Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Varna Uçak Bileti

Varna Hakkında Bilgiler

Varna, Karadeniz kıyısında bulunan ve balkanlar olarak isimlendirilen bölgenin incisi olarak görülen bir şehirdir. Hem balkanların içerisinde hem de Karadeniz’e kıyısı olan tarihi şehir bölgenin en çok turist çeken noktası olarak dikkat çekiyor. Şehrin etrafında 12 adet ilçe ile birlikte Osmanlı medeniyetten kalan çok sayıda tarihi eseri, müzeleri ve ticaret limanları ile yıl içerisinde milyonlarca insanı buraya çekmektedir. Sofya’nın ardından ülkenin en kalabalık ikinci şehri olarak dikkat çekmektedir.

Varna’da yaşam hala Osmanlı imparatorluğunun izlerini taşımaktadır. 500 yıl boyunca Osmanlılar tarafından yönetilen şehir 20. Yüzyılın başlarında ülkenin bağımsızlığını ilan etmesi ile birlikte Bulgaristan’a bağlanmıştır. Tarihi şehir yapısı nedeniyle 2019 yılında yapılan seçimle birlikte Avrupa Kültür Başkenti olarak belirlenmiştir. Şehirde yaşayanların büyük bölümü gelirlerini ticaret ve turizm faaliyetlerinden sağlamaktadır.  

Varna havalimanı şehir merkezinden uzakta daha içeride yer almaktadır. En hızlı ulaşım aracı olarak bilinen uçakların iniş noktasından merkeze 20 ile 30 dakika ile ulaşabilirsiniz. Ülkemizden farklı araçlar kullanarak da bu şehre ulaşma şansınız var. Ancak hem hızlı olması hem de basit bir şekilde seyahat edilmesi ile havalimanını tercih etmek daha mantıklı bir tercihtir.

 • Varna Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Varna seyahatiniz de ilk durak noktanız Varna uluslararası havalimanı olacaktır. Şehir merkezinden daha batıda bulunan havalimanının merkeze uzaklığı yaklaşık olarak 9 km’dir. Bu kısa mesafeyi kat edebilmeniz için farklı araçlardan yararlanma şansınız var. Bunlar arasında otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetleri ile merkeze ulaşabilirsiniz. Tercih edeceğiniz hizmete göre şehir merkezine 20 ile 40 dakika arasında süren yolculuklar ile ulaşabilirsiniz.

  Taksi

  Taksi hizmeti en hızlı ulaşım aracıdır. Havalimanın etrafından günün her anında taksi bulunacağı için beklemeyeceğinizi de hesaplarsak uçaktan indikten sonra dakikalar içerisinde kalacağınız otele ulaşabilirsiniz. Yalnız taksi hizmetini kullanırken dikkat etmeniz gereken taksimetrenin doğru çalışıp çalışmadığı olmasıdır. Taksicilerden bazıları bu konuda çok düzgün hizmet vermiyorlar.

  Otobüs

  Şehir merkezine ulaşımda ve şehir içerisinde ki seyahatleriniz de en çok noktaya giden toplu taşıma aracı otobüslerdir. Sadece 1 leva vererek otobüs hizmetini kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken otobüse bindikten sonra dahi biletinizi atmamanız olacaktır. Çünkü sık aralıklarla bilet kontrolü yapılmaktadır. Konaklayacağınız noktaya ulaşımda kullanabileceğiniz gibi turistik merkezleri görmek için otobüsle seyahat edebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz alternatif ulaşım araçlarından birisidir. Diğer seçeneklere göre pahalı bir tercih olsa da en keyifli ve konforlu tercih olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. Hem havalimanında hem de şehir içerisinde bu hizmeti veren firmalar bulunuyor. Varna seyahatinizden önce bu firmalar ile irtibata geçerek aracınızı rezerve edebilirsiniz.

 • Varna’da Gezilecek Yerler

  Varna Varna ucuz uçak bileti alarak ulaştığınız Bulgaristan’ın bu güzel kentinde görebileceğiniz ve gezebileceğiniz çok sayıda turistik nokta bulunuyor. Yüzyıllar öncesine dayanan tarihi binalar, deniz kenarında ki kumsallar, müzeler ve alternatif noktalar bakımından turistlerin çok sevdikleri şehirlerden birisidir. Varna seyahatinizin verimli geçmesini istiyorsanız gezeceğiniz noktaları mantıklı bir sıralama ile ziyaret etmelisiniz. En çok ziyaretçi çeken noktaları ve bunlar hakkındaki detaylı bilgileri sizler ile paylaşma çalışacağız.

  Varna Arkeoloji Müzesi

  Ülkenin kuzeydoğu bölgesinde yapılan arkeolojik kazılarda elde edilen tüm kalıntıların sergilendiği bir müzedir. 1901 yılında kurulan müze günümüzde 2150 metre kare sergi alanı ile hizmet vermektedir. Bulgarların tarihini ve bu topraklarda yaşayan insanların tarihi hakkında bilgi almak isteyenler zengin bir koleksiyona sahip üç katlı müzeyi mutlaka ziyaret etmelidir. Girişi ücretli olan müze şehir merkezine 10 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezinde ki müzeler arasında en çok ziyaretçi çeken olduğunu da ekleyelim.

  Mother of God Cathedral

  Şehrin sembolleri arasında bulunan bir katedraldir. Varna şehrinin en önemli meydanı olarak kabul edilen Cyril anda Methodius da yer almaktadır. Katedrale çıkmak için 133 basamaktan oluşan merdiveni tırmanmanız gerekiyor. Hem katedrali görmüş oluyor hem de Varna şehrinin güzel bir manzarasını izleme fırsatını elde ediyorsunuz. Ülkenin ikinci büyük katedrali olma özelliğine sahiptir. Büyüleyici bir görüntüsü vardır. Hem iç hem dış mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Katedralin içerisinde 1500 kilo olan bir çan yer almaktadır.

  Evksinograd Sarayı

  1800’lü yıllarda Viyana’lı bir mimar tarafından tasarlanarak şehrin sembolleri arasında sayılan bir binadır. Saraya verilen isim olan Ekvsinograd deniz kıyısında bulunan konuk sever kent anlamına gelerek Varna’yı anlatmaktadır. Sarayın girişinde ki harika peyzaj çalışmaları ile dikkat çeken bahçe bulunmaktadır. İçerisinde önemli devlet toplantıların yapıldığı aynalı salonla birlikte, beyaz ve Çin adı verilen salonlar bulunmaktadır. Merkeze çok yakın bir noktada bulunan sarayı beğeneceğiniz konusunda eminiz. 

  Zlatni Pyasatsi – Altın Kumlar

  Ülkenin en ünlü tatil noktasıdır. Burayı görmeden Varna’da tatil yaptığınızı söylememeniz gerekiyor. Karadeniz kıyısında bulunan bu noktada altın rengine sahip ince kumları ile bu ismi almıştır. Çok sayıda mavi bayrağa sahip plajın bulunduğu, termal sularla çevrili ve harika doğası ile insanların huzur içerisinde tatil yapma fırsatı sunulan bir noktadır. Varna şehir merkezine 17 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden hareket eden tren ile belirli bir süre seyahat ettikten sonra ineceğiniz duraktan birkaç adet otobüse binerek bu güzel ve rahatlatıcı noktaya ulaşabilirsiniz. 409 numaralı otobüsler Varna havalimanından Altın Kumlar bölgesine direkt olarak seyahat etmektedir.

  Pobiti Kamani

  Çok az kişi tarafından bilinen ancak tarihi önemi çok eski olan taş orman olarak da bilinen bir bölgedir. Taş oramı denilmesini nedeni bölgede bulunan taşların 6 metreye kadar boylarının uzuyor olmasıdır. Taş sütunların içerisinde farklı canlıların fosilleri de bulunmuştur. Günümüzde hala sütunların insan eliyle mi yoksa doğal olarak mı oluştuğu tartışılmaktadır. 50 milyon öncesinde deniz altında oluşarak günümüze kadar geldiği savunanların sayısı çok fazladır. Kireç taşının zaman içerisinde erozyona uğrayarak bu görünümü aldığını söyleyebiliriz. Yağmur, rüzgar, kırılmaların etkisi ile günümüz de ki son halini almıştır. 1 km uzunluğunda taş ormana giderek ilginç bir deneyim sahibi olabilirsiniz.

  Varna Plajı

  Yaz döneminde şehri ziyaret edecekler için kesinlikle uğranılması gereken yerlerden birisidir. Sea Garden adı verilen ormanlık bir alanın devamında yer almaktadır. Yeşil, sarı ve mavinin birleştiği fantastik bir tatil noktasıdır. Çok uzun bir sahil şeridinde deniz girmek, eğlenmek, dinlenmek ve akşamüzeri harika manzaraya karşı yürüyüşe çıkmak sizleri mutlu edecektir.

 • Varna’de Ne Yenir?

  Varna Varna en ucuz uçak bileti alarak gideceğiniz bu güzel Bulgaristan şehrinde harika yemekler sizleri bekliyor olacak. Osmanlı mutfağının hala etkilerinin görüldüğü kentte Akdeniz ve Slav mutfak kültürünün de etkileri hissedilmektedir. En çok tercih edilen yemekler et ve sebzelerde yapılmaktadır. Baharat olarak kekik ve nane her yemekte kullanıldığı gibi, süt ve sarımsak da sürekli tercih edilmektedir. Genelde buraya giden Türkler mutfakların benzerliği nedeniyle zorluk çekmemektedir. Yemekler sıra ile çorba ile başlar arasından et ve sebze yemekleri servis edilir. Kızartma, dolma ve sarmaları bize çok benzerdir.

 • Varna’de Kültür ve Eğlence

  Varna eğlence yerleri konusunda ziyaretçilerine farklı seçenekler sunan bir şehirdir. Öğrencilerin bol olması ve tatil bölgesi olarak bilinen şehirde çok sayıda gece kulübü ve bar bulunmaktadır. Burada ki eğlence yerlerin sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Uygun fiyatları ile dikkat çeken mekanlar Planet, 4AS PIK, El Gordo, Horizont ve Cheers bunlardan birkaç tanesidir.

  Güzel ve dinlendirici bir tatil için en uygun Varna uçak biletini yaz döneminde almak en mantıklı tercih olarak öne çıkmaktadır.

Varna Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Varna ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Varna en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Varna uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Varna uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Varna  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Varna 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Varna uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Varna uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Varna uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Varna uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Varna uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Varna şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.