Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

En Ucuz Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Yunanistan, Avrupa kıtasının güney doğusunda yer alan bir ülkedir. Resmi adı Helen Cumhuriyeti, Yunanca adıysa Hellas olarak bilinmektedir. Yunan medeniyetinin geliştiği ve dünyayı etkilediği önemli bir nokta olarak bilinmektedir. Yarım adada konumlanan ülkeye ait çok sayıda ada bulunmaktadır. Akdeniz, Ege ve İyon deniziyle çevrili olan bir ülkedir. Ülkenin bulunduğu topraklara Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı devletleri hakim olmuştur. Ülkenin başkenti Atina’dır. Bunun yanında Selanik, Patras, Tırhala, Girit, Lamya, Kavala ve Kalamata en önemli şehirleridir.

Yunanistan uçak bileti ile gidilecek olan ülkede medeniyetlerin izleri hala yerinde durmaktadır. 2000 üzerinde adaya sahip olan ülkede bu adalarda 220’den fazlasında yerleşim bulunmaktadır. Diğer adaların birçoğu yerleşime uygun değildir. Korint Körfezi ülkeyi ikiye ayırmaktadır. Ülkenin tüm kara sınırları kuzeyinde yer almaktadır. Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye kara sınırı olduğu ülkelerdir. Ülkenin nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Nüfusun büyük çoğunluğu kıyı bölgelerde yaşamaktadır. Osmanlı İmparatorluğundan ayrıldıktan sonra 1830 yılında ülke olarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

Antik Yunan medeniyetine ev sahipliği yapan ülke günümüz Avrupa medeniyetinin temellerini oluşturması nedeniyle önemli bir tarihe sahiptir. Yunanistan ucuz uçak bileti alarak rahatça gidilebilen ülkenin tüm coğrafyasında Akdeniz iklimi etkilidir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçen ülkede, kış ayları çok sert geçmemekte ancak yüksek yerlerde kar yağı görülmektedir. Olimpos Dağı ülkenin en yüksek noktası olmasının yanında Yunan Mitolojisi açısından da tanrıların evi olarak kabul görmektedir. Ülke idari açıdan 13 farklı bölgeye ayrılmıştır. En önemlileri Attika ve Orta Makedonya olarak isimlendirilen yerlerdir. Halkın büyük kısmı Yunanlılardan oluşmakla birlikte farklı bölgelerinde birçok azınlık yaşam sürmektedir.

martiGo üzerinden alınacak uçak bileti ile gidilecek ülke misafirlerine çok sayıda farklı eğlenceyi aynı anda sunmaktadır. Mutfak kültürü balık yemekleri, yeşillikler ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Komşularıyla bu konuda birçok benzerlik göstermektedir. Ülkenin milli içkisi olarak Uzo kabul edilmektedir. Ülke özellikle yaz döneminde Atina ve Selanik ile birlikte adalarında milyonlarca insanı misafir etmektedir. Şarap, zeytinyağı, hediyelik eşya çeşitleri gibi farklı ilginç hediyelik eşyalar alınabilecek bir ülkedir.

Yunanistan Hakkında Uçuş Bilgileri

Yunanistan üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmasının yanında havayolu ulaşımda yeterli seçeneğe sahiptir. Ülkede 38 adet havalimanı bulunmaktadır. Bunların en önemlileri ülkenin farklı noktalarında konumlanmaktadır.

·         Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı (Atina)

·         Makedonia Airport (Thessaloniki)

·         N. Kazantzakis Airport (Heraklion)

·         Diagoras Airport (Rodos)

·         Santorini Airport (Santorini)

Atina’da bulunan havalimanında 51 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 71 farklı şehrine direkt uçuş yapılmaktadır. Bu ülke havayolu trafiğinin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında Rodos ve Santorini gibi turizm noktalarında uluslararası uçuşa açık havalimanları da bulunması turizm açısından önemli bir katkı sağlamaktadır.

 

   Yakın Ülkeler
   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.