Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Zielona Gora Uçak Bileti

Zielona Gora Hakkında Bilgiler

Zielona Gora arasında seyahat planlayan kişiler keyifli bir tatilin tadını çıkaracaklardır. Bilindiği gibi Zielona Gora, Polonya’nın, Lubusz Voyvodalığının merkezlerinden biridir. Polonya’nın batısında bulunmaktadır. Yüzölçümü 287.32 kilometrekare, nüfusu ise 140 bin kişi civarındadır. Babimost ise Zielona Gora şehrinde bulunan küçük bir kasabadır. Kasaba Leniwa Obra adlı bir gölün kenarına kurulmuş ve yüzölçümü 3.62 kilometrekaredir. Bu alanda yaklaşık 4.150 kişi yaşamaktadır. Bobimost’un kentsel tarihsel olarak çok eskilere dayanmaktadır. Bu tarih yaklaşık 1000’lı yıllara kadar dayandığı tarihsel kanıtlardan tespit edilmiştir. Ancak daha sonraları yani 1300’lü yıllarda bir kesintisiz bir yerleşim olarak oluştuğunu söylemek gerekir.

 • Zielona Gora Babimost Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Zielona Gora uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı olarak yapacaklarını bilmeliler. Zielona Gora Havaalanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Kent merkezine havaalanından gitmek için otobüs, taksi, tren ve araç kiralama yollarından birini kullanarak ulaşmanız mümkündür.

  Otobüs

  Havaalanından şehir merkezine gitmenin en ucuz yollarından biri otobüsle seyahattir. Bunun için havaalanı varış salonunun önünde bulunun duraklardan otobüslere binmek mümkündür. Bu otobüsler 04:50 ile 23:50-00:40 saatlerinde çeşitli merkezlere gidiyor. Bunlar Varşova’dan gelen araçlar, buradan geçiyor ve kent merkezine gidiyor. Otobüslerin tek yön bilet fiyatları ise 10 ziloty’dir.

  Taksi

  Zielona Gora Babimost Havaalanından şehir merkezine gitmenin başka bir yolu da taksilerdir. Taksi hizmetleri genellikle tercih sıralamasında ön plandadır. Havaalanından şehre gitmek için havaalanı varış bölümünden taksi hizmetleri sunun firmalara ulaşmanız mümkündür.

  Araç Kiralama

  Zielona Gora Babimost Havaalanından şehir merkezine araç kiralama yoluyla gitmeniz mümkündür. Genellikle daha rahat ve çevre bölgeleri daha iyi tanımak açışından seyahat severler tarafından en tercih edilen ulaşım aracıdır. Zielona Gora Babimost havaalanı terminalinin varış bölümünde bulunan araç kiralama firmalarının bürolarından araç kiralamanız mümkündür. Burada bulunan; Hertz, Avis, Europcar, Sixt, Alamo vb. gibi araç kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Zielona Gora Babimost’da Gezilecek Yerler

  Zielona Gora’da, Polonya’nın tarihi mirasına en güzel eserlerle hizmet etmektedir. Burada bulunan tarihi ve turistik eselerin kesinlikle gezilip, görülmesi gerekir. Zielona Gora ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatile imza atacağınızdan şüpheniz olamasın. Zielona Gora’da görebileceğiniz Muzeum Ziemi lubiskiej, Zielona Gora Piast Parkı, Lubuskie Askeri Müzesi, Kozuçov Surları (Mury Obronne), Karmelit Manastırı(Şatosu), Tuz Depoları, Kutsal Haç Kilisesi(Kosciol Podwyzszenia Krzyza Swietego) vb. gibi önemli tarihi ve turistik mekanları görmenizi tavsiye edebiliriz.

  Zielona Gor Luska Acık hava Müzesi (Muzeum Ziemi Lubiskiej)

  Lubuska Açık Hava Müzesi ülkenin en eski müzelerinden biridir. 20.yüzyılın başlarında kurulan eski Heimatumuseum’un ardılı olarak 1945 yılında kurulmuştur.  Burada bulunan koleksiyonlar eski Heimatmuseum’un koleksiyonlarının bu müzeye devredilmesiyle oluşmuştur.  Bu müze 1998 yınında Ulusal Müzeler sınıfına girmiş bir müzedir. Müze tarihi eserlerin sergilenmesi dışında araştırma, eğitim ve bilimsel yayınlar ile kültür hayatına katkıda bulunmaktadır. Günümüzde müzenin sergilediği ve muhafaza ettiği 17.000 civarında materyal ve sergi saymak mümkündür. Bunlar arasında kişisel anıtlar, heykeller resim ve ortaçağdan şehrin tarihine ilişkin bir sürü materyaller vardır. Müze Çağdaş Sanatlar, Eski sanat, tarih bölümü ile Winiarski bölümü, medya bilgi, eğitim ve yayıncılık bölümü olarak şekillendirilmiştir. Ayrıca kentin bağcılık, kuyumculuk, dövmecilik, porselen ve mekanik konusunda sergilenen materyalleri de içinde barındırmaktadır.

  Zielona Gora Piast Parkı

  Piast Parkı 20.yüzyılda oluşturulmuş bir parktır. Doğanın en güzel parçalarından biri haline getirilmiş bir alandır. Yaklaşık 100 ağaç türünü içinde barındırmaktadır. Oldukça yaygın olarak hayvan popülasyonuna da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle sincap ve birçok kuş türünün yaşadığı bir alandır. Ayrıca parkta yürüyüş vebisiklet yolları ile çocuklar için oluşturulmuş alanlar mevcuttur. Bu alanda ayrıca bir amfitiyatro da mevcuttur.

  Lubuskie Askeri Müzesi

  Açık hava müzesinin bir parçası olarak kurulmuştur. Bu müze Droznow sarıyının bahçesinde oluşturulmuştur. Polonya’nın askeri alanda kullandığı materyallerden, geçmişte kullanılan avcılık dönemine ait materyallere kadar birçok materyal sergilenmektedir. Özellikle 1914 ile 1945 yılları arasında kullanılan askeri araçları görmenizi tavsiye edebiliriz.

  Kozuçov Surları (Mury Obronne)

  Kuzuçov ilçesindeki bu surlar dönem itibari ile en iyi korunmuş sur kalıntılarıdır. Bu surlar tahminen 13.yüzyılda inşa edilmiş yapılardandır. Bu bölgede savunma duvarları olarak kurulmuş ve kalıntıları bugüne kadar kalmıştır. Bu duvarlar 15. İle 16.yüzyıllarda yeni eklerle güçlendirilmiş ve şehrin savunmasında önemli görevler üstlenmiştir.

  Karmelit Manastırı(Şatosu)

  Kale olarak kurulmuş bir yapı topluluğudur. 14.yüzyıldan kalan bu kale, şato, aynı zamanda bir manastır olarak kullanılmıştır. 1940’larda ikinci dünya savaşı sırasında kale duvarlarının büyük bir bölümü harabeye dönmüştür. Daha sonraki yıllarda kale ve burçlar yeniden yapıldı. Şato’nun da belirli bölümleri zarar gördü. Zaman içinde tekrar restore edilen yapı, şu anda bir kütüphane olarak hizmet vermektedir.

  Tuz Depoları

  Tuz depoları şehir tarihinin önemli bir parçasıdır ve tarihi özellikler barındırır. Bu depolar anıtlar listesinde korunması gereken binalar arasındadır. Bu yapıların 1774 yıllarından kalma olduğu düşünülmektedir. Şu anda bile kentin kültürel tarihi açısından önemli bir yere sahip bir kanıt gibidir.

  Kutsal Haç Kilisesi (Kosciol Podwyzszenia Krzyza Swietego)

  Kutsal Haç Kilisesi 1585 ile 1587’de yapıldığı tahmin edilmektedir. O dönemden bugüne bölgenin binalarına benzer şekildi bir mimariye sahiptir. Bu yapı 1702 yılında bir yangında büyük zarar görmüş, ancak iki yıl sonra tekrar yapılmıştır. 1781 yılında ise kule inşa edilerek bu günkü görünümüne yakın bir hal aldı. Kilisede 15.yüzyıla ait Kraliçe tapınagı adlı bir heykel vardır. Bu yapı bugünde ayaktadır ve ziyaretçilerini beklemektedir.

 • Zielona Gora Babimost’da Ne Yenir?

  Zielona Gora Babimost’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Zielona Gora Babimost’da afiyetle bir yemek ihtiyacı duyduğunuzda gidebileceğiniz birkaç restoran ismini belirtmek gerekirse; Winiarnia Bchus, La Tulipe Noire, Krosnienska 12, Ceospoda U Svejka, Twoiaczekoladka. Pl, Zbojnicka Grota Restaurant, Retro Restaurant, Essenza, Kuchnia na gorce, Szach Mat vb. gibi restoranlara gitmenizi tavsiye edebiliriz.

 • Zielona Gora Babimost’da Kültür ve Eğlence

  Zielona Gora Bobimost eğlence yerleri her yaşa uygun eğlence olanağı sunmaktadır. Polonya’nın diğer kentlerinde olduğu gibi Zielona Gora ve Babimost’ta birçok eğlence mekanı vardır. Bu mekanlarda keyifli bir gece geçirmeniz mümkündür. Zielona Gora’da gece bir yerlere gidip, bir şeyler içmek isterseniz sizlere; Kawon Piwiarnia Pub, Haust Minibrowar Pub&Restaurant, One Shot Pub, Zbrojownia Pub, Cegla Pub, Chata Pub vb. gibi pub ve barları tavsiye edebiliriz. Polonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Zielona Gora’ya seyahat etmek için en uygun Zielona Gora uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Zielona Gora Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Zielona Gora ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Zielona Gora en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Zielona Gora uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Zielona Gora uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Zielona Gora  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Zielona Gora 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Zielona Gora uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Zielona Gora uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Zielona Gora uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Zielona Gora uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Zielona Gora uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Zielona Gora şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.