Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Varsova Uçak Bileti

Varsova Hakkında Bilgiler

Varsova arasında seyahat planlayanlar ülkenin başkenti ve en önemli şehrine gideceklerini unutmamalıdırlar. Polonya’nın başkenti Varşova’nın yüzölçümü 517 kilometrekaredir. Varşova nüfus yoğunluğu bakımından da en kalabalık şehirdir. Nüfusu ise kent merkezi olarak, yaklaşık 1.720 bin kişi civarındadır. Burada konuşulan dil Lehçedir. Varşova bölgesel olarak, yani metropolitan bölge olarak 6. 100.43 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Varşova dünyanın en önemli şehirlerinden biridir ancak ne yazıktır ki 2. Dünya savaşının en yıkıcı olayları da burada gerçekleşmiştir. Neredeyse kendin yüzde 80’i yıkılmış bir haldeyken, daha sonraki yıllarda toparlanmış ve yeniden inşa edilmiştir.

 • Chopin Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Varsova uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı olarak gerçekleştireceklerdir. Varşova havaalanın kent merkezine uzaklığı 10 kilometredir ve ulaşımı kolaydır. Ayrıca Polonya’nın başkenti Varşova’da ulaşım ağı gelişkindir. Şehir bir ağ gibi, metro ve tramvay sistemi ile donatılmıştır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak için birçok yol mevcuttur. Metro ve tramvay dışında, otobüs, taksi ve araç kiralama yöntemlerinden birini kullanarak kent merkezine ulaşmanız kolaydır.

  Otobüs

  Varşova toplu taşıma araçları bakımından çok gelişkin bir şehirdir. Otobüs sayı ve seferleri yanında metro şehir içi ulaşım açışından büyük kolaylık sağlamaktadır. Otobüsler havaalanı ile şehir merkezine arasında çalışmaktadır. Havaalanı ve şehir merkezinde 175 -188 ve N32(Gece)çalışmaktadır. Ayrıca 148 numaralı ek bir hat vardır. Bunun dışında metro ile bağlantılı 331 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Bilet fiyatları tam bilet tek yöne olarak 3.40 Zloty olarak belirlenmiştir. Bu biletleri otobüs şoföründen alacağınız gibi otomatik bilet makinelerinden de alabilirsiniz. Ayrıca metro ile şehir merkezine bir gün boyunca kullanacağınız biletler 26 Zloty gibi bir fiyatla satılmaktadır. Tüm toplu taşıma araçlarında bu belitleri kullanmanız mümkündür.

  Taksi

  Varşova Havaalanından kent merkezlerine taksilerle gidebilirsiniz. Havaalanında taksiler bulunmaktadır. Varşova havaalanında bulunan; Ele taksi’ye +48 22 811 11 11 numaralı telefondan, Super Taksi’ye +48 22 196 22 numaralı telefondan, Sawa taksi’ye +48 22 644 44 44 numaralı telefondan ulaşıp, hizmet almanız mümkündür.

  Araç Kiralama

  Varşova Havaalanından kent merkezine gitmenin en iyi yollarından biri de araç kiralama yöntemidir. Bunun için havaalanı varış bölümünde bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirisiniz. Bu alanda; Avis, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, Panek, Sext, Ekspres Car Hire vb. gibi araba kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Varşova’da Gezilecek Yerler

  Polonya tarihi, turistik ve doğasıyla gezilip, görülecek yerlerin başında gelmektedir. Varsova  ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir seyahat yapmış olacaksınız. Polonya genel olarak 2. Dünya savaşının yıkımını büyük bir oranda yaşamış olmasına rağmen, ilerleyen yıllarda kendini yenileyerek önemli bir ülke haline gelmiştir. Varşova bu büyük yıkımdan kendisine düşün payı fazlasıyla almıştır. Varşova’nın en önemli turistik bölgelerinden biri eski şehrin bulunduğu bölge olan Stare Miasto adlı bölgedir. Tarihi birçok yapı ve alan genellikle burada bulunur. Varşova’da bu bölgeyi gezmenizi kesinlikle öneririz.

  Krallık Kalesi (Zamek Krolewski)

  Polonya’nın bir dönemler yönetim yerlerinden biri iolan Zamek Krolewsk 13.yüzyılda yapılmıştır. Varşova’nın eski kent olarak bilinen bölgesindedir. Bu yapıda 2. Dünya savaşında yıkıma uğramış ancak yeniden yapılan bina daha sonraki yıllarda hizmete açılmıştır. Binanın içinde kraliyet odalarında o dönemin eşyalarını görmeniz mümkündür.

  Kültür, Bilim Sarayı (Palac Kultury i Nauki)

  Kültür, Bilim Sarayı, Varşova’nın simgesi halindedir. Çünkü şehrin en yüksek yapısı konumunu hala sürdürmektedir. Kültür ve Bilim Sarayı 230.5 metre yüksekliğinde ve 42 katlı olarak inşa edilmiştir. Sovyet döneminde yapılan bu bina kent merkezinin göbeği diyebileceğimiz bir yerdedir. Bu merkezi konumu ve bölgenin her tarafından görülmesi nedeniyle, Varşova’yı buradan izlemek tadına doyum olamaz bir keyif sunmaktadır. Bu yapı aynı zamanda işlevsen bir binadır. Bu binada tiyatro oyunları, sergiler, konserler ve içinde bulunan minik alış-veriş merkezi sayesinde hala canlı bir özelliğe sahiptir.

  Eski Kent (Stare Miasto)

  Stare Miasto, Varşova’nın kurulu olduğu eski bölgedir. Bu bölge tarihi yapıları, heykelleri ve şehircilik tarihi nedeniyle Unesco tarafından Dünye kültür mirası listesine alınmıştır. Aslında bu bölge 2. Dünya savaşı yıllarında savaşın etkisiyle büyük yıkım yaşamasına rağmen, 80’li yıllardan itibaren yapılan yenileme çalışmaları sayesinde büyük bir oranda kurtarılmıştır.

  Chopin Müzesi (Prydreryk Chopin Museum)

  Frederic Chopin müzesi, ünlü müzik adamı Chopin adına kurulmuş bir müzedir. 1954 yılında kurulmuş ve Chopin’in yaşatılması amacıyla müze haline getirilmiş bir yapıdır. Aslında müzenin ilk kuruluş çalışmaları Chopin enstitüsü aracılıyla kurulmuştu ve daha sonraki yıllarda birçok materyal toplanarak, fotograflardan ve bestecinin elyazmalarından vb. bir kütüphane koleksiyonu oluşturulmuştur. 1945 yınanda ile Chopin Enstitüsü Zgoda caddesinede bulunan yerinde açıldı. En nihayetinde 1953 yılında Ostrogski sarayında daimi bir müze olarak oluşturulmuştur. Chopin müzesi Polonya için günümüzde önemli bir yere sahiptir.

  Büyük Tiyatro (Teatr Wielki)

  Avrupa’nın neredeyse en büyük tiyatrolarından biri olarak 1883 yılında inşa edilmiş bir tiyatro yapısıdır. Daha önce yerinde başka bir bina bulunuyordu o binanın yerine mimar Antonio Corazzi ve Chrystian Fiotr Aigner ve Bohdan Marconi tarafından 8 yıl süren yapım çalışmalarından sonra bitirilmiş ve hizmete açılmıştır. Bu yapı daha sonra savaş yıllarında birtakım zararlar gördü ama 1945 ila 1965 yıllarına kadar süren bir restorasyon dönemi geçirdi. 1965 yılında tekrar hizmete açıldı. Tarihsel olarak bakıldığında Polonya tarihsel olarak bakıldığında opera alanında dünyanın en önemli merkezi konumundaydı. Bu yapının varlığı bu sanat merkezi olma özelliğini kanıtlar niteliktedir.

  Varşova İsyan Müzesi (Warsaw Uprising Museum)

  Müze 2. Dünya savaşının büyük yıkım yarattığı ve binlerce insanın öldüğü bu felaketin hafızalardan silinmemesi ve tarihe tanıklık etmesi açısından oluşturulmuştur. Nazilere karşı Varşova ayaklanmasına adınmış bir müzedir. Daha önceleri 40’lardan sonra çalışmaları başlamış ancak 1983 yılında açılışı yapılabilmiştir. Ancak müze binasının yapılışı ise 2004 yılında tamamlanarak 60. Yılında açılmıştır. Müzenin en önemli özelliği ayaklanma tarihini, ayaklanmaya öncülük edenlerin yeraltında yürüttükleri mücadeleleri, onların kullandığı silahları, belgeleri ve tanıklıkları bir kayıt altında toplamak ve tarihe sunmak oluşturur.

  Powazki Merazlığı (Powazki Cemetery)

  Powazki Mezarlığı 1790 da kurulmuş bir mezarlıktır. Bu bakımdan tarihi çok eskilere dayanır ve Polonya’nın birçok ünlü kişisinin mezarının bulundu bir alandır. Mezarlık Varşova’nın Wola ilçesindedir. Burada gömülen ünlüler arasında, ünlü besteci Chopin’in ailesinin tamamı, ünlü sinema yönetmeni Krzysztof Kieslowski, heykeltıraş Henryk Kuna, Ressam Stanislaw Maslowski, yazar Pola Gojawiczynska vb. gibi sanatçı ve yazarlar vardır.

 • Varşova’da Ne Yenir?

  Varşova’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Varşova’da afiyetle bir yemek ihtiyacı duyduğunuzda gidebileceğiniz birkaç restoran ismini belirtmek gerekirse; Amber Room, Polska Rozana, InAzia, delicja Polska, Same Krafty, Stara Kamienica, Krowarzywa Vegan Burger, Momencik, Maka i Woda, Hoza, Gosciniec Polskie Pierogi, Przy Zamku, Nolita restaurant, Restauracja Dom Polski vb. gibi retoranları belirtebiliriz.

 • Varşova’da Kültür ve Eğlence

  Varşova eğlence yerleri çok çeşitli ve renklidir. Varşova’da gece bir yerlere çıkıp, bir şeyler içmek istediğinizde eğleneceğinizi garanti edebiliriz.  Genellikle Varşova’da eğlence mekanları kentin Eski bölümünde bulunur. Özellikle Srodmiescie bölgesi olarak bilinen bu bölgede birçok bar ve pub mevcuttur. Varşova’da size; Hulakula bar, Coctail Bar Max, Klar, Berlin Warszawa Ekspres, Warsaw Pub Crawl, Pub Lolek, Jabeerwocky Craft Beer Pub, Zielona GeS Pub, Elegancki Bolek Pub, Pub Pod Mosteczkiem vb. gibi mekanları tavsiye edebiliriz.  Polonya’nın başkenti olan Varşova’ya seyahat etmek için en uygun Varşova (F.Chopin) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Varsova Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Varsova ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Varsova en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Varsova uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Varsova uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Varsova  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Varsova 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Varsova uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Varsova uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Varsova uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Varsova uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Varsova uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Varsova şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.