Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Ukrayna Uçak Bileti

Para birimi
UAH
En popüler havayoluMotor Sich Airlines
BaşkentKiev

Ucuz Ukrayna Uçak Bileti

Ukrayna Hakkında Bilgiler

Ukrayna, Avrupa kıtasının doğusunda yer alan en büyük ülke olarak kabul edilir. Rusya ile Doğu Avrupa arasında tam olarak konumlanmış bir ülkedir. Doğusunda Rusya sınırı, kuzeyinde Belarus, güneyinde Karadeniz, batısında Polonya, Slovakya, Macaristan sınırı, güney batısında Moldova ve Romanya sınırları bulunmaktadır. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte 1991 bağımsızlığını kazanmış bir ülkedir. Ülkede 50 milyona yakın insan yaşamaktadır. %80’e yakın kısmı Ukraynalı vatandaşı %15 oranında Rus vatandaşı yaşamaktadır. Diğer azınlıklarda ülkede bulunmaktadır.

Ukrayna uçak bileti alarak gideceğiniz ülkenin isminin anlamı “sınır ülkesi” olarak bilinmektedir. Resmi dili Ukraynaca olsa da birçok bölgede 18 farklı dil tanınmış ve konuşulmaktadır. Ülke idari anlamda 26 farklı oblasta ayrılmıştır. Her oblastın kendi başkenti bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Kiev’dir. Bununla birlikte Lviv, Dnipro, Harkov, Donetks, Sivastopol ve Odessa ülkenin en önemli şehirleridir. Dinyeper Nehri ve göl alanları ülkeyi boydan boya geçmektedir. İçerisinde gemiler ile bağlantı yapılmaktadır. Ülkenin genelinde karasal iklim hakim olurken, Karadeniz’e yakın bölgelerinde ılıman bir iklim hakimdir. Yaz ayları sıcak, kış ayları soğuk geçmektedir. Özellikle de kuzey bölgelerinde kışlar çok sert geçmektedir.

Ukrayna ucuz uçak bileti ile gidilecek ülkenin ekonomisi ve siyasi yapısı SSCB’dan ayrıldığından beridir tam olarak oturmamıştır. Ülkenin en büyük gelir kaynağı yeraltı madenleri ve doğal gaz kaynaklarından elde edilmektedir. Bu noktada ticaret ve sanayi önemli oranda gelişmeyi başarmıştır. Kiev başta olmak üzere tarihi ve turistik şehirleri yakın çevresinde ciddi anlamda turist çekmektedir. Buda ciddi bir turizm geliri elde etmelerini sağlamaktadır. 

MartiGo ile alınacak ucuz uçak bileti ile gidilecek olan ülkenin birçok şehrinde çok hareketli bir gece hayatı misafirleri karşılamaktadır. Bunun yanında önemli tarihi noktaları olan bir şehirdir. Özellikle başkent Kiev, Odessa gibi şehirler tarihi noktalarıyla öne çıkmaktadır. Ülkeye gelenler genelde bu tarihi noktaları gezerken, geceleri bu eğlence noktalarını tercih etmektedir. Yemek kültüründe Rus yemeklerinin önemli bir etkisi vardır. Borsch çorbası en önemli lezzeti olarak sunulurken farklı et ve tavuk yemekleriyle de dikkat çekmektedir.

Ukrayna Hakkında Uçuş Bilgileri 

Ukrayna eğlence, tarihi alan ve gece hayatı anlamında farklı seçenekler sunan bir ülke olmasından dolayı havayoluyla rahatça ulaşılabilmektedir. Ülkede 9 adet uluslararası uçuş yapılabilen havalimanı bulunurken, bunların en önemli 5 tanesi aşağıda ki gibidir. 

 • Kiev-Borispol Airport (Kiev)

 • Kharkov Airport (Kharkiv)

 • Snilow Airport (Lviv)

 • Kiev-Zhulhany Airport (Kiev)

 • Odessa-Central Airport (Odessa)

 

Kiev ülkenin havayolu trafiğinin büyük bölümüne karşılık gelmektedir. Kiev ve çevresinde bulunan havalimanları ile dünyanın 29 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuş yapılabilmektedir. Ayrıca buralarda çok farklı havayolu şirketleri hizmet vererek ulaşımı kolay hale getirmektedir. Bunun nedeni ekonomik anlamda başkenti ülkenin en önemli noktası olmasının etkisi vardır.

   Ukrayna Hakkında Sık Sorulanlar

   En ucuz Ukrayna uçak bileti ne kadar??

   martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Ukrayna için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

   Ukrayna uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

   Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

   Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

   Ülke

   Telefon Numarası

   Türkiye

   +90 850 840 62 91

   Avusturya

   +43 1 909 45 00

   Almanya

   +49 69 333 98 011

   Diğer Ülkeler

   +43 1 909 45 00

   Ukrayna uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

   Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Ukrayna uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.