Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Venedik Uçak Bileti

Venedik Hakkında Bilgiler

MartiGo ile  en uygun fiyatlı Venedik arasında seyahat eden kişiler genellikle turistik amaçlarla bu şehre gitmektedir. Dünyanın en romantik şehirlerinden bir tanesi olarak kabul edilen Venedik, aşıklar şehri olarak turizm açısından İtalya’nın en gözde mekanlarından bir tanesidir. Su kanalları ve tarihi binaların yer aldığı bu kent dünya üzerindeki en ilginç şehirlerden birisidir. Venedikte yaklaşık olarak 150 kanal, 400 köprü bulunmakta ve şehir 118 adacıktan oluşmaktadır. Bir ada şehir olarak adlandırılan kentte adalar köprülerle birbirine bağlanmış durumdadır. Bu köprülerden en meşhuru Rialto Köprüsü’dür. Venedik fotoğraflarının birçoğunda bu köprü görülmektedir. Şehirdeki en büyük kanal ise 3800 metre uzunluğa sahip olan büyük kanaldır.

Venedikte yapılan turistik geziler içerisinde en popüler olanı kanalların içerisinde gondolla gezmektir. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Venedik’te 600 yıllık tarihe sahip sayısız eser bulunmaktadır. Şehirde zaman zaman aşırı yağışların meydana getirdiği su taşkınları yaşanmaktadır. Bu taşkınlar sırasında ünlü San Marco meydanı bile sular altında kalmaktadır. Şehirde camdan yapılmış biblolar ve Venedik maskeleri oldukça meşhurdur.

 • Venedik Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Venedik kentinde Marco Polo havaliamanı ve Treviso havalimanı bulunmaktadır. Ancak Venedik uçak bileti satın alan kişiler de dahil olmak üzere hemen tüm uçuşlar Marco Polo Havalimanına gerçekleşmektedir. Havalimanına ünlü İtalyan gezgin Marco Polo’nun ismi verilmiştir. Bu havalimanı İtalya’daki en yoğun uçuşların yapıldığı beşinci havalimanıdır. Marco Polo havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi, deniz otobüsü, su taksi ve araç kiralama hizmeti alarak gidilebilir.

  Otobüs

  Marco Polo havalimanından şehir merkezine belediye tarafından işletilen ACTV otobüsleri veya özel olarak işletilen ATVO otobüsleri ile gidilebilir. Otobüsler Roma Meydanı ve Marco Polo Havaalanı arasında 04.00 – 24.00 saatlerinde haftanın hergünü çalışmaktadır. Havaalanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Biletler havaalanındaki otomatlardan temin edilebilir. Marco Polo havalimanından hareket eden ilk otobüs sabah 07.50’de, sonuncusu ise 23.50’de sefer düzenlemektedir.

  Deniz Otobüsü

  İtalya’da Vaporetto olarak adlandırılan deniz otobüsleri Alinlunga şirketi tarafından işletilmektedir. Deniz otobüslerine binerek şehre seyahat etmek isteyen kişiler Venedik’in havasını ilk anda almaya başlayacaklardır. Mavi, kırmızı ve turuncu olmak üzere üç ayrı hatta çalışan bu araçlardan hangisine bineceğiniz gideceğiniz güzergaha göre değişmektedir. Bu sebeple havalimanına iniş yapmadan önce hangi hatta binmeniz gerektiğini ve inmeniz gereken durağı kalacağınız otele sormanızda fayda bulunmaktadır. Yolculuk deniz otobüslerinde karadan seyahat eden otobüslere göre daha uzun bir sürede gerçekleşmektedir. İnilecek yere göre değişmekle birlikte deniz otobüsleriyle şehre gitmek bir saatin üzerinde bir vakit almaktadır. Biletler havalimanında inilen terminalden temin edilebilir. Terminal çıkışından on dakika yürüyerek deniz otobüslerinin kalktığı yere ulaşmak mümkündür.

  Taksi

  Marco Polo havalimanında Radio Taxi isimli bir taksi şirketi hizmet vermektedir. Firmadan iniş öncesi rezervasyon yaptırarak daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

  Su Taksi

  Havalimanından Venedik’e gidebilmek için en şık ve en pahalı seyahat yöntemi su taksilerdir. Kanal üzerinden seyahat eden bu taksilere önceden rezervasyon yaptırmanız halinde ücretlerinde bir miktar inidirim olabilmektedir. Su taksiler normal taksilerin iki katı kadar ücretle çalışmaktadır.

  Araç Kiralama

  Marco Polo havalimanı geliş terminalinde araç kiralam hizmeti veren yerel ve uluslararası kiralama şirketleri bulunmaktadır. Europcar, Avis, Maggiore, Sixt, Hertz, Autoeuropa, AutoviA, Lacauto firmalarından kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ancak araç kiralamak Venedik merkeze gidecek kişiler için cazip değildir. Zira Venedik merkeze araç alınmamaktadır. Kiralanan araçların Roma Meydanında bulunan otoparka bırakılmaları gerekmektedir.

 • Venedik’te Gezilecek Yerler

  Venedik ucuz uçak bileti bulabilmek için direkt uçuşlar üzerinden arama yapılması yerinde olacaktır. Tarihin ve günümüzün en ünlü şehirlerden bir tanesi olan Venedik, dünya üzerinde mutlaka görülmesi gereken kentlerden bir tanesidir. Venedik; kanalları birleştiren muhteşem köprüleri, tarihi binaları ve hiç bitmeyen sanat faaliyetleriyle dünyadaki en cazip turizm merkezlerinden bir tanesidir. Venedik’in masalsı atmosferinde kaybolarak en ünlü yerlerini ziyaret etmeyi unutmamanız için Venedik’te mutlaka gezilmesi gereken yerler listesine bir göz atın.

  Büyük Kanal

  Büyük Kanal Venedik’teki en ünlü kanaldır. Şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan Büyük Kanal’a genellikle gondollarla gidilse de deniz otobüsü ve deniz taksiyle de burada gezme şansı elde edilebilir. Kanalın bir ucu Santa Lucia demiryoluna yakın olan Venedik denizkulağında, diğer ucu ise Saint Mark Basin içinde yer almaktadır. Büyük Kanal tam orta bölümünde S şeklini almaktadır. 3.800 metre uzunluğa ve 5 metre derinliğe sahiptir. Kanalın kıyısında 170’ın üzerinde tarihi ve sanatsal değeri bulunan yapı göze çarpar. Bu yapıların çoğu 13. Ve 18. Yüzyıldan kalmıştır ve Venedik Cumhuriyetinin döneminde ne kadar refah ve sanat merkezi bir şehir olduğunu göstermektedir.

  Palazzo Ducale

  Dükler Sarayı manasına gelen Palazzo Ducalei Venedik’te mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. San Marco Meydanı’nda, San Marco Bazilikası’nın hemen yanında bulunan saray, Venedik’in en eski yapılarından bir tanesidir. 14. Yüzyılın ortalarında gotik mimari ile yapılmış olan saray, 1923 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Palazzo Ducale müzesinde çok geniş bir sanat koleksiyonunun yanı sıra birçok sergi yer almaktadır.

  Ca’ Rezzonico Saray ve Müzesi

  8.yüzyılda yapılan Ca’ Rezzonico Saray ve Müzesi Campo San Barnaba yakınlarında yer almaktadır. Sarayın içerisinde Longhi, Tiepolo ve Tintoretto gibi Venedikli sanatçıların oldukça görkemli eserleriyle dekore edilmiş olan birçok salon bulunmaktadır.

  Frari Santa Maria Gloriosa Bazilikası

  Frari Santa Maria Gloriosa Bazilikası Scuola Grande di San Rocco yakınlarında bulunmaktadır. Venedik’te rastlayabileceğiniz en muhteşem gotik mimarilerden birisine sahip olan bazalika, Venedik’i ziyaret etmeyi düşünenlerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Sadece dış cephesi değil iç mimarisinin güzelliği de görülmeye değerdir. Bellini, Titian ve Donatello tarafından yapılmış birçok sanat eseri barındırmaktadır.

  Rialto Köprüsü

  Şehri S şeklinde kıvrılarak bölen Rialto Köprüsü, Venedik’te gezilecek yerlerden bir tanesidir. En büyük su geçitlerinden bir tanesi olan Rialto Köprüsü Büyük Kanal’ın üzerinde bulunmaktadır. Geçmiş dönemde Venedik ticari hayatına yön veren Rialto pazarı bu köprünün üzerinde kurulurmuş. Günümüzde yine köprü üzerinde bulunan dükkanlardan alışveriş yapılabilmektedir. Köprü uzun yıllar boyunca Büyük Kanal’ın üzerinden yaya geçişinin sağlandığı tek köprü olma özelliğine de sahiptir.

  Ca’ d’Oro

  Altın ev olarak da adlandırılan bu saray Büyük Kanal’ın yakınında bulunmaktadır. Ön cephesinde bulunan çiçek süslemeleriyle gotik mimarinin eşsiz örneklerinden bir tanesidir. Günümüzde Rönesans dönemi eserleriyle Guardi ve Titian’ın resimlerinin sergilenmekte olduğu bir sanat müzesi olan Ca’ d’Oro, balkonunun eşsiz manzarasıyla da bilinmektedir.

  Santa Maria della Salute Bazilikası

  Accademia yakınlarında bulunan Santa Maria della Salute Bazilikası, 1630 yılında yaşanan ve birçok ölümle sonuçlanan veba salgını sonrası sağlığa adarak inşa edilmiştir. Venedikliler tarafından Salute olarak isimlendirilen yapı, şehrin en ünlü simgelerinden bir tanesidir. Bazalika içerisinde ünlü İtalyan sanatçılardan Titian ve Tintoretto’nun eserleri bulunmaktadır. Büyüleyici bir iç mimariye sahiptir.

  Santa Maria dei Miracoli Kilisesi

  Cannaregio ilçesinde yer alan bu kilise gizli kalmış bir cevher olarak adlandırılabilir. Bakire Meryem için Venediklilerin bağışlarıyla inşa edilen kilise Rialto köprüsüne beş dakika uzaklıkta yer almaktadır.

 • Venedik’te Ne Yenir?

  Sahip olduğu büyülü atmosferin yanında zengin mutfak kültürüyle de kenti ziyaret edenlerin gönlünde taht kuran şehirlerden bir tanesi de Venedik’tir. Özellikle Pizza ve Makarnanın ana vatanı olarak kabule dilen İtalya’nın bu ünlü şehrinde birbirinden güzel yemekleri hoş ambiyansa sahip restoranlarda yiyebilirsiniz. Şehir İtalyan mutfağının tüm çeşitlerini yansıtmasının yanında farklı ülke mutfaklarından da etkilenen bir yapıdadır. Özellikle Kuzey İtalya, Avusturya ve Slav mutfaklarının etkisi Venedik’te görülebilir. Venedik’te pizza ve makarnadan sonra en fazla tüketilen yiyecek balık ve sebze ağırlıklı yemeklerdir. Şehrin en ünlü lezzetleri; Morina balığından yapılan ve başlangıç olarak servis edilen Baccala Mantecato; kuş üzümü, sardalya, çam fıstığı ve soğanla yapılan Sarde in saor; tamamen Venedik’e ait bir lezzet olan barbunyalı makarna olarak tarif edilebilecek Pasta e Fasioi; ünlü Harry Bay tarafından icat edilen, çok ince dilimlenmiş çiğ etin, roka, permesan ve soslarla servis edildiği Carpaccio; mısır püresiyle servis edilen küçük karides yemeği Scampetti con polenta; sardalya sosunda pişirilen erişte yemeği Bigoli in salsa gibi yemekler sayılabilir. Bellini Venedik’teki en ünlü içkidir. Şampanya ve şeftali suyunun karışımıyla yapılan bir kokteyl olan Bellini değişik tatlar arayanlar için idealdir. Ayrıca Venedik dondurmaları da denenmeye değer tatlılar arasında yer almaktadır.

 • Venedik’te Kültür ve Eğlence

  Venedik turu yapmak isteyen kişiler için en ideal başlama noktası San Marco meydanı olacaktır. Venedik gece hayatı bakımından daha çok Publardan oluşan bir tarza sahiptir. Şehirde kısıtlı sayıda da olsa konsept barlar bulunabilir. Lido bölgesinde gece kulüpleri ve barlar daha yaygındır. Şehirdeki en revaçta olan mekanlar; 10 Metri Quadrati, Bacaro Caz, Akropol, Molocinque, Piccolo Mondo, Venedik Caz Kulübü, Scuola Grande San Rocco, Gran Teatro La Fenice gibi yerlerdir. Dünyaca ünlü Venedik Karnavalı, şehirdeki en eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir. Karnavalda özellikle geçmiş dönemlerde Venedik halkı tarafından takılan, Venedik maskeleri adıyla bilinen maskelerin kullanılmasıyla renkli görüntüler ortaya çıkmaktadır. Şehirde her iki senede bir düzenlenen Venedik Bienali’nde, çeşitli sanat alanlarındaki eserler sergilenmektedir. Sanat Bienali tek sayıyla biten yıllarda yapılırken, Mimarlık Bienali çift sayıyla biten yıllarda yapılmaktadır. İtalya’nın en ünlü şehirlerinden birisi olan Venedik’e seyahat etmek için Venedik en uygun uçak bileti işlemlerinizi sitemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Biletlerde fiyat kıyaslaması yaparak kesenize en uygun gelen seçenekle uçuş yapabilirsiniz.

Venedik Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Venedik ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Venedik en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Venedik uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Venedik uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Venedik  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Venedik 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Venedik uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Venedik uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Venedik uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Venedik uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Venedik uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Venedik şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.