Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Norveç Uçak Biletleri


sell
En Uygun FiyatOslo - İstanbul
244.93 €
verified_user
En Uygun Fiyatlı HavayoluTürk Hava Yolları
TK
flight
En popüler havayolu

east

Türkiye Norveç Uçak Bilet Fiyatları

En uygun ucuz Türkiye Norveç gidiş - geliş uçak biletleri fırsatlarına göz at

Oslo(OSL)
minimize
İstanbul(IST)
20.Eki.2022,Per
245.00 €

Türkiye Norveç Uçuşları Hakkında Bilgiler

Norveç, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan ülkelerden birisidir. İskandivanya olarak bilinen yarımadada bulunan ülkelerden birisidir. Bu yarımadanın batısında binlerce kilometrelik kıyı şeridiyle dikkat çekmektedir. Barents Denizi’nden Kuzey Denizine kadar sahil şeridi uzanmaktadır. Ülkenin doğusunda yer alan İsveç en uzun sınır komşusudur. Bununla birlikte Finlandiya ve Rusya ile sınır komşulukları bulunmaktadır. 1945 yılında Alman işgalinden kurtularak bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Üniter, parlamenter monarşi ile yönetilen bir ülkedir.

Norveç uçak bileti alarak gidilecek ülkede 50 binin üzerinde ada vardır. Ülkenin sınırları içerisinde aynı zamanda binlerce irili ufaklı göl bulunmaktadır. Bu adalardan birçoğunda yaşam bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Oslo’dur. Ülkede 19 adet eyalet bulunmaktadır. En önemli şehirleri arasında Bergen, Sandnes, Trodheim, Sarpsborg, Drammen, Sakien, Tromso olarak sıralanmaktadır. Ülkenin kuzeyine gidildikçe nüfus oranı azalmaktadır. Ülkenin ekonomisi gelişmiştir. Ekonomisinin temelini yer altı kaynakları sağlamaktadır. Madencilik, orman ürünleri, balıkçılık, endüstri çalışmaları ülkenin en önemli ticari kalemleri olarak dikkat çekmektedir. Doğal kaynakları en iyi şekilde kullanan ülkeler arasında yer almaktadır. 5,5 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen dünyanın en güçlü 46. ekonomisi arasında yer almaktadır.

Norveç ucuz uçak bileti alarak gidilecek ülkede kıyı bölgeleri daha ılıman bir havaya sahiptir. Bunun nedeni Atlas Okyanusu üzerinden gelen Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisidir. Ancak iç kesimlerinde sert bir havaya sahiptir. Ülkede çok fazla tarım yapılacak nokta bulunmamaktadır. Bu anlamda dışa bağımlı bir ülkedir. Aralık ve Mart ayları çok soğuk geçmektedir. Bu dönem kış turizmi için alternatifler sunmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olmasının yanında en pahalı Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır.

martiGo üzerinden alınacak uçak bileti ile yaz döneminde doğal güzelliklerini görmek ve festivallere katılmak için ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Film, kültür, müzik ve farklı festivaller başkent başta olmak üzere yapılmaktadır. Turizm açısından en dikkat çekici aktivitesi Kuzey Işıklarını görme şansını sunuyor olmasıdır. Balıklar ve deniz mahsulleri ülkenin mutfağının temelini oluşturuyor. Somon füme ülkenin milli yemeği olarak kabul edilmektedir. Geyik kebabı, somon suşisi, çiftçi omleti ve lahanalı et haşlaması en özel yemeklerdir.

Norveç Hakkında Uçuş Bilgileri

Norveç adalarla ve göllerle çevrili bir ülke olmasına rağmen havayolu trafiği için farklı alternatifleri misafirlerine sunmaktadır. Ülkede uluslararası uçuşun yapıldığı 46 adet havalimanı vardır. Bunların en büyük başkentte yer almaktadır.

·         Oslo Airport (Oslo)

·         Tromso-Langnes Airport (Tromso)

·         Flesland Airport (Bergen)

·         Sola Airport (Stavanger)

·         Bodo Airport (Bodo)

Başkent Oslo’da bulunan havalimanı ülkenin en büyüğü olma özelliğine sahiptir. Burada 41 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Burada 47 farklı şehre aktarmasız bir şekilde uçuş hizmeti verilmektedir. Ülkede bulunan diğer havalimanlarından da aktarmasız uçuşlar yapılmaktadır.

 Türkiye Norveç Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Norveç uçak bileti ne kadar?remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde tek yön en ucuz bileti Türk Hava Yolları firmasında 2022-10-20 tarihinde 244.93  dur.

Norveç ülkesine uçan hava yolları hangileridir?add
Norveç uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Norveç uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.