sınırları bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Zagreb’tir. Yugoslavya’nın 1991 yılında dağılmasıyla bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahibi olan bir bölgede bulunan ülke tarihi ve doğasıyla dikkat çekmektedir. Üniter demokratik parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir.

Hırvatistan ucuz uçak bileti alarak gidilecek olan ülkenin resmi para birimi kuna’dır. Ülke refah seviyesi olarak Avrupa’da en önde gelen bölgelerden birisidir. Güçlü bir ekonomiye sahip olan ülkenin bu yapısını sanayi, madencilik, turizm ve tarım faaliyetleri oluşturmaktadır. Turizm ülke gelirinin %20’lik kısmını oluşturmaktadır. Bu duruma Adriyetik Denizi kıyısında bulunan küçük kasabaları, güzel şehirlerinin etkisi dikkat çekmektedir. Dubrovnik, Sibenik, Zadar, Rijeka, Fiume ve Opatija şehirleri bu noktada dikkat çeken yerlerdir. 4,5 milyon nüfusa sahip olan ülkede 20 farklı idari bölge bulunmaktadır.

Hırvatistan uçak bileti ile gidilecek ülkede genel olarak ılıman karasal iklimin etkisi görülmektedir. Sadece kıyı bölgelerinde Akdeniz ikliminin etkisi görülmektedir. Kış ayları kurak ve soğuk geçen ülkede yaz ayları sıcak geçmektedir. Bu nedenle ülke tüm yıl boyunca rahatça ziyaretçi çekmektedir. Ülkeye gelenler için çok sayıda farklı festival seçeneği bulunmaktadır. Crotia Müzik festivali, SONUS festivali, Geleneksel Hırvat müziği festivali yapılmaktadır. Bu festivallerde geleneksel kıyafetler giyilmekte, şarkılar söylenmekte ve eğlenceli zaman geçirilmektedir. Tatil bölgelerinde doğa ile tarihinin iç içe geçtiği noktalar misafirlerine fantastik bir tatil yapma imkanı sunmaktadır. Her şeyden uzakta sakin zaman geçirmek isteyenler için uğrak nokta olma özelliğine sahiptir.

martiGo üzerinden alınacak uçak bileti ile bu ülkeye gidenleri geniş bir mutfak kültürü karşılamaktadır. Her noktasında farklı bir lezzetin olduğu ülkenin sahil şeridinde Akdeniz mutfağının etkisi görülürken, iç kesimlerde daha çok Macar, Türk ve Avusturya mutfaklarının etkisi görülmektedir. Şarap konusunda dünyaca ünlü olmayı başarmış bir ülke olarak dikkat çekmektedir.

Hırvatistan Hakkında Uçuş Bilgileri

Ülkede çok sayıda havalimanı olmamakla birlikte bulunan havalimanları kapasiteleriyle dikkat çekmektedir. Toplam 8 havaalanının olduğu ülke özellikle turizm faaliyetlerinin yoğun olması nedeniyle hava trafiği açısından dikkat çekicidir.

·         Split Airport (Split)

·         Pleso Airport (Zagreb)

·         Dubrovnik Airport (Dubrovnik)

·         Pula Airport (Pula)

·         Zadar Airport (Zadar)

Ülkenin en büyük havalimanı Split şehrinde bulunan Split Airport olarak dikkat çeker. Bunda ülkenin en önemli turizm merkezi olmasının da etkisi vardır. 28 farklı şehre buradan aktarmasız uçuş gerçekleşmektedir. Başkentte bulunan Pleso Havalimanında da 17 farklı şehre aktarmasız gidilmektedir. Diğer havalimanlarının tamamında uluslararası uçuş imkanı insanlara sunulmaktadır. Bu sayede rahatça tatil için ziyarete açık bir ülke olarak görülmektedir.

 Türkiye Hirvatistan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Hirvatistan uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Hirvatistan ülkesine uçan hava yolları hangileridir?add
Hirvatistan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Hirvatistan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.