Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available25.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Slovakya Uçak BiletleriTürkiye Slovakya Uçuşları Hakkında Bilgiler

Slovakya, Avrupa kıtasının doğusunda, Orta Avrupa olarak tabir edilen bölgede bulunan küçük bir ülkedir. Ülkenin başkenti aynı zamanda en gelişmiş şehri Bratislava’dır. Şehir ülkenin en batı noktasında, Avusturya sınırında yer almaktadır. Çekoslavakya’nın dağılması ile 1993 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkede çok sayıda doğal güzellik ve yeşil alan bulunmaktadır. Dağlık arazilerle kaplı olan ülkede yıl boyunca ılıman karasal iklim etkili olmaktadır. Karpatlar ülkenin en dikkat çekici coğrafi noktasıdır. Bu dağların arasında Tuna, Vah ve Hron nehirleri akmaktadır.

Slovakya uçak bileti sayesinde gidilecek olan ülkede kış ayları çok soğuk olurken, yaz aylarında hava sıcaklığı ortalama 20 derecenin üzerine çıkmaktadır. Ülkenin genel ekonomik yapısı tarım ve sanayiye dayalıdır. Pancar, tahıllar ve patates tarımsal faaliyetlerde sıklıkla dikilen ürünlerdir. Sanayi, makine gıda ürünleri konusunda yeterli çeşitliliğe sahiptir.

Ülkenin nüfusu 6 milyona yaklaşmış olup, nüfusun büyük bölümü Slovak kökenlidir. Ülkenin resmi dili Slovakça, halk tarafından kullanılmaktadır. Ülkenin 5 farklı ülkeyle kara sınırı vardır. Doğusunda Ukrayna, batısında Çekya ve Avusturya, kuzeyinde Polonya, Güneyinde Macaristan bulunmaktadır. Doğu Avrupa ve Batı Avrupa arasında bir geçiş noktası olması dolayısıyla dikkat çeken bir trafiğe sahiptir.

Slovakya ucuz uçak bileti ile tarihi 5. yüzyıla kadar dayanan ülkeye gidilebilir. Parlamenter cumhuriyet rejimi ile yönetilen ülkenin en büyük şehirleri Bratislava, Kosice, Poprad ve Spis’dir. Ülkede yıl boyunca çok sayıda festival gerçekleşmektedir. En ünlüsü Sanat Filmi Festivalidir. Noel, bağımsızlık günü ve yeni yıl gibi tarihler halk tarafından coşku ile kutlanmaktadır. Ülkenin mutfağında domuz eti tüm yemeklerde neredeyse kullanılmaktadır. Eğer bunu tercih etmiyorsanız sipariş verirken özellikle belirtmeniz gerekmektedir. Yemek kültüründe şarap ve tatlıların önemli bir yeri vardır. Bryndzove Hauisky isimli peynir ve patates kullanılarak yapılan yemek en ünlüsüdür.

martiGo’dan ucuz uçak bileti alarak bu ülkeye seyahat edecekler kış aylarında yapacakları gezilerinde kalın kıyafetler almaları tavsiye edilmektedir. Ülkenin en çok turist çeken noktası başkenttir. Buranın dışında başka noktaları ziyaret etmek isteyenler bölgeyi bilen birisiyle gezmesi tavsiye edilmektedir.

Slovakya Hakkında Uçuş Bilgileri

Slovakya uçuş hizmetleri konusunda ülke genelinde çok fazla seçenek sunmamaktadır. Bunda yüksek dağların ülkenin yarısını kaplamasının ve bir uçundan diğerine arabayla 6 saat gibi bir sürede gidilmesinin de etkisi vardır.

·         Ivanka Airport (Bratislava)

·         Poprad-Tatry Airport (Poprad)

·         Barca Airport (Kosice)

Ülkede bulunan üç adet havalimanı bu şekilde sıralanmaktadır. Başkentte bulunan Ivan Airport ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. 5 adet firmanın hizmet verdiği havalimanında 22 farklı dünya ülkesine aktarmasız uçuş yapılmaktadır. Bu havalimanından yurt dışına haftada 33 adet uçuş gerçekleşmektedir. Ülke içerisinde yerel uçuş halk tarafından çok fazla tercih edilen bir ulaşım yöntemi olarak kullanılmamaktadır.

 Türkiye Slovakya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Slovakya uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Slovakya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Slovakya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Slovakya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Slovakya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.