Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Vilnius Uçak Bileti

Vilnius Hakkında Bilgiler

Vilnius seyahatinizi ülkenin en kalabalık şehrine yapacaksınız. Gotik mimarisi ile dikkat çeken şehir Unesco tarafından Dünya tarihi mirası listesine alınmıştır. Özellikle eski şehir olarak bilinen kısmı mutlaka görülmelidir. Şehir ayrıca bir dönem Avrupa’nın kültür başkenti olarak da seçilmiştir. Bölge kent olarak 14. Yüzyılda kurulmuştur. Daha önce küçük bir kasaba olsa da günümüzde ülkenin Belarus sınırında yer almaktadır.

Vilnius’da yaşam sakin ve düzenli bir şekilde işlemektedir. Ülkenin en kalabalık şehrinde yaklaşık yarım milyondan fazla insan yaşamaktadır. Ülke SSCB’den ayrılınca şehirde daha hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Yaşam daha çok insan temeli üzerine kurulu olduğu için burada yaşamak çok keyiflidir. Her zaman en kaliteli hizmet insanlara sunulmaktadır. Dünya üzerinde ki en hızlı internet alt yapısı bu şehirde bulunması buna bir örnektir.  

Vilnius havalimanı şehrin güneyinde yer almaktadır. Çok yakın denilebilecek bir mesafede olan havalimanından merkeze gitmek için gelişmiş şehir içi ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Dünyanın birçok noktasından bu havalimanına uçak seferleri düzenlenmektedir. Şehir merkezinin başkenti klaipeda olan uzaklığı 300 kilometredir.

 • Vilnius Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Vilnius seyahatinizi ülkenin en büyük hava taşımacılığı merkezi olan Vilnüs uluslar arası havalimanına yapacaksınız. Buradan şehir merkezinde kalacağınız otele ulaşmak için farklı ulaşım araçları kullanabilirsiniz. Yaklaşık 7 km uzaklıkta olan havalimanından kent merkez 15 dakikalık bir yolculuk gerektirmektedir. Düzenli otobüs seferleri, taksiler ve tren ile bu mesafeyi rahatlıkla kat edebilirsiniz. Tabi bunlar arasında tercih yaparken kendinize uygun olanı tercih etmelisiniz.

  Taksi

  Havalimanının etrafında 7 gün 24 saat aralıksız taksi hizmeti sunulmaktadır. Buradan bineceğiniz taksi ile şehir merkezine konforlu bir şekilde gidebilirsiniz. Tabi bu hizmet için yaklaşık 5-15 euro ödeyeceğinizi unutmamanız gerekiyor. Gelişmiş altyapı sayesinde taksi hizmetlerinde aynı zamanda kredi kartının da geçerli olduğunu söyleyelim.

  Otobüs

  Şehir merkezine her 15 dakika da bir hareket eden otobüs seferleri düzenlenmektedir. 4 farklı otobüs seferi bulunmaktadır. Bunlar şehrin farklı noktalarına gitmek için kullanılmaktadır. 1, 2, 88 ve 3G numaralı otobüsler merkeze gitmektedir. Tabi bunlara binmeden önce gideceği bölgeyi öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Otobüs hizmetini kullanırken büyük bagajlarınız varsa ekstra bilet almanız istenmektedir.

  Tren

  Toplu taşıma hizmetlerinden bir diğeri de trenlerdir. Havalimanından her 45 dakika da bir hareket eden trenler kent meydanına kadar gitmektedir. 45 dakika da bir gelse de merkeze tek bir hat üzerinden gittiği için 7 dakika da sizi ulaştırmaktadır. Ayrıca tren kullanım bedeli de sadece 1 euro’dur. En hesaplı ve en hızlı ulaşım tercihi olduğu için genelde insanlar tarafından tercih edilmektedir.

 • Vilnius’de Gezilecek Yerler

  Vilnius Vilnius ucuz uçak bileti alarak ülkenin ve Avrupa’nın en eski kentlerinden birisini yerinde ziyaret edebilirsiniz. Şehir içerisinde birçok tarihi yapı, kilise, anıt ve saray bulunmaktadır. Ayrıca şehirde dünyanın en eski üniversitelerinden birisi bulunmaktadır. Her sokağında farklı bir tarihin bulunduğu şehir ziyaretçiler için adeta bir açık hava müzesi izlenimi sunmaktadır. Tarihi yapıların yanı sıra şehirde çok sayıda modern tarzda inşa edilmiş yapı da bulunmaktadır. Bu güzel ve sakin şehirde gezilecek yerlerin bir listesini sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Bu sayede daha verimli bir şekilde şehir seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

  Büyük Litvanya Dükü Sarayı

  1400 ile 1600 yılları arasında Avrupa kentlerinde ki en önemli diplomatik ve kültürel yapılardan birisiydi. 19. Yüzyılda yıkılmaya başlayan yapı günümüzde tekrar restore edilerek ziyaretçilere açık hale getirilmiştir. Bina günümüzde daha çok toplantılar, salonlar ve konserler için kullanılmaktadır. Sarayı rehber eşliğinde ziyaret edebileceğiniz gibi kendisinde girebilirsiniz. Rehber ile girerseniz 20 euro ödemeniz gerekiyor. Normal ise 3 euro ödemelisiniz. İçerisinde barok dönemden kalan birçok eser sergilenmektedir.

  Gediminas Kulesi

  Üst kule olarak da bilinen kentin en yüksek noktalarından birisinde bulunan ve Upper kalesi olarak bilinen yapıdan kalan bir yapıdır. Kalenin ne zaman yıkıldığı bilinmemektedir. Geriye sadece bu kule kalmıştır. Kule 20. Yüzyılda aslına uygun olarak restore edilerek ziyarete açılmıştır. Kule tarihi yanında harika bir şehir panoraması da sunması ile dikkat çekiyor. Kuleye ulaşmak için kurulmuş olan finiküler sistemini kullanabilirsiniz. Giriş ücretlidir. Yetişkinler 4 euro, çocuklar ve yaşlılar ise 2 euro ödeyerek bilet alabilirler.

  Katedral Bazilikası

  1922 yılında Bazilika ünvanı alan Katedral dini merkez olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu katedral Katolik dünyası için çok önemli bir yere sahiptir.  Katedralin içerisinde ülkenin önde gelen bir çok dükünün mezarı bulunmaktadır. St. Casimir Şapelinin altında ki mozoleler de bulunan mezarlarda bunları görebilirsiniz. Rehber eşliğinde gezmek bu yapıyı daha yakından tanımak için size yardım etmektedir. Rehber ile girmeniz halinde 10’ar kişilik gruba dahil olmanız gerekiyor. Tabi bunun bedeli 20 eurodur. Tek bir kişi ise 4,5 euro vermek zorundadır.

  The Gates of Dawn

  Şehirde en çok ziyaret edilen noktalardan birisidir. Ülke de yıllarda tapınak olarak kullanılmıştır. Sadece ülke de değil başka topraklarda da ünlenmiş bir alandır. 16. Yüzyılın ilk yıllarında inşa edilmiş bir kapıdır. Şehirde tarihte beş kapı bulunduğu bilinmektedir ancak günümüzde sadece bu kapı kalmıştır. Kapı daha sonra üstü kapatılarak bir kiliseye dönüştürülmüştür. Haftanın her günü açık olan kilisesi her gün 6 ile 19 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

  Aziz Anne Kilisesi

  Geç gotik dönem olarak isimlendirilen mimari akımın baş yapıtlarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Yapılış yılları arasında kesin bir bilgi bulunmaktadır. Ancak bugün hala ayakta bulunan yapının 500 yıldır hiçbir şekilde değişikliğe uğramadığı söylenmektedir. Napolyon kiliseden çok etkilenmiştir. Bu nedenle kiliseyi Paris’e taşımak istediği söylenmektedir. İki kulesi bulunan kilisenin yapımında 33 farklı tuğla kullanılmıştır. İç kısmı Barok tarza uygun olarak dekore edilmiştir.

 • Vilnius’de Ne Yenir?

  Vilnius en ucuz uçak bileti alarak gideceğiniz bu güzel şehirde farklı lezzetleri de deneyebilirsiniz. Yakın komşuları olan Polonya ve Baltık ülkelerinden mutfak kültürü olarak etkilenmiştir. Şehirde çok sayıda restoran, cafe ve bar bulunmaktadır. Domuz eti ile yapılan Kebabai denilen yemeği her yerde görebilirsiniz.  En çok beğeni alan yemekleri ise Cepeliani’dir. Bir nevi içli köfteye benzeyen bu yemekte içi doldurulan patates olması farkı oluşturmaktadır. Fırınları da çok gelişmiş olan şehirde farklı ekmek türlerini de deneme şansınız olacak.

 • Vilnius’de Kültür ve Eğlence

  Vilnüs eğlence yerleri konusunda farklı seçenekler sunmaktadır. Mekanlar daha çok eski şehir civarında kümelenmiştir. Bazı özel gecelerde gece kulüplerine giriş ücretli olsa da içecekler çok uygundur. Bix Baras, Crazy Bull, Vilnüs Pub Crawl gibi mekanları tercih edebilirsiniz.

  Kış aylarının çok soğuk olduğu şehre ziyaret etmek için en uygun Vilnius uçak bileti tarih aralığını yaz dönemine gelecek şekilde ayarlamalısınız.

Vilnius Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Vilnius ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Vilnius en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Vilnius uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Vilnius uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Vilnius  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Vilnius 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Vilnius uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Vilnius uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Vilnius uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Vilnius uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Vilnius uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Vilnius şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.