Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available25.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Türkmenistan Uçak BiletleriTürkmenistan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Türkmenistan, Orta Asya'nın bir ülkesidir ve İran, Afganistan, Özbekistan ve Kazakistan ile komşudur. Kara Kum Çölü'nün büyük bir kısmı bu ülkede yer almaktadır. Ülkenin tarihi, İpek Yolu ve Türkmenlerin göçleri gibi faktörlere dayanır.

Başkenti Aşkabat olan Türkmenistan, dünyanın en büyük doğal gaz yataklarından birine sahiptir ve bu zengin kaynakları sayesinde ekonomik olarak gelişmektedir. Aşkabat'ta yer alan Tugrul Kalesi, Aşkabat Müzesi ve Şekerpamuk Etnografya Müzesi gibi turistik yerler ziyaret edilebilir.

Ülkenin doğusunda yer alan Türkmenbaşı şehri, Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır ve bu bölge, özellikle Avrasya ülkeleri arasındaki önemli bir bağlantı noktasıdır. Türkmenbaşı, Kaplancık Tabiat Parkı, Avaza turistik bölgesi ve Türkmenbaşı Havalimanı ile bilinir.

Türkmenistan'da yemek kültürü et, sebze, pirinç, bakliyat ve baharatlar gibi ürünlerle zenginleştirilir. Ashak, göbädi, gözleme, samsa ve kavurma gibi geleneksel yemekleri tadabilirsiniz.

Türkmenistan, Orta Asya'nın diğer ülkeleri gibi tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri ve geleneksel yemekleri keşfedilmeyi bekleyen bir ülkedir.

 

Türkmenistan 'da en yaygın olarak kullanılan havalimanları:

Türkmenistan'da toplam beş adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Bunlar şunlardır:

Aşkabat Uluslararası Havalimanı: Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta yer alan en büyük ve en yoğun havalimanıdır. Dünyanın birçok noktasından gelen pek çok havayolu buraya uçuş düzenlemektedir.

Türkmenbaşı Uluslararası Havalimanı: Türkmenistan'ın batısında Hazar Denizi kıyısında yer alan bu havalimanı, özellikle Türkmenbaşı şehrinin gelişimi ve turizmi için önemlidir.

Daşoguz Uluslararası Havalimanı: Türkmenistan'ın kuzeyinde yer alan Daşoguz şehrinde bulunmaktadır ve Orta Asya'daki diğer ülkelere yönelik uçuşlar için kullanılır.

Mary Uluslararası Havalimanı: Türkmenistan'ın doğusunda yer alan Mary şehrinde bulunan havalimanı, ülkenin diğer bölgelerine bağlantı sağlar.

Türkmenabat Uluslararası Havalimanı: Türkmenistan'ın kuzeybatısında yer alan Türkmenabat şehrinde bulunmaktadır ve özellikle Afganistan ve Kazakistan gibi ülkelere yönelik uçuşlar için kullanılır.

Uçuşlarınızın nihai hedefi ve tercihlerinize göre martıGO ile havalimanınları karşılaştırabilir online olarak Türkmenistan uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.

 Türkmenistan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Türkmenistan uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Türkmenistan için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Türkmenistan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Türkmenistan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Türkmenistan uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.