Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Viyana Kayseri Uçak Bileti

En Uygun Fiyat
96.21 €
En Uygun Fiyatlı HavayoluTürk Hava Yolları
Uçuş Süresi3:25

Ucuz Viyana Kayseri uçak bileti

Viyana Kayseri uçak biletleri

Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
02.11.2021
96.21 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
02.11.2021
104.35 €
Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
27.10.2021
105.21 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
14.11.2021
118.35 €
Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
29.10.2021
120.21 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
31.10.2021
126.92 €

Ucuz Viyana Kayseri Uçak Bileti

Ucuz Viyana Kayseri Uçak Bileti

Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
10.01.2022
171.04 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
09.01.2022
200.73 €
Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
05.01.2022
208.04 €
Türk Hava Yolları
Viyana
Kayseri
10.01.2022
209.04 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
09.01.2022
211.73 €
Pegasus
Viyana
Kayseri
04.01.2022
212.73 €

Kayseri Hakkında Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi’nin üçüncü büyük şehri olan Kayseri Türkiye’deki en önemli sanayi şehirlerinden biridir. 17.170 km2 yüzölçümüne sahip Kayseri 1 milyon 341 bin nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Kızılırmak Nehri’nin güneyinden Tuz Gölü’nden Fırat Nehri’ne kadar uzanan Kayseri, eski ismiyle Mazaka, İpek Yolu’nun geçiş güzergahında bulunması sebebiyle pek çok uygarlığın sahip olmak istediği bir bölge olmuştur. Kayseri’nin 6000 yıllık tarihi Milattan Önce 4000’li yıllara dayanır.

Kayseri’ye 22 km mesafede bulunan Kültepe, Milattan Önce 2000’li yıllarda Hititler tarafından kurulmuş bilinen en eski şehirdir. Kültepe, 400.000’e ulaşan nüfusuyla döneminde Anadolu’nun en büyük höyüklerinden biri haline gelmiştir. Kültepe’de yapılan arkeolojik kazılarda Asurlularla yapılan ticarete dair çivi yazılarına ulaşılmıştır. O dönemde ulaşım yöntemlerinin oldukça meşakkatliydi, seyahat etmek için ucuz uçak bileti gibi kolaylıklar bulunmadığı için insanlar tarihi ticaret yolları üzerinde kervansaraylarda konaklardı.

Bu sebeple ticaret yollarının ve kervansarayların önemi tarihsel açıdan büyük önem taşırdı. Klasik çağlarda Kayseri’nin yer aldığı alan Kapadokya bölgesi olarak adlandırılmıştı. Zengin tarihi ve kültürel yaşamın yanı sıra doğasıyla da kendine hayran bırakan Kayseri’de bulunan Erciyes Dağı, aslında sönmüş bir yanardağdır. Şehrin ticari, kültürel ve sosyal çehresinin değişmesinde Erciyes Dağı’nda yapılan kış turizminin büyük katkısı olmuştur.

Kayseri’nin en önemli geçim kaynaklarında ticaretten sonra tarım, hayvancılık ve şehrin yer altı zenginlikleriyle madencilik gelmektedir. Ticaret geçiş yolları üzerinde konumlanması sebebiyle tarih boyunca önemli bir ticaret bölgesi olan Kayseri’de Türkiye ve dünyadaki ilk organize sanayi bölgesi kurulmuştur. Ev sahipliği yaptığı uygarlıklar sayesinde çok yönlü ve zengin bir kültüre sahip şehrin mutfağı da bu zenginliklerle şekillenmiştir.Bu zenginliklere en uygun ödeme ve fiyatları ile martiGo ile Viyana Kayseri biletinize ulasabilirsiniz.

 • Kayseri Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Viyana yolculuğunuzun sonunda uçağınız şehre yaparken tüm ihtişamıyla karşınızda olacak Erciyes Dağı’nın manzarasının keyfini çıkarın. 1998 yılında yolcu havayolu trafiğine açılan Kayseri Erkilet Havalimanı şehir merkezine sadece 5 km mesafede bulunur. Şehir merkezine ulaşım için belediye otobüsleri, özel havaalanı otobüsleri, taksi veya araç kiralama şirketleri arasından size en uygun alternatifi seçebilirsiniz. Daha ekonomik bir alternatif için belediye otobüslerini öneriyoruz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışından yapacağınız uçuşlarınız için en ucuz uçak bileti fiyatlarını değerlendirmeden bilet almamanızı tavsiye ediyoruz.

 • Kayseri’de Gezilecek Yerler

  Tarihe yön veren uygarlıkların ticaret merkezi sayılan Kayseri ve çevresi tarihi ve kültürel açıdan Anadolu’nun gelişimine ışık tutmaktadır. Uçak bileti alarak keşfetmeye geldiğiniz Kayseri’de mutlaka keşfetmeniz gereken pek çok nokta var.

  Kayseri Kalesi

  Bulunduğu konumu sebebiyle pek çok uygarlığın sahip olmak istediği Kayseri şehrini savunmak da bir o kadar önemli bir görevdi. Bugün şehir merkezinde bulunan Kayseri Kalesi’nin inşa edilmesinin temel sebebi şehrin savunmasıydı. Kayseri Kalesi’ndeki surların Milattan Sonra 238’de inşa edilmeye başlandığını düşünülmektedir. O dönem fazlasıyla geniş bir alana yayılan surların savunmayı kolaylaştırmak için Milattan Sonra 527’de için daraltıldığı biliniyor. Kayseri Kalesi, Dış Kale ve İç Kale olarak iki bölümden oluşur. Dış Kale’nin büyük bir kısmı günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır. Ondan bağımsız olarak inşa edilen İç Kale ise 19 burçtan oluşmaktadır. 15. yüzyılda, Fatih Sultan Mehmet döneminde surların içinde Kale Camisi inşa edilmiştir. Bugün ise kale içinde çoğunlukla kuyumculardan oluşan bir çarşı hizmet vermektedir.

  Melikgazi Kalesi

  Zamantı Kalesi olarak da bilinen Melikgazi Kalesi yine savunma amaçlı, bulunduğu köyü rahatça gören bir tepe üzerine inşa edilmiştir. Pınarbaşı ilçesinin, Melikgazi Köyü’nde bulunmakla birlikte inşa tarihi tam olarak bilinmemektedir.

  Kültepe

  Kültepe, Hititlerin Milattan Önce 2000’li yıllarda Anadolu’da kurduğu ilk şehir olarak bilinir. Kültepe arkeolojik kazılarında bulunan çivi yazılı tabletlerden bölgenin ticaret bakımından oldukça aktif olduğu anlaşılmaktadır. Ticaretin yanı sıra toplumsal hayata dair bilgiler de içeren tabletlerde kadınların toplum hayatında, ticaret ve yönetimde aktif olarak yer aldığı ortaya çıkmıştır.

  Hunat Hatun Türbesi

  Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden birini ziyaret etmek istiyorsanız 1238 yılında Alaeddin Keykubad tarafından eşi için yaptırılan Hunat Hatun Türbesi’ni ziyaret etmelisiniz. Hunat, o dönem saray ailesine verilen bir unvandır.

  Gevser Nesibe Tıp Tarihi Müzesi

  Kayseri medreselerinde din ve İslam dışında tıp ile astronomi çalışmaları da yapılmaktaydı. Bu sebeple önemli bir bilim ve sanat şehri sayılan Kayseri 13. yüzyıldan itibaren Alimler Şehri olarak anılmaya başlamıştır. Burada Selçuklu döneminde 15 tane medrese bulunduğu bilinmektedir. 15 medreseden biri olan Gevser Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Anadolu’nun ilk tıp merkezi ve ilk akıl hastanesi olarak bilinmektedir. Hem hastane hem de medrese bir arada bulunduğu için buraya Çifte Medrese de denilmektedir.

  Kent ve Mimarsinan Müzesi

  2003 yılında ziyaretçilere açılan Kent ve Mimar sinan Müzesi ünlü mimarın eserlerinin maketlerinin sergilendiği dijital bir müzedir. Müthiş bir mimari zeka olan Mimar Sinan hakkında detaylı bilgi almak için müzeyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

  Kayseri Etnografya Müzesi

  Kayseri Etnografya Müzesi’nde Osmanlı ve Selçuklulara ait eserler, çini ve seramik örnekleri, ahşap ve madeni eşyalar ve el sanatlarının en güzel dokuma halı ve kilim örnekleri, dönemin yaşantısına ait giyim ve takılar dahil olmak üzere 1000’den fazla eser sergilenmektedir. Müze Güpgüpoğlu Konağı’nda yer alır; haremlik ve selamlık olarak ikiye ayrılan konakta müze selamlık bölümünde konumlanmıştır.

  Kayseri Arkeoloji Müzesi

  Kaniş – Karum yani diğer adıyla Kültepe bölgesinde yer alan yazılı tabletlerin yanı sıra Roma ve Bizans devirlerine ait eserler Kayseri Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Eski çağlardaki uygarlıkların yaşantılarına ışık tutan seramik ve heykeller, takılar ve ticaretle uğraşan Asurlulara dair parçalar bulunmaktadır.

  Ulu Cami

  Pek çok şehirde bulunan Ulu Cami, şehrin kalbinin attığı yerlerde inşa edilmiştir. Kayseri’de de şehir merkezindeki alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı’nın yakınında yer alan Ulu Cami, Danışmend Beyliğinin hükümdarı Melik Mehmet Gazi tarafından Milattan Sonra 1135 tarihinde yaptırılmıştır.

  Erdemli Harabeleri

  Yeşilhisar İlçesi Erdemli Köyü’nde bulunan Erdemli Vadisi, Erciyes Dağı’nın sönmeden önce püskürttüğü lavlar tarafından şekillenmiştir. Muhteşem doğanın içinde yer alan kiliselerde bazı duvar resimlerine rastlanmıştır 10-13. yüzyıl aralığında inşa edildiği tahmin edilen kiliseler Bizans resim sanatının örneklerini taşır. Erdemli köy halkı geçim kaynağını buradaki bağlar ve şarap üretiminden sağlamaktadır.

  Soğanlı Harabeleri

  Roma döneminden itibaren yerleşimin bölgesi olarak tercih edilmeye başlayan Soğanlı Harabeleri Yeşilhisar ilçe merkezine 15 km mesafede bulunmaktadır. Bölgede geçmişten bugüne kadar korunan 50 kadar kaya kilise ve mağaraları yer alır. Bu kalıntılar Ürgüp ve Göreme’deki yerleşim alanlarına benzer niteliktedir ve duvarlarında 10-13. yüzyıllara dayanan resimler bulunmaktadır.

  Erciyes Dağı

  Gümüş gibi parıldayan Erciyes Dağı 3.917 metre yüksekliğiyle ilk çağlarda insanların tapındığı ve daima kendine hayran bırakan bir dağ olmuştur. Yunan mitolojisinden itibaren hakkında efsaneler söylenen Erciyes Dağı’nın maneviyatı da en az kendi kadar derindir. Evliya Çelebi buradan Erciş olarak bahsetmiş, yıllar içinde ismi Erciyes olarak günümüze kadar gelmiştir. Kış sporlarını sevenler için diğer merkezlerle kıyaslanınca mütevazı fiyatlara sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, dağcılık için uygun doğasıyla şehre ihtişam katar. Özellikle kış döneminde burayı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ucuz Viyana Kayseri uçak bileti fırsatlarını incelemenizi öneriyoruz.   

  Kapuzbaşı Şelalesi

  Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi Kapuzbaşı, Yahyalı ilçesine 76 km mesafedeki Kapuzbaşı Köyü’nde yer alır. Aladağlar’ın zirvesindeki kar ve buzulların sularıyla beslenen doğa harikası şelaleyi mutlaka görmelisiniz.

  Zamantı Irmağı

  Seyhan Nehri ve havzasını besleyen iki büyük koldan biri olan Zamantı Irmağı, Pınarbaşı ilçesinde yer alır. Ekstrem sporları sevenler için Türkiye’deki en önemli rafting adreslerinden biridir. Uzunluğu, debisi, yeraltı geçişleri ve kanyonlarıyla sporcular için muhteşem bir sahne oluşturur.

  Sultan Sazlığı

  Milli Park ilan edilen Sultan Sazlığı’nda 48’i sadece buraya özgü (endemik) olmak üzere toplam 428 bitki türü yer almaktadır. Bitkilerin yanı sıra barındırdığı 301 kuş türü ve muhteşem doğasıyla bir kartpostalı andıran Sultan Sazlığı’nı görmeniz gerek.

 • Kayseri’de Ne Yenir?

  Sarımsaklı, baharatlı, unlu ve etli yemekleriyle Türkiye’nin en meşhur mutfaklarından biri Kayseri’deyiz. 36 farklı türde yapılan mantının diyarı Kayseri’de en bilindik tür olan etli mantı bildiğinizden daha farklı hazırlanır ve servis edilir. Burada yediğiniz mantının lezzetini başka hiçbir yerde bulamazsınız. Neyse ki yılın her döneminde ucuz Viyana Kayseri uçak bileti bulmak mümkün! Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde kendinden “başka yerde yoktur” şeklinde söz edilen pastırmanın Kayseri’de bir sanat gibi yapıldığını göreceksiniz.

  Kayseri’ye kadar gelmişken pastırmayı pastırma yapan lezzetten söz etmemek olmazdı. Muhteşem lezzetiyle çemen sucukta, pastırmada, kahvaltılık çemenli ekmekte, köftede kısacası her yerde lezzetli izler bırakıyor. Kuşbaşı pidenin Kayseri usulü olan cıvıklı pidesi, özellikle Develi ilçesiyle özdeşleşmiştir, bu bölgede bir başka tadı vardır. Üzerinin hamurla kapalı olmasıyla elmalı tartın görünümünü andıran örgülü pilavın tadına doyamayacaksınız. Kayseri mutfağında hamur işlerine ayrı bir önem verilir, burada meşhur su böreği ve tandır böreğinin tadına mutlaka bakmalısınız.

  Pastırmanın diyarı paçanga da sizi başka diyarlara götürecek bir lezzet. Kayseri’de yemeklerin yanı sıra baklava türleri ve diğer tatlıları da çok beğeneceksiniz. Yemekten sonra tahin, pekmez ve cevizin mükemmel uyumuyla hazırlanan nevzine tatlısı ile kapanışı yapabilirsiniz.

 • Kayseri’de Kültür ve Eğlence

  Kültür turizminin ağırlıkta olduğu Kayseri’de binlerce yıllık tarih bugün hala el sanatlarında yaşamaktadır. Bünyan ve Yahyalı halılarıyla ünlü Kayseri’nin meşhur dokuma halılarıyla evinizin dekorasyonuna etnik bir hava katabilirsiniz. Burada sosyal hayat, doğa ve modern yaşamla uyumlu olarak devam ediyor. Şehir merkezi Melikgazi olarak da anılır, Cumhuriyet Meydanı ise şehirle özdeşleşmiş pek çok yapıyı bulabileceğiniz bir bölgedir. Atatürk Anıtı’nın arkasında bulunan tarihi Kapalıçarşı’daki hareketlilik sizi adeta çarşının inşa edildiği döneme götürüyor. Buradaki çarşılarda kuyumcular, baharatçılar, kıyafet, pastırma ve sucuğun en güzel örneklerini bulmanız mümkün.

  Şehrin en ünlü ve dinamik caddesi Sivas Caddesi’dir. Burada şehrin akışını uzaktan seyredebilir, cafe ve restoranlarda nefis yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Şehirde modern alışveriş merkezlerinde pek çok markadan alışveriş yapabilir, sevdikleriniz için hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Kültür turizminin yanı sıra kış mevsiminde ucuz Kayseri uçak bileti fiyatları avantajını kullanarak karın keyfini çıkarabilirsiniz. Yaz ayları için Kayseri’de yapılacak en güzel etkinlikler doğa turlarıdır.  

  Tarihi ve kültürüyle büyüleyici, görkemli Erciyes’iyle ulaşılmaz görünen Kayseri’ye ulaşmak en uygun Viyana Kayseri uçak bileti kampanyalarıyla artık çok kolay. Size en uygun havayolunu ve seyahat tarihinizi seçin, Viyana Kayseri martiGo ile rezervasyonunuzu gerçekleştirin.

Viyana Kayseri Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Viyana Kayseri uçak bileti ne kadar?

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Viyana Kayseri tek yön en ucuz bileti Türk Hava Yolları ile 2021-11-02 günü 96.21 dur. En ucuz Viyana  Kayseri gidiş dönüş bilet ise Türk Hava Yolları ile 171.04 EUR  dur.

Viyana Kayseri uçuşu ne kadar sürer kaç saat?

Viyana Kayseri uçuşu ortalama 3:25 sürmektedir.

Viyana Kayseri uçan havayolları hangileridir?

Viyana - Kayseri arası en çok uçan havayolları; Türk Hava Yolları havayolları şirketleridir.

 

Viyana Kayseri uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Viyana Kayseri uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Viyana Kayseri uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Viyana Kayseri uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Viyana Kayseri uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kayseri Hava Durumu
GünEn AzEn fazla
Salı11.91 13.91
Çarşamba6.64 8.64
Perşembe7.57 9.57
Cuma8.7 10.7
Cumartesi9.83 11.83
Viyana Kayseri Uçuş Yapan Havayolları
Farklı havayolları ile farklı saat ve günlerdeki uçuşları değerlendir.
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.