Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Vaasa Uçak Bileti

Vaasa Hakkında Bilgiler

Vaasa seyahati planlayanlar Finlandiya’nın Ostrobothnia bölgesinin başkentine seyahat edeceklerdir. Finlandiya’nın batı kıyısında bulunan şehirin nüfusu yaklaşık olarak 67 bin kişi civarındadır. Şehirdeki nüfusun %70’i Fince konuşurken, %25’lik bölüm ise İsveççe konuşmaktadır. Şehre yakın çevre belediyelerde İsveççe konuşan nüfus daha yoğundur. Vaasa şehri Fin ve İsveç kültürünün yaşandığı İskandinav kentlerinden birisidir. Kentte en büyüğü Vaasa Üniversitesi olmak üzere üç büyük üniversite yer almaktadır. Şehirin en önemli geçim kaynağı endüstriyel fabrikalardır.  Ayrıca uygulamalı bilimler için 2 Üniversite daha Vaasa’da yer alır. Şehir alternatif yazımlar, siyasi kararlar ve dil kullanımı sebebiyle yıllar içerisinde birkaç kez ismini değiştirmiştir. 1606 yılında kurulan şehrin ilk adı Mustasaari veya Mussor olarak adlandırıldı. Ancak birkaç yıl sonra İsa soyunu onurlandırmak için şehrin ismi Wasa olarak değiştirildi. 1930’lu yıllardan sonra şehirde Fin nüfusu ciddi biçimde artış gösterdi. Şehir 17’inci yüzyılda deniz ticareti ve gemi yapımı gibi alanların öne çıkmasıyla gelişmeye başladı. Finlandiya'daki ilk kütüphanesi 1794'te Vaasa'da kuruldu. Future Film yapım şirketinin merkezi de Vaasa şehrinde bulunmaktadır.

 • Vaasa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Vaasa uçak bileti alanlar Vaasa Havalimanına iniş yapacaklardır. Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanında 2 araç park yeri bulunmaktadır. Bunlardan P1 kısa süreli parklar için, P2 ise uzun süreli parklar için ayrılmıştır. P2 otoparkında araç ısıtma olanağı da bulunmaktadır. Vaasa havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak gidebilirsiniz.  

  Otobüs

  Havalimanından 10 ve 4 numaralı otobüs hatları Sonbahar, Kış ve İlkbahar aylarında yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Şehirde sezonluk bilet, tek bilet ve değer kartı denilen kartlardan satın alabilirsiniz. Tek biletler otobüsün içerisinden de satın alınabilmektedir. Sezon biletleri 30 gün süresince tüm toplu taşıma araçlarına ücretsiz biniş hakkı vermektedir. Değer kartının ise içerisine istenen değerde bakiye yüklenebilmektedir. Sezonluk biletler ve değer kartları sadece üzerinde ismi yazılı olan kişiler tarafından kullanılabilirler.

  Taksi

  Taksiler tarifeli sefer saatlerinde havalimanının önünden çağırılabilir. Dilerseniz uçuşunuzdan önce taksi rezervasyonu yaptırabilirsiniz. İniş yaptığınızda birisi havalimanın içerisinde birisi dışında olmak üzere iki ücretsiz telefondan arayarak taksi çağırabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Havalimanı binasında birkaç araç kiralama firması bulunmaktadır. firmaların bazıları sadece önceden rezervasyon kabul etmektedir. Bu nedenle eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız, şehre uçmadan önce rezervasyon işlemlerinizi tamamlamanızda fayda bulunmaktadır. Havalimanında Avis, Hertz, Scandia Rent ve Europcar firmaları hizmet vermektedir.

 • Vaasa’da Gezilecek Yerler

  Vaasa ucuz uçak bileti alanlar Finlandiya’nın kültür ve turizm şehirlerinden birisine seyahat etmiş olacaklardır. Güney Finlandiya’da bulunan Vaasa şehri günü birlik bir turla rahatlıkla gezilebilecek yerlerden bir tanesidir. Şehirde birçok müze, katedral gibi tarihi yapıların yanı sıra bolca göl bulunmaktadır. Doğal güzellikler bakımından bölgenin en güzel şehirlerinden birisi olan Vaasa’de gezebileceğiniz sayısız mekan yer alır.   

  KUNTSI Modern Sanat Müzesi

  Kuntsi Modern Sanat Müzesi, Şubat 2007'de halka açıldı. Müzedeki temel koleksiyon, Finlandiya'daki çağdaş sanatın en önemli klasik koleksiyonlarından biri olan Kuntsi Vakfı'nın sanat koleksiyonudur. Finlandiya’dan ve farklı ülkelerden modern sanatçıların eserleri dönemsel olarak müzede sergilenmektedir.

  Stundars Müzesi ve Kültür Merkezi

  Korsholm'da bulunan Stundars müzesi; bir kır evi, bir okul, bir çiftlik kulübesi de dahil olmak üzere 70 bina içeren büyük bir açık hava müzesidir. Müzeyi ziyaret ettiğinizde Ostrobothnia'da bulunan kırsal alanda 20. yüzyılın başlangıcında yaşayabilirsiniz. Müze alanı ayrıca sanat stüdyolarına, bir baskı müzesine, el sanatları dükkanına, bir kafe'ye ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Burada ayrıca sanat sergileri ve kültür etkinlikleri düzenlenmektedir.

  Vaasa Markethall

  Vaasa'daki Pazar Salonu, 1902 yılından bu yana yerel spesiyalitelerden uluslararası egzotik ürünlere kadar lezzetli taze ürünler sunmaktadır. AW Stenfors tarafından planlanan Gotik tarzı Market Salonu, Vaasa'nın merkezindeki en değerli binalardan biridir. Ürün yelpazesi; gıdalardan gurme ürünlerine, yüksek kalitede hediyelik eşya ve el sanatları ürünlerine kadar her şeyi içerir. Burada, her süpermarkette bulamayacağınız pek çok şeyi bulabilirsiniz.

  Old Vaasa

  Bugünkü şehrin yaklaşık olarak 6 kilometre güney doğusunda Vaasa’nın 1852 yılında yakılan ilk kasabasından kalıntılar yer almaktadır. Yıkımdan kurtulabilen 18’inci yüzyıldan kalma kalıntılar arasından Korsholm Kilisesi denize yakın bir yerde tekrar inşa edildi. 14’üncü yüzyılda kurulan Korsholm Kalesinin bazı bölümleri hala ayakta ve Korsholm Kilisesi’nin batısında yer alıyor.

  Söderfjärden

  Vaasa’nın güneyinde Sundoma kırsalında, Söderfjärden adı verilen büyük bir ekili alan bulunur. Burası milyonlarca yıl önce bir meteorun düştüğü krater bölgelerinden bir tanesidir. Bir hayli ilginç olan bölge turistlerin gezi alanları arasında yer almaktadır.

  Vaasa City Library

  Finlandiya’nın ilk kütüphanesi olan Vaasa City Library 1794 tarihinde kurulmuştur. Şehirdeki mevcut kütüphane ise 1936 senesinde inşa edilmiştir. 2001 yılında bir yenileme çalışması yapılan kütüphanede hem eski hem de yeni bölümler yenilenerek genişletilmiştir.

 • Vaasa’da Ne Yenir?

  Bir öğrenci şehri olan Vaasa’da ayak üstü yemek yenecek bir çok mekan bulunmaktadır. geleneksel Fin yemeklerinin yapıldığı restoranların da bulunduğu şehir Fin ve İsveç kültürüyle harmanlanmış olduğu için yemek kültürü de bundan nasibini almıştır. Şehirde ağırlıklı olarak et, patates ve sebze tüketimi söz konusudur. Sığır eti, domuz eti, ren geyiği eti ve balık şehrin başlıca tükettiği etlerdir. Etlerle yapılan yemekler patates ve sebzelerle zenginleştirilmiştir. Şehirde ucuz hamburger, kebap ve pizza evi gibi mekanlar öğrencilerin uğrak yerleri arasındadır. Restoranlarda fajitalar, burgerler, kebap çeşitleri ve hatta suşi yenecek mekanlar bile bulunmaktadır. çok renkli bir yemek kültürüne sahip olan Vaasa’da en ünlü restoranlar; Amarillo, Thai House, Metro, Rolls, Bank Food & Wine, Brasserie & Bar Fondis, Magokoro gibi restoranlardır. Vaasa’da ünlü fast food zincirlerine de rastlayabilirsiniz.

 • Vaasa’da Kültür ve Eğlence

  Vaasa bir öğrenci şehri olması dolayısıyla eğlencenin yüksek dozajda olduğu yerlerden bir tanesidir. Özellikle üniversite kampüslerinde birçok farklı eğlence düzenlenmesi söz konusu olmaktadır. Eğlence parklarının yanı sıra geleneksel Fin hamamları Vaasa’da da bulunur. Şehirde birçok müze ve sanat merkezi yer almaktadır. Bu müzelerin arasında açık hava müzesi olan yerler de gezilebilecek alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehirde canlı müzik dinlemek isterseniz ziyaret edebileceğiniz iki yerden söz edilebilir. Bunlardan ilki, Doo-Bop Club’tır. Market Meydanı'nın kuzey ucundaki McDonald's'ın altındaki bir caz kulübü olan mekanda caz, soul ve funk türü müzikler dinlenebilmektedir. Diğer mekan ise Ritz’tir. Yerel ve ulusal kültürü sergilemek amacıyla burada çeşitli şovlar düzenlenmektedir. Şehirde spor olarak futbol ve buz hokeyi en revaçtaki aktivitelerdir. Vaasa’da alışveriş yapabileceğiniz merkezler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Loftet isimli dükkandan yerel el sanatları ürünleri satın alabilirsiniz. Vaasa’da her yıl yaz sonlarına doğru Korsholm Müzik Festivali düzenlenmektedir. Bundan başka şehirde; Vaasa Korosu Festivali, Sanat Gecesi ve Wasa By Night isimli festivaller yapılmaktadır.

  Finlandiya’nın öğrenci şehirlerinden birisi olan Vaasa’ya en uygun Vaasa uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak en iyi fiyatlı bileti bulabilir, rezervasyon işlemlerinizi tamamlayarak biletinizi satın alabilirsiniz.   

Vaasa Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Vaasa ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Vaasa en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Vaasa uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Vaasa uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Vaasa  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Vaasa 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Vaasa uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Vaasa uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Vaasa uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Vaasa uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Vaasa uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Vaasa şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.