Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Macaristan Uçak BiletleriTürkiye Macaristan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Macaristan, Orta Avrupa olarak nitelendirilen bölgede kurulmuş olan bir devlettir. Ülke bulunduğu konum itibariyle Balkanlar ile Avrupa kıtası arasında bir birleşme noktası oluşturmaktadır. Macaristan’ın doğusunda Romanya ve Ukrayna, güneyinde Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya, batısında Avusturya, kuzeyinde Slovakya ile sınırları mevcuttur. Avrupa’nın en büyük gölü olan Balaton Gölü, Macar Denizi olarak isimlendirilir.

Macaristan uçak bileti ile çıkacağınız seyahatte birçok etnik grubun uyum içinde yaşadığı ülkede tatil yapabilirsiniz. Romanlar, Almanlar ve Slovaklar azınlık olarak ülkede yer alırken aynı şekilde farklı dinlere mensup insanlarda vardır. %67’lik kısmı Katolik, %28’lik kısmı Protestan, %3 Ortodoks ve %2’lik kısmı Yahudi vatandaşından oluşmaktadır. Ülke idari yapılanma olarak üç bölgeden oluşmaktadır. Orta Macaristan, Kuzey Macaristan ve Transdanubia olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Macaristan ucuz uçak bileti alarak ülkeyi ziyaret edeceklerin ilk tercih ettikleri nokta başkent Budapeşte oluyor. Geçmişi çok eskiye dayanan şehir içerisinde çok sayıda tarihi eseri, yapıyı ve doğal güzelliği bulundurmaktadır. Ülkenin merkezinden olmasından dolayı diğer noktalara ulaşmak da çok rahatça yapılabilmektedir. Budapeşte ile birlikte ülkede gezilebilecek diğer şehirlerarasında Szeged, Zala, Esztergom, Gyor, Debrecen, Szolnok ve Pecs gibi şehirlerde dikkat çekmektedir.

Macaristan 10 milyona yakın nüfusa sahip bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesi tamamen dağlarla ve vadilerle çevrilidir. Ülkenin orta bölümüyle Alföld isimli geniş bir ovaya sahiptir. Bu durum ülkenin su kaynakları ve tarım arazileri noktasında geniş alanlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında sıcaklık 25 derece ortalamaya sahipken, kış aylarında -2 ortalama olarak görülmektedir. Karasal iklim ülkeye hakimdir.

martiGo’dan alınan ucuz uçak bileti alarak üniter parlamenter cumhuriyet olarak yönetilen ülkenin tarihi 9. yüzyıla kadar gitmektedir. Ekonomik anlamda ihracata dayalı bir gelir kaynağına sahiptir. Elektronik eşyalar, nakliye araçlar ve makineler ekonomik gelirinin büyük bölümünü oluşturmaktadır. Ulaşım altyapısı konusunda gelişmiş olan ülkede su taşımacılığı da akarsular üzerinde yapılmaktadır.

Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönemler nisan, mayıs aylarıyla eylül ve ekim ayları olarak tavsiye edilir. Macar şarabı ve Goulash isimli yemek mutlaka denenmesi gereken mutfak lezzetleridir.

Macaristan Hakkında Uçuş Bilgileri

Macaristan’a ulaşmak için havayolunu tercih edecekler için ülkede uluslararası uçuşa açık iki adet bulunmaktadır. Bu havalimanları sayesinde dünyanın birçok şehrinden aktarma veya direkt olarak uçuş yapmak mümkündür.

·         Ferihegy Airport (Budapeşte)

·         Debrecen Airport (Debrecen)

Başkentte bulunan Ferihegy Airport ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Bu havalimanında 28 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 64 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuşlar yapılmaktadır. Haftada ortalama 200’e yakın yurt dışı uçuşu yapılmaktadır. Debrecen’de bulunan havalimanı da az olmakla birlikte uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. Ülke içerisinde havayolu diğer ulaşım seçeneklerine göre çok fazla tercih edilmemektedir.

 Türkiye Macaristan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Macaristan uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Macaristan ülkesine uçan hava yolları hangileridir?add
Macaristan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Macaristan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.