Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available20.Haz.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Ukrayna Uçak BiletleriUkrayna Uçuşları Hakkında Bilgiler

Ukrayna, Avrupa kıtasının doğusunda yer alan en büyük ülke olarak kabul edilir. Rusya ile Doğu Avrupa arasında tam olarak konumlanmış bir ülkedir. Doğusunda Rusya sınırı, kuzeyinde Belarus, güneyinde Karadeniz, batısında Polonya, Slovakya, Macaristan sınırı, güney batısında Moldova ve Romanya sınırları bulunmaktadır. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte 1991 bağımsızlığını kazanmış bir ülkedir. Ülkede 50 milyona yakın insan yaşamaktadır. %80’e yakın kısmı Ukraynalı vatandaşı %15 oranında Rus vatandaşı yaşamaktadır. Diğer azınlıklarda ülkede bulunmaktadır.

Ukrayna uçak bileti alarak gideceğiniz ülkenin isminin anlamı “sınır ülkesi” olarak bilinmektedir. Resmi dili Ukraynaca olsa da birçok bölgede 18 farklı dil tanınmış ve konuşulmaktadır. Ülke idari anlamda 26 farklı oblasta ayrılmıştır. Her oblastın kendi başkenti bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Kiev’dir. Bununla birlikte Lviv, Dnipro, Harkov, Donetks, Sivastopol ve Odessa ülkenin en önemli şehirleridir. Dinyeper Nehri ve göl alanları ülkeyi boydan boya geçmektedir. İçerisinde gemiler ile bağlantı yapılmaktadır. Ülkenin genelinde karasal iklim hakim olurken, Karadeniz’e yakın bölgelerinde ılıman bir iklim hakimdir. Yaz ayları sıcak, kış ayları soğuk geçmektedir. Özellikle de kuzey bölgelerinde kışlar çok sert geçmektedir.

Ukrayna ucuz uçak bileti ile gidilecek ülkenin ekonomisi ve siyasi yapısı SSCB’dan ayrıldığından beridir tam olarak oturmamıştır. Ülkenin en büyük gelir kaynağı yeraltı madenleri ve doğal gaz kaynaklarından elde edilmektedir. Bu noktada ticaret ve sanayi önemli oranda gelişmeyi başarmıştır. Kiev başta olmak üzere tarihi ve turistik şehirleri yakın çevresinde ciddi anlamda turist çekmektedir. Buda ciddi bir turizm geliri elde etmelerini sağlamaktadır. 

MartiGo ile alınacak ucuz uçak bileti ile gidilecek olan ülkenin birçok şehrinde çok hareketli bir gece hayatı misafirleri karşılamaktadır. Bunun yanında önemli tarihi noktaları olan bir şehirdir. Özellikle başkent Kiev, Odessa gibi şehirler tarihi noktalarıyla öne çıkmaktadır. Ülkeye gelenler genelde bu tarihi noktaları gezerken, geceleri bu eğlence noktalarını tercih etmektedir. Yemek kültüründe Rus yemeklerinin önemli bir etkisi vardır. Borsch çorbası en önemli lezzeti olarak sunulurken farklı et ve tavuk yemekleriyle de dikkat çekmektedir.

Ukrayna Hakkında Uçuş Bilgileri 

Ukrayna eğlence, tarihi alan ve gece hayatı anlamında farklı seçenekler sunan bir ülke olmasından dolayı havayoluyla rahatça ulaşılabilmektedir. Ülkede 9 adet uluslararası uçuş yapılabilen havalimanı bulunurken, bunların en önemli 5 tanesi aşağıda ki gibidir. 

 • Kiev-Borispol Airport (Kiev)

 • Kharkov Airport (Kharkiv)

 • Snilow Airport (Lviv)

 • Kiev-Zhulhany Airport (Kiev)

 • Odessa-Central Airport (Odessa)

 

Kiev ülkenin havayolu trafiğinin büyük bölümüne karşılık gelmektedir. Kiev ve çevresinde bulunan havalimanları ile dünyanın 29 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuş yapılabilmektedir. Ayrıca buralarda çok farklı havayolu şirketleri hizmet vererek ulaşımı kolay hale getirmektedir. Bunun nedeni ekonomik anlamda başkenti ülkenin en önemli noktası olmasının etkisi vardır.Ukrayna Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Ukrayna uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Ukrayna için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Ukrayna uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Ukrayna uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Ukrayna uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.