Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available18.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Wizz Air Uçak BiletleriWizz Air Hakkında Bilgiler

Wizz Air

Wizz Air, merkezi Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte’de olan bir havayolu şirketidir. 2003 yılında kurulmuş olan şirket 28 farklı üsttü ile hizmet vermektedir.

Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde etkili bir şekilde hizmet vermektedir. 2015 yılında şirketin yolcu hacmi 16.5 milyonu geçmiştir. 2 binin üzerinde personel ile çalışan şirketin filosunda 112’nin üzerinde uçak bulunmaktadır. Bu sayı her gün artmaktadır. Şirket 16 farklı ülkede 301 bir farklı noktaya hesaplı seferler düzenlemektedir.

Wizz Air Avantajları

Check-in Check-in işlemlerini online olarak bilgisayar veya akıllı telefon üzerinden yapmanız mümkündür. Bu işlemi bilet alındıktan sonra 14 gün önceden başlayarak son 3 saate kadar yapmak mümkündür.

Firma havalimanı kontur noktalarından yapılacak olan check-in işlemlerini ücret ile yapmaktadır. Bu hizmeti havalimanından yaptırmak isteyenler ödemeyi bilet alırken verilmesi tavsiye edilir.

Bagaj Hakları

Firma müşterilerine aldıkları bilete göre maksimum 32 kilogram bagaj hakkı sunmaktadır. Bu hakkı en fazla 6 parça ile teslim etmenize izin verilmektedir.

Altı bagajdan 3 tanesini bilet alırken, diğer üç tanesini de havaalanında biletinizi alırken yapmanıza izin verilmektedir. Kabin içerisinde el bagajına izin verilmektedir. Belirlenen ölçülerin üzerinde olan bagajlar kabine belirli bir ücret alınarak alınmaktadır. Koltuk Seçimi Wizz Air firması müşterilerine direkt olarak koltuk seçimi yapma hizmeti vermemektedir. Bunun için koltuk rezervasyonu adı altında bir sistem ile yardımcı olunmaktadır. Bu hizmet uçakta ki ilk üç sıra koltuk için verilmektedir. Aynı zamanda acil çıkış noktası olduğu için bazı kriterlere uymak gerekiyor.

İkramlar

Firma bilet ücretine dahil olarak müşterilerine uçak içerisinde yiyecek ikramı yapmaktadır. Buna ek olarak uçak içerisinde Wizz Cafe hizmetiyle özel yiyecek ve içecekler satın almakta mümkündür. Sıcak, soğuk içecek ile yiyecekler almak mümkündür.Wizz Air Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Wizz Air Nereye Uçuyor?remove

Wizz Air firması 32 ülkede 148 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupa kıtasında ve İskandinav ülkeleri genelde uçuş rotasında yer almaktadır. Firmaya ait bağlantıları kontrol etmek için MartiGO arama motorunu kullanabilirsiniz.

Wizz Air Bagaj Hakkı Ne Kadar?add

Wizz Air her yolcuya ücretsiz olarak bir bagaj hakkı vermektedir. Bu bagajlar 40x30x20 ölçülerinden büyük ve 10 kilogramdan ağır olmamalıdır. Wizz Priority bileti alanlarsa gene maksimum 10 kg ancak 55x40x23 cm ölçülerinde izin verilmektedir. Ücreti karşılığında 10, 20 ve 32 kilogram ağırlığında maksimum 6 taneyi geçmeyecek bagaj hakkı hizmeti de sunulmaktadır. Bu bagaj hakkı check-in işlemleri sırasında satın alınabilmektedir. Bunların toplam boyutları 149 x 119 ve 171 cm’i geçmesine izin verilmemektedir.

Wizz Air Check-in İşlemleri Nasıl Yapılır? add

Wizz Air, Check-in işlemleri online, mobil ve havaalanı check-in hizmeti olarak sunulmaktadır. Online check-in işlemi 48 saat önceden başlayarak son 3 saate kadar yapılabilmektedir. Mobil işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Mobil biniş kartı kullanmak isteyenler için bu hizmet sunulmaktadır. Havaalanı check-in işlemli yapacaklar için uçuştan 2 saat önce başlayarak uçağın kalkmasına 40 dakika kalana kadar yapılabilmektedir. Bazı limanlarda bu işlem 60 dakika önceden de kapanabilmektedir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done