Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Yas Uçak Bileti

Yas Hakkında Bilgiler

Yas arası seyahatler iş amaçlı olmanın yanında Romanya’nın bu tarihi kentini gezme amacıyla da gerçekleştirilmektedir. Yaş’ın tarihine kısaca değinmek gerekirse, doğu Romanya’nın en büyük şehri olan Yaş, Moldovya’nın en tarihi bölgesinde bulunmaktadır. Romencede Iaşi ismiyle anılan Yaş, bölgedeki sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal hayatın en önde gelen şehirlerinden bir tanesidir. 1564’ten 1859’a kadar Moldovya prensliğinin başkenti olan şehir, 1916 – 1918 yılları arasında da Romanya’nın başkenti olmuştur. Romanya’nın kültür başkenti olan Yaş, Romanya tarihinde simge olan şehirlerden bir tanesidir. Yaş şehri uzun yıllar boyunca Moldovya’nın iş merkezlerinden bir tanesi olmuştur. Günümüzde hala bu konumunu sürdüren şehir 300 binin üzerinde nüfusa sahiptir. Aynı zamanda ülkenin eğitim alanındaki en önemli şehirlerinden birisi olan kent, Bükreş’ten sonra kent alanı en büyük şehirdir. Tarihi 6. Ve 7. Yüzyıllara kadar uzanan şehirde ilk evler dikdörtgen biçimlidir. Aynı zamanda kalıntılar arasında dairesel biçime sahip fırınlar da dikkat çekmektedir. Yaş’ta 9. Ve 11. Yüzyıllara ait bulunan gemi kalıntıları bölgede hristiyanların yaşadığını göstermektedir. Yas uçak yolculukları iş ve tatil amaçlarının dışında eğitim amaçlı seyahat edenler tarafından da sıkça kullanılmaktadır.

 • Iaşi Uluslararası Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Yas uçak bileti satın alarak seyahat eden kişileri küçük olmakla birlikte modern bir havalimanı karşılamaktadır. Iaşi havalimanı eski ve küçük bir havalimanı olsa da birçok ülkeden ve Tarom ile Bükreş üzerinden aktarmalı uçuşlarla şehre rahatça seyahat gerçekleştirilebilir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafededir. Şehre ulaşım otobüslerle veya taksiyle gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra bazı transfer firmaları da yolcuları ücreti karşılığında istediği şehre götürmektedir. Ayrıca havalimanından araç kiralama hizmeti alınabilir. Iaşi havalimanında döviz satış mağazası bulunmamaktadır. Binanın dışında bir ATM hizmet vermektedir.

  Otobüs

  Iaşi havalimanından şehre 50 numaralı otobüslerle seyahat edilebilir. Otobüs durağı terminalin hemen önündedir ve yaklaşık olarak 2 Rumen Leyi tutarında bir ücret alınmaktadır.

  Taksi

  Yaş merkez ile havalimanı arasında taksiler düzenli olarak çalışmaktadır. Bu mesafe için 15 ile 20 Rumen Leyi ücretle seyahat etmek mümkündür. Şehir dışındaki kilometreler için 2 Rumen Leyi açılış ücreti ve kilometre başına 1,8 Rumen leyi ücret alınmaktadır. Taksi şoförleri sadece Rumen Leyi kabul etmektedir.

  Transfer Hizmet Firmaları

  Havalimanından Sun Transfers ve Shuttle gibi firmalarla Yaş’a veya çevre şehirlere transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan bu transferler gidilecek olan bölgeye göre fiyatlandırılmaktadır.

  Araç Kiralama

  Havalimanının içerisinde araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Uluslararası ölçekte büyük firmalardan araç kiralayabileceğiniz gibi yerel araç kiralama firmaları da havalimanında hizmet vermektedir.

 • Yaş’ta Gezilecek Yerler

  Yas uçak bileti fiyatları aktarmalı seferler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yaş’a turistik bir gezi, bir iş seyahati veya eğitim için seyahat planlayan kişiler için uygun fiyatlı bilet bulmak önemlidir. Yaş şehrinde kominist dönemden kalma binalar oldukça fazladır. Yaş’ı ziyaret eden kişiler kominist dönemin tarihi belgesi niteliğindeki bu binaları mutlaka ziyaret etmelidir. Yaş şehrinde kiliseler oldukça fazla sayıdadır. Kominist dönemde dini faaliyetler yasak olmasına rağmen Yaş kilise ve manastırlarla doludur. Bu manastırların tamamına yakını Ortodoks meshebine aittir. Zengin bir şekilde döşenen kilise ve manastırların etrafı yeşilliklerle çevrilidir. Yaş’ta görülmeye değer diğer mekanlar arasında çingene evleri gelmektedir.

  Vasile Alecsandri Ulusal Tiyatrosu

  Yaş’ta bulunan en eski tiyatro olan Vasile Alecsandri Ulusal Tiyatrosu 19. yüzyılın başında Viyana'daki en popüler mimarlardan biri tarafından tasarlanan olağanüstü bir iç mekana sahiptir. 1956'da kurulan kuruma ünlü Rumen oyun yazarı ve şair Vasile Alecsandri'nin adı verilmiştir. Neoklasik dış cephesi ve Rocoko ve Barok tarzda zengin bir şekilde dekore edilmiş iç mekanı olan bina, Romanya'nın en zarif görülen mekanlarından biridir.

  Kültür Sarayı

  1955 yılına kadar adalet sarayı olarak hizmet veren Kültür Sarayı, bu tarihten sonra müze haline getirilmiştir. İçerisinde müzik aletlerini ve etnik kıyafetleri içeren bir köy müzesi de dahil olmak üzere nadide koleksiyonlar bulunmaktadır.

  Casa Dosoftei

  Kültür sarayının yanında bulunan bu yapı 1624 – 1693 yılları arasında yaşamış olan bilim adamı ve baş piskopos Moldavia Dosoftei’ye aittir. Müze haline getirilen evde şiirler de yazan Moldavia Dosoftei’ye ait eşyalar sergilenmektedir.

  Bulevardul Stefan Cel Mare

  Yaş’ın en önemli bulvarlarından bir tanesi olan Bulevardul Stefan Cel Mare, Yaş’taki en önemli yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Bulevardul Stefan Cel Mare’de Kültür Sarayı, Ulusal Tiyatro ve Trei Ierarhi Kilisesi bulunmaktadır. Hafta sonları trafiğe kapalı olan bulvar, bisikletçiler, kay kay yapanlar ve yürüyüş yapanlarla doludur.

  Copou Parkı

  Dinlenmek için ideal mekanlardan birisi olan Copou Parkı, öğrencilerin de uğrak mekanlarından bir tanesidir. Parkın en önemli özelliklerinden bir tanesi, ayaklarınızla banklara basmanız halinde para cezası alacak olmanızdır. Eski ve ünlü bir ıhlamur ağacının olduğu parkta yürüyüş yapabileceğiniz patikalar bulunmaktadır.

  Trei Ierarhi Kilisesi

  Oymalarla kaplı olan kilise Doğu Ortodoks kiliselerinde sıkça görülen tipik bir havaya sahiptir. İçerisinde büyük ve geniş avizeler ve dekoratif deve kuşu yumurtaları bulunmaktadır.

  Büyükşehir Kilisesi

  Kılık kıyafetin önemli olduğu bu kilisede kısa etekle giriş yapmak yasaktır. Kilisenin bahçesinde gül ağaçları ve bir çeşme bulunmaktadır. 12-16 Ekim tarihinde bu kiliseye yurt dışından hacı olmak için inanan kişiler gelmektedir. Kilise yerel bir aziz olan Saint Paraschiva’a adanmıştır.

 • Yaş’ta Ne Yenir?

  Yaş’ta çok farklı kültürlerin mutfakları bulunmaktadır. Bir İtalyan restoranına rastlayabileceğiniz gibi Lübnan mutfağına ait bir restorana da rastlayabilirsiniz. Osmanlı egemenliğinde kalan Romanya’da yemekler Türk mutfağından da etkilenmiştir. Güveç, dolma gibi yemeklere Yaş’taki restoranlarda da rastlamak mümkündür. Yaş’ta ayak üstü yenebilecek fast food ürünleri özellikle öğrenciler için cazip seçenekler arasında yer almaktadır. Bazı restoranlarda canlı müzik etkinlikleri düzenlenen Yaş’ta özellikle kominist dönemden kalma tarihi restoranlar oldukça ilgi çekicidir. Pizza Pazzo, Phoenicia, Cucina Casalinga, Aad's Place, Belvedere gibi restoranlar şehrin en gözde restoranlarıdır. Ayrıca ünlü şair Mihai Eminescu’nun ve diğer birçok entelektüelin uğrak mekanı olmuş, eski ve tarihi restoran Casa Bolta Rece yemek yenilmeye değer bir mekandır.

 • Yaş’ta Kültür ve Eğlence

  Yas ucuz uçak bileti en çok şehre giden öğrenciler tarafından aranmaktadır. Öğrencilerin yoğun olduğu şehirde kültür ve eğlence hayatı oldukça yoğundur. Özellikle gece hayatı Yaş’ta revaçtadır. Öğrenciler daha salaş mekanlara takılıp bira tüketirken, yaşı daha ileri olan kent sakinleri, iş adamları ve turistler müzikli restoranlara gitmektedir. Şehirde sokak sanatı gelişkin olmasa da bazı evlere grafitiler yapıldığı görülebilir. Çok zengin bir şehir olmayan Yaş’ta ikinci el dükkanlar oldukça yaygındır. Özellikle hippi kıyafetleri, antikalar ve spor malzemeleri satan birçok ikinci el mağaza bulunmaktadır. Yaş’ta kurulan gıda ve kıyafet pazarları da oldukça revaçtadır. Süpermarketler yerine bu pazarlara gitmeyi seçen birçok kent sakini vardır. Şehirde dans okulları, özellikle tango okulları yer alır. Ayrıca yoga stüdyoları da şehir de bulunan diğer bir aktivite alanını oluşturur. Romanya’nın diğer şehirleri gibi Yaş’ta da opera, bale ve tiyatro gösterileri izlenebilir. Sinema da gençlerin uğrak mekanları arasındadır. Yas en uygun uçak bileti fiyatları sitemiz üzerinden karşılaştırmalı sonuçlarla sağlanabilir. Yaş’a seyahat edebilmek için avantajlı bilet fiyatlarını yakalayarak, hızlı bir şekilde rezervasyonlarınızı yaptırabilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yas Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Yas ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Yas en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Yas uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Yas uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Yas  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Yas 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Yas uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Yas uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Yas uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Yas uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Yas uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Yas şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.