Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available10.Ağu.2022,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Yas Uçak BiletleriYas Uçuşları Hakkında Bilgiler

Yas  arası seyahatler iş amaçlı olmanın yanında Romanya’nın bu tarihi kentini gezme amacıyla da gerçekleştirilmektedir. Yaş’ın tarihine kısaca değinmek gerekirse, doğu Romanya’nın en büyük şehri olan Yaş, Moldovya’nın en tarihi bölgesinde bulunmaktadır. Romencede Iaşi ismiyle anılan Yaş, bölgedeki sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal hayatın en önde gelen şehirlerinden bir tanesidir. 1564’ten 1859’a kadar Moldovya prensliğinin başkenti olan şehir, 1916 – 1918 yılları arasında da Romanya’nın başkenti olmuştur. Romanya’nın kültür başkenti olan Yaş, Romanya tarihinde simge olan şehirlerden bir tanesidir. Yaş şehri uzun yıllar boyunca Moldovya’nın iş merkezlerinden bir tanesi olmuştur. Günümüzde hala bu konumunu sürdüren şehir 300 binin üzerinde nüfusa sahiptir. Aynı zamanda ülkenin eğitim alanındaki en önemli şehirlerinden birisi olan kent, Bükreş’ten sonra kent alanı en büyük şehirdir. Tarihi 6. Ve 7. Yüzyıllara kadar uzanan şehirde ilk evler dikdörtgen biçimlidir. Aynı zamanda kalıntılar arasında dairesel biçime sahip fırınlar da dikkat çekmektedir. Yaş’ta 9. Ve 11. Yüzyıllara ait bulunan gemi kalıntıları bölgede hristiyanların yaşadığını göstermektedir. Yas  uçak yolculukları iş ve tatil amaçlarının dışında eğitim amaçlı seyahat edenler tarafından da sıkça kullanılmaktadır.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Iaşi Uluslararası Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yas uçak bileti satın alarak seyahat eden kişileri küçük olmakla birlikte modern bir havalimanı karşılamaktadır. Iaşi havalimanı eski ve küçük bir havalimanı olsa da birçok ülkeden ve Tarom ile Bükreş üzerinden aktarmalı uçuşlarla şehre rahatça seyahat gerçekleştirilebilir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafededir. Şehre ulaşım otobüslerle veya taksiyle gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra bazı transfer firmaları da yolcuları ücreti karşılığında istediği şehre götürmektedir. Ayrıca havalimanından araç kiralama hizmeti alınabilir. Iaşi havalimanında döviz satış mağazası bulunmamaktadır. Binanın dışında bir ATM hizmet vermektedir.

Otobüs

Iaşi havalimanından şehre 50 numaralı otobüslerle seyahat edilebilir. Otobüs durağı terminalin hemen önündedir ve yaklaşık olarak 2 Rumen Leyi tutarında bir ücret alınmaktadır.

Taksi

Yaş merkez ile havalimanı arasında taksiler düzenli olarak çalışmaktadır. Bu mesafe için 15 ile 20 Rumen Leyi ücretle seyahat etmek mümkündür. Şehir dışındaki kilometreler için 2 Rumen Leyi açılış ücreti ve kilometre başına 1,8 Rumen leyi ücret alınmaktadır. Taksi şoförleri sadece Rumen Leyi kabul etmektedir.

Transfer Hizmet Firmaları

Havalimanından Sun Transfers ve Shuttle gibi firmalarla Yaş’a veya çevre şehirlere transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan bu transferler gidilecek olan bölgeye göre fiyatlandırılmaktadır.

Araç Kiralama

Havalimanının içerisinde araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Uluslararası ölçekte büyük firmalardan araç kiralayabileceğiniz gibi yerel araç kiralama firmaları da havalimanında hizmet vermektedir.


Yas Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Yas uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Yas şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Yas şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Yas şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Yas uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Yas şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Yas uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.