Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Wroclaw Uçak Bileti

Wroclaw Hakkında Bilgiler

Wroclaw arasında seyahat planlayan kişiler Polonya’nın en renkli hareketli şehirlerenden birine gitmiş olacaklardır. Bilindiği gibi Polonya’nın, silezya olarak bilinen bölgesinde bir şehirdir. Wroclaw’ın kuruluşu çok eski dönemlere dayanmaktadır. Kentin yüzölçümü 292.92 kilometrekare, nüfusu ise 640 bin kişi civarındadır. Kentin ilk kuruluş yılları olarak bilinen tarih 1000’li yıllardır. Bu dönem Piast Hanedanlığı olarak bilinen hanedanlığın burayı ele geçirmesiyle kurulmuştur. Zaman içinde bu bölge Bohemya hanedanlığının kontrolüne geçmiştir. Uzun yıllar bu hanedanlık tarafından yönetilen kent daha sonra Polonya Krallığının egemenliğine girmiş ve Silezya Düklüğü tarafından uzun yıllar yönetilmiştir. 1241 ve daha sonrasında Moğol’ların saldırıları sonucu yıkılmıştır. Almanya’ya yakınlığı nedeniyle yoğun bir Alman nüfusun buraya yerleşmesiyle, Habsbur Hanedanlığı tarafından yönetilmeye başlanmıştır. Bu dönemden sonra 30 yıl savaşları döneminde büyük bir kargaşa içine çekilmiş, savaşlar sonunda Prusya Krallığına bağlanan Wroclaw bu dönemde büyük oranda Alman kenti olmuştur. Wroclaw farklı etnik yapıları barındıran bir kent olmuştur. Kentte Çekler, Polonya’lılar, Alman’lar olmak üzere renkli bir etnik yapıyı barındırmaktadır. Wroclaw 2. Dünya savaşı sonunda Polonya topraklarına katılmıştır. Wroçlaw şu anda, Polanya’nın 4. Büyük şehri ve 2. Büyük finans merkezidir.

 • Wroclaw-Nicalaus Copernicus Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Wroclaw uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı olarak yapacaklardır. Tüm Polonya’da olduğu gibi, Wroclaw’da da toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiştir. Wroclaw Havaalanından şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Uluslararası Copernicus havaalanı şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezine gitmek için otobüs, tramvay, taksi ve araç kiralayarak ulaşmanız mümkündür.

  Otobüs

  Havaalanından kent merkezine gitmek için seyahat severler genellikle otobüs tercih etmektedirler. Bunun nedeni daha ekonomik bir seçenek olmasıdır.  Wroclaw’da ulaşım hizmetlerini MPK, DLA yapmaktadır. Wroclaw havaalanından şehir merkezine 106 numaralı araçlarla gidebilirsiniz. Bu otobüsler istasyondan 20 dakikada bir hareket ederler. Havaalanından şehir merkezine yolculuk 40 dakika kadar sürmektedir. Bu hatlara gece hattı olarak hizmet veren 206 numaralı hattı da eklememiz gerekir. Bu hatta aynı güzergahtan şehir merkezine gitmektedir. Bilet fiyatlar ise tek kullanımlık biletler, normal 3 Zlt’dir. Ayrıca bu biletler 30 dakika ile 72 saatlik kullanım esasına dayalı bir bilet sistemi de mevcuttur. Biletler otomatik makinelerden alınacağı gibi otobüslerden de alınabilmektedir. Bu biletler tramvay, metro gibi araçlarda da kullanılmaktadır.

  Taksi

  Wroclaw havaalanından taksiyle gitmek isteyen seyahat severler için yolculuk daha kolaydır. Çünkü taksi otobüse oranla daha konforlu bir seçenektir. Wroclaw havaalanı çıkışında bulunan taksi duraklarından taksiye binmek mümkündür. Burada Partner Taxi’nin +48 71 19627 ile +48 519 542 911 numaralıl telefonlar, Taxi Plus’ın +48 601 711 058 ile +48 602 647 555 numaralı telefonlarından ulaşarak, kent merkezine gidebilirsiniz.  Havaalanından şehir merkezine gitmenin maliyeti ise yaklaşık 45 ile 60 Zlt arasındadır.

  Araç Kiralama

  Wroclaw Havaalanından şehir merkezine gitmenin en rahat ve en kolay yolu araç kiralamadır. Havaalanı terminal binasının varış bölümünde, otopark ön kısmındadır. Burada Avis rent a car, Europcar, Hert, Sixt, Budget Rent a car, Enterprise, Ouos Pl rent a car, Panek, Ekspres rent a car vb. gibi araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Bu kiralama şirketleri sizin kent merkezine gitmeniz için bütün kolaylıkları sağlayacaklardır.

 • Wroclaw’da Gezilecek Yerler

  Wroclaw, Polonya’nın tarihi ve turistik açından en güzel şehirlerinden biridir. Kentin gezip görülecek birçok yeri vardır. Wroclaw ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatil fırsatını da yakalamış olacaksınız. Wroclow’da, özellikle kentin Stare Miasto bölgesi görülmeye değerdir. Burası kentin ilk kurulduğu bölge olarak bilinir. Tarihsel olarak kentin merkezi burasıdır ve birçok tarihi mekanı içinde barındırmaktadır.

  Eski Şehir (Stare Miasto)

  Tarihin en eski şehirlerinden biri olan Wroclaw, Stare Miasto ile ünlüdür. Rynek diye bilinen-yani Market Meydanı-bu alan neredeyse Avrupa’da bulunan meydanların en büyüğüdür. Bu meydan tarihi binalar ve turistik merkezlerle doludur. Meydanda restoranlar, müzeler, alış-veriş merkezleri ve tarihi yapılar bulunmaktadır.

  Wroclaw Katedrali (Wroclaw Cathedral)

  Wroclaw Katedrali, Katedral adası olarak da bilinen Ostrow Tumski bölgesindedir. Bu katedralin yerinde daha önce bir yapı bir kilise bulunuyordu ancak bu kilesinin yerine daha etkileyici bir kilise yapılması için 10.yüzyılda bu yapı inşa edilmiştir. Wroclaw Katedrali zaman içinde birçok değişikliğe uğramıştır. İlk dönem Romanesk tarzda inşa edilmiş olan yapı, daha sonra Moğol istilasından sonra harap olmuştur. Ancak günümüzdeki yapının bu dönemden sonra 1244 iye 1341 yılları arasında şekillendiğini belirtmek gerekir. Gotik tarzdaki bu yapı, daha sonra 1540’ta çıkan bir yangında hasara uğradı ve ardından Romanesk bir tarzda yeniden restore edildi. Daha sonraki restorasyonları yapan Karl Lüducke binayı Neo-Gotik bir tarzda yeniden restore etti. Görkemli kuleleri ise 1759’da Hugo Hartung tarafından 1900’lerde yeniden yapılmıştır.

  (Pomnik Anonimowego Przechodnia)

  Wroclaw’da, Swidnica ile Pilsudski caddelerinin kesiştiği noktada bulunan bir heykeller dizisidir. Bu anıt 14 tane dökümden yapılmış heykelden oluşmaktadır. Bu heykeller halkın yaşamından kesitler sunmaktadır. Yaşlı adam, kadın ve çocuklar ile diğer figürler halkın yaşam ve kültür geleneklerini, savaş döneminde direniş mücadelesi veren insanları anlatmak ve anmak için yapılmıştır. Heykellerin asılları zarar görmemesi için müze içinde sergilenmekte, şehir içinde bulunanlar ise farklı materyallerden yapılarak sokakta daimi sergi olarak sergilenmektedir.  

  Wroclaw Ulusal Müzesi (Wroclaw National Museum)

  Wroclaw Ulusal Müzesi, Wroclaw müze sistemi içinde önemli bir yere sahiptir. Kuruluşu 1947 yılında kurulmuştur.  Wroclaw Ulusal Müzesi, Polonya’nın çağdaş sanatlarının sergilendiği ve korunduğu bir ana müzedir. Koleksiyonları dünyanın en önemli çağdaş sanatlar koleksiyonlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu ulusal müzenin kökleri daha eskiye dayanmaktadır. 1880’lerde savaşlar ve yıkımlar sonunda kentin önemli eserlerinin korunması için bir çalışma başlatılmış ve eserler korunmaya alınmıştır. Bu dönemden itibaren toplanan değerli eserler, 1947’de oluşturulan Wroclaw ulusal Müzesinin koleksiyonları arasına katılmış ve korunmaya alınmıştır. Bu müzede Gotik eserlerin, 12 ila 16.yüzyıl arasında üretilmiş Silezya sanatının eserleri, Rönesans ile Romantizmin 16 ila 19.yüzyılda üretilmiş resim, heykeller, 15 ila 20.yüzyıl Avrupa sanatının eserleri sergilenmektedir. Ayrıca günümüz sanatı ile ilgili sergilerde bu müzede sergilenmektedir.

 • Wroclaw’da Ne Yenir?

  Waroclaw’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Waroclaw’da afiyetle bir yemek ihtiyacı duyduğunuzda gidebileceğiniz birkaç restoran ismini belirtmek gerekirse;

 • Wroclaw’da Kültür ve Eğlence

  Wroclaw eğlence yerleri bakımından oldukça renkli ve hareketlidir. Çünkü tüm Polonya’da olduğu gibi Wroclaw kenti de üniversitelerin yoğun olduğu bir yerdir. Gece hayatı genç nüfusun hayli yoğun olması nedeniyle renkli ve canlıdır. Genellikle üniversitelilerin gittiği mekanlar belli bölgelerde yoğunlaşmıştır. Ancak gece siz de bir yerlere gidecekseniz ve bir şeyler içmeyi düşünüyorsanız size; Speakeasy, Casa de la Musica, Wienzienna Pub, Setka, Lamus pub, Browar Stu Mostow Pub, Pub Guinness,XIII Igiel Pub, Academus Pub&Guest House, Pub Hustawka, Ceregiele Cafe&Pub, Wedrowki Pub vb. gibi yerlere gitmenizi tavsiye edebiliriz. Eğer dönemsel tarihlere denk gelmişseniz kentin ünlü festivallerine dahil olarak eğlenceli günler geçirmeniz mümkündür. Wroclaw’da festivaller çok çeşitlidir. Bunlardan Wroclaw Bira Festivali, Jimi Hendrix adına yapılan Jimi Festivali, uluslararası bir festival olan Uluslararası Wratislavia Cantans müzik festivalini görmenizi tavsiye edebiliriz. Polonya’nın en önemli kentlerinden biri olar Wroclaw’a seyahat etmek için en uygun Wroclaw  uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınız uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Wroclaw Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Wroclaw ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Wroclaw en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Wroclaw uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Wroclaw uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Wroclaw  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Wroclaw 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Wroclaw uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Wroclaw uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Wroclaw uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Wroclaw uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Wroclaw uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Wroclaw şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.