Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available2.Mar.2024,Cmt
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Romanya Uçak BiletleriTürkiye Romanya Uçuşları Hakkında Bilgiler

Romanya, Avrupa kıtasının kuzeyinde, Balkanlar olarak bilinen bölgede yer alan bir ülkedir. Ülkenin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Bunun yanında doğrusunda Moldova ve Ukrayna, batısında Macaristan ve Sırbistan ile güneyinde Bulgaristan ile sınırı bulunmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda en büyük şehri Bükreş’tir. Ülkenin en önemli tatlı su kaynağı Tuna Nehri ve kolları ülkeyi dolaşmaktadır. Avrupa Birliği olan ülkenin en önemli şehirleri Bükreş ile birlikte Braşov, Kaloşvar, Temaşvar, Yaş, Craiova ve Köstence olarak sıralanmaktadır.

Köstence şehri aynı zamanda ülkenin en büyük ve en önemli liman şehri olma özelliğine sahiptir. Rumence resmi dil olan ülkede birçok dilde iyi seviyede konuşulmaktadır. Ortodoks inanca sahip olan ülkede Protestan ve Katolik halkta bulunmaktadır. Ülke geniş bir coğrafyaya yayılmasının etkisini iklimde göstermektedir. Karadeniz kıyısında ki ülkelerde ılıman iklim hakimken, diğer bölgelerde karasal iklimin hakimiyeti görülmektedir. Yaz aylarının ortalama sıcaklığı 23 ile 30 derece arasında değişmektedir. Kış ayları bazı bölgelerde çok soğuk geçmektedir. Deniz için genel turistler yaz dönemini tercih ederken, kış döneminde kayak severleri ağırlamaktadır.

Romanya uçak bileti alarak ziyaret edilecek olan ülkenin her bölgesinde tarım faaliyeti yapılmaktadır. Bu faaliyet aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu yollar birçok tarım ürünü ülkede üretilmektedir. Ekonominin %10’luk kısmı endüstri faaliyetlerinden oluşmaktadır. Hayvancılık ve balıkçılık faaliyetlerinin yanında Avrupa’nın Rusya’nın ardından en önemli petrol kaynağına sahip ülkesi olarak dikkat çekmektedir.

Romanya ucuz uçak bileti ile gidilecek olan ülkede tarihi dokuyu yerinde gezme şansı sunan çok sayıda şehri görebilirsiniz. Turizm ciddi anlamda ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Drakula Kalesi olarak bilinen Bran Kalesi ülkenin en çok ziyaret çeken noktasıdır. Ülkede kozmopolit bir ypaı mevcuttur. Türkler, Müslümanlar, Sırp, Ukrayna ve Slav medeniyetlerinin etkisi ülkede görülmektedir. Sınır komşusu olduğu ülkelerden etkilenen bir ülke olarak dikkat çekmektedir.

martiGo üzerinden alınacak ucuz uçak bileti ile gidilecek ülkede zengin bir mutfak ziyaretçileri beklemektedir. En ünlü yemekleri Tokituraya, Mititeiden, Mamaligaya’dır. Çay, Türk kahvesi en çok sevilen içecekler arasındadır. Aynı zamanda şarap üretimi noktasında misafirlerine çok sayıda seçenek sunulmaktadır. B’estfest, Film festivali, Dans festivali ve Gay festivali ülkenin eğlenceli aktiviteleridir.

Romanya Hakkında Uçuş Bilgileri

Romanya’ya havayolu ile ulaşmak mümkündür. Ülkede 12 adet havalimanı mevcuttur. Bunların hepsinden uluslararası ve aktarmasız uçuş yapılabilmektedir. Bunların en büyükleri aşağıda ki gibi sıralanmaktadır.

·         Otopeni Intl Airport (Bükreş)

·         Napoca Airport (Cluj-Napoca)

·         Iasi Airport (Iasi)

·         Timisoara Airport (Timisoara)

·         Bacau Airport (Bacau)

Bükreş’te bulunan Otopenti Intl Airport ülkenin en büyüğü olma özelliğine sahiptir. Burada 28 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Dünyanın 73 farklı şehrine buradan aktarmasız olarak uçuş imkanı sunulmaktadır. Haftalık olarak 600’e yakın uluslararası uçuş bu şehirden yapılmaktadır.

 Türkiye Romanya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Romanya uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Romanya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Romanya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Romanya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Romanya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.