Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available5.Mar.2024,Sal
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkiye Yunanistan Uçak BiletleriTürkiye Yunanistan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Yunanistan, Avrupa kıtasının güney doğusunda yer alan bir ülkedir. Resmi adı Helen Cumhuriyeti, Yunanca adıysa Hellas olarak bilinmektedir. Yunan medeniyetinin geliştiği ve dünyayı etkilediği önemli bir nokta olarak bilinmektedir. Yarım adada konumlanan ülkeye ait çok sayıda ada bulunmaktadır. Akdeniz, Ege ve İyon deniziyle çevrili olan bir ülkedir. Ülkenin bulunduğu topraklara Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı devletleri hakim olmuştur. Ülkenin başkenti Atina’dır. Bunun yanında Selanik, Patras, Tırhala, Girit, Lamya, Kavala ve Kalamata en önemli şehirleridir.

Yunanistan uçak bileti ile gidilecek olan ülkede medeniyetlerin izleri hala yerinde durmaktadır. 2000 üzerinde adaya sahip olan ülkede bu adalarda 220’den fazlasında yerleşim bulunmaktadır. Diğer adaların birçoğu yerleşime uygun değildir. Korint Körfezi ülkeyi ikiye ayırmaktadır. Ülkenin tüm kara sınırları kuzeyinde yer almaktadır. Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye kara sınırı olduğu ülkelerdir. Ülkenin nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Nüfusun büyük çoğunluğu kıyı bölgelerde yaşamaktadır. Osmanlı İmparatorluğundan ayrıldıktan sonra 1830 yılında ülke olarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

Antik Yunan medeniyetine ev sahipliği yapan ülke günümüz Avrupa medeniyetinin temellerini oluşturması nedeniyle önemli bir tarihe sahiptir. Yunanistan ucuz uçak bileti alarak rahatça gidilebilen ülkenin tüm coğrafyasında Akdeniz iklimi etkilidir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçen ülkede, kış ayları çok sert geçmemekte ancak yüksek yerlerde kar yağı görülmektedir. Olimpos Dağı ülkenin en yüksek noktası olmasının yanında Yunan Mitolojisi açısından da tanrıların evi olarak kabul görmektedir. Ülke idari açıdan 13 farklı bölgeye ayrılmıştır. En önemlileri Attika ve Orta Makedonya olarak isimlendirilen yerlerdir. Halkın büyük kısmı Yunanlılardan oluşmakla birlikte farklı bölgelerinde birçok azınlık yaşam sürmektedir.

MartiGo üzerinden alınacak uçak bileti ile gidilecek ülke misafirlerine çok sayıda farklı eğlenceyi aynı anda sunmaktadır. Mutfak kültürü balık yemekleri, yeşillikler ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Komşularıyla bu konuda birçok benzerlik göstermektedir. Ülkenin milli içkisi olarak Uzo kabul edilmektedir. Ülke özellikle yaz döneminde Atina ve Selanik ile birlikte adalarında milyonlarca insanı misafir etmektedir. Şarap, zeytinyağı, hediyelik eşya çeşitleri gibi farklı ilginç hediyelik eşyalar alınabilecek bir ülkedir.

Yunanistan Hakkında Uçuş Bilgileri

Yunanistan üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmasının yanında havayolu ulaşımda yeterli seçeneğe sahiptir. Ülkede 38 adet havalimanı bulunmaktadır. Bunların en önemlileri ülkenin farklı noktalarında konumlanmaktadır.

·         Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı (Atina)

·         Makedonia Airport (Thessaloniki)

·         N. Kazantzakis Airport (Heraklion)

·         Diagoras Airport (Rodos)

·         Santorini Airport (Santorini)

Atina’da bulunan havalimanında 51 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 71 farklı şehrine direkt uçuş yapılmaktadır. Bu ülke havayolu trafiğinin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında Rodos ve Santorini gibi turizm noktalarında uluslararası uçuşa açık havalimanları da bulunması turizm açısından önemli bir katkı sağlamaktadır.Türkiye Yunanistan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Yunanistan uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Yunanistan için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Yunanistan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Yunanistan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Yunanistan uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.