Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available22.Haz.2024,Cmt
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Yemen Uçak BiletleriYemen Uçuşları Hakkında Bilgiler

Arap Yarımadası’nın güneyinde, Kızıldeniz kıyısında yer alan Yemen, resmi adı ile Yemen Cumhuriyeti olarak da biliniyor. Ülkenin başkenti aynı zamanda Yemen’in en gelişmiş ve büyük şehri olarak anılan San’a. Suudi Arabistan ve Umman ile sınır komşusu olan ülkenin Aden Körfezi ve Umman Denizi’ne de kıyısı bulunuyor.

Romalı coğrafyacılar tarafından Arabia Felix yani ‘’Mutlu Arabistan’’ olarak anılan ülkenin nüfusu 30 milyona yaklaşıyor. Neredeyse tamamı geniş çöllerden oluşan ülkenin geri kalan bölümü ise tarım ürünlerinin yetiştirildiği verimli arazilerden meydana geliyor. Birçok açıdan tipik bir Arap ülkesinin özelliklerini taşıyan Yemen’de petrol ve diğer yeraltı zenginlikleri de ülke ekonomisinde büyük bir yer tutuyor.

Kömür, kurşun, altın ve mermer gibi madenler bakımından oldukça zengin olan ülkede tüm bu madenler yurt dışına ihraç ediliyor. Yemen’de yeraltı kaynaklarının yanında tarım da önemli bir ekonomik faaliyet alanı. Ülkede yetişen başlıca tarım ürünleri arasında muz, hurma, pamuk ve tahıllar ile çeşitli meyve ve sebzeler yer alıyor.

Yemen’de nüfusun neredeyse tamamı Arap kökenli. Ülkede yaşayan diğer etnik gruplar ise genellikle Asya ve Avrupa ülkeleri ile Hindistan’dan ülkeye çalışmaya gelen göçmenlerden oluşuyor.

Yemen halkı dini inanış olaraksa neredeyse tamamen Müslüman. Bununla birlikte ülkede sayıları çok az Hıristiyan ve Musevi nüfus da ülkede yaşamını sürdüren topluluklar arasında. Ülkenin nüfusu da oldukça genç. Yemen halkının büyük bir bölümü 0-25 yaş arasında. Ancak genç nüfusa karşılık Yemen’de okuma yazma oranı ve halkın refah düzeyi Avrupa ülkeleri ile karşılaştırılmayacak kadar düşük.

Büyük kısmı çöllerle çevrili Yemen’de arazilerin deniz kıyısına yakın bir bölümü verimli tarım alanlarından meydana geliyor. Ülkenin konumu ile yer şekilleri iklimi de önemli ölçüde belirliyor. Yemen’de çöl iklimi hâkim ve yılın tamamına yakınında ülkede çöl fırtınaları görülüyor.

Yemen, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla her zaman ziyaretçilerin ilgisini çekmiştir. Ancak son yıllarda ülkede yaşanan çatışmalar ve istikrarsızlık nedeniyle, güvenlik endişeleri artmıştır ve birçok ülke Yemen'e seyahat uyarısında bulunmaktadır.

Yabancı ziyaretçiler, Yemen'e seyahat etmeyi planlıyorlarsa, yerel rehberlerle birlikte hareket etmeleri ve güvenli bölgeler dışına çıkmamaları önemlidir. Ayrıca, seyahatlerini önceden planlamaları, güncel bilgileri takip etmeleri ve seyahatleri sırasında dikkatli olmaları gerekmektedir.

Son zamanlarda, hava yolu şirketleri Yemen'e seferlerini azaltmış veya tamamen durdurmuşlardır. Bu nedenle, seyahat planlaması yaparken güncel ulaşım bilgilerini kontrol etmek önemlidir.

Yemen, zengin tarihi ve kültürel zenginliğiyle hala ilgi çekici bir yerdir, ancak seyahat ederken güvenliğinizi öncelikli hale getirmeniz gerektiğini unutmayın.

Yemen 'e en yaygın olarak kullanılan havalimanları:

 • Sanaa Uluslararası Havalimanı (SAH)
 • Aden Uluslararası Havalimanı (ADE)
 • Taiz Havalimanı (TAI)
 • Al Hudaydah Uluslararası Havalimanı (HOD)
 • Mukalla Havalimanı (RIY)
 • Sayun Havalimanı (GXF)
 • Socotra Havalimanı (SCT)

.Uçuşlarınızın nihai hedefi ve tercihlerinize göre martıGO ile havalimanınları karşılaştırabilir online olarak en ucuz uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.Yemen Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Yemen uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Yemen için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Yemen uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Yemen uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Yemen uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.